Jak spočítat kolik uběhlo dnů?

Od: Datum: 21.12.15 20:49 odpovědí: 9 změna: 21.12.15 21:44

Zdravím,

nevíte někdo jestli jde na netu najít odpočítavadlo dní, hodin ... něco kde se zadá datum z minulosti a ono to spočítá kolik dní od té doby do ted uběhlo. Zatím jsem našla pouze odpočet "kolik zbývá dní do".

Děkuji za tip ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 20:51
Úspěšně lze použít Excel, zadejte formát datum a hodiny do 3 buněk vedle sebe. Do první a do druhé datum, do třetí vzoreckem rozdíl a hotovo.
Datum: 21.12.15 21:01

Řekl bych, že to umí i kalkulačka v novějších Windowsech.

Datum: 21.12.15 21:03

Stačí zadat do Google něco jako "date difference calculator". Mně to našlo třeba tenhle - http://www.convertunits.com/dates/ - je třeba dát jen pozor na správný formát data (buď v opačném gardu 2015-12-21, nebo po americku 12-21-2015). Prý se máte vyhnout datům před r. 1753, jinak by to mělo jít.

Datum: 21.12.15 21:33
Datum: 21.12.15 21:05

Já používám vzoreček pro výpočet počtu dní.

jedno datum, druhé datum vedle počet dní mezi daty.

ale jen dny, páč víc neumít, proto si počkám na rady..

Od: radkapod*
Datum: 21.12.15 21:18

Děkuji za odpovědi ;).

Excel nemám, kalkulačka v pc to opravdu umí (výpočet data) - ani jsem to netušila. Nejlepší ale je ten odkaz na stránky...ten umí i hodiny, minuty, sekundy.

Díky

Datum: 21.12.15 21:26

Takový program by zvládl naprogramovat programátor začátečník. Program zhruba o 4ech krocích. Ale momentálně mě nic nenapadá kde takový vzít. Jestli umíš anglicky zkus napsat žádost o vytvoření skriptu v AHK a foru AHK. Případně přímo na jejich chat. Jsou tam dost ochotní lidi co ti to napíšou. Vyžaduje to akorád nainstalovat si AHK (autohotkey). AHK pracuje přímo ve Windows, takže s okny.

http://autohotkey.com/board/t…tohotkey-help-just-add-water/

kanál #ahk anglicky

Od: bmbx®
Datum: 21.12.15 21:38

h4ever:

o 4 krocích to není, je to trochu složitější aby to počítalo zcela přesně mezi jakýmkoliv datem.

Datum: 21.12.15 21:44

Jakto?

1. načti dvě proměnné pomocí dvou vstupů

2. převod dvou proměnných na timestamp

3. rozdíl mezi timestamp1 a timestamp2

4. vytiskneš výsledek formátovaně

PS: Jo je tam nějaký ten limit v rozsahu unixtime, ale pro základní použití by to mělo stačit

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.