HOMINIZACE - jako by tu člověk neměl co dělat

Od: Datum: 21.12.15 05:54 odpovědí: 4 změna: 22.12.15 12:26

Přejí brzké ráno, potřeboval bych se zeptat jaký máte názor na tohle téma. A také, jestli nevíte o nějaké literatuře.

Udivuje mě, jak je člověk natolik odlišný od jiných tvorů. Jako jediný rodí plod hlavou napřed, který má velkou hlavičku stejně jako otvor ženy a následně ramena, která musí vynaložit tolik síly aby se plod mohl dostat ven. Mnoho "matek" jiných živočichů rodí své potomky úplně naopak a tak jim muže pomoct na svět (zatahání za nohu), ale kdyby to chtěl udělat člověk, tak se musí rodička zohnout aby mu mohla pomoct a pravděpodobně by dítěti zlomila vaz o stydkou kost.

Potom stavba páteře - dovolím si říct, že přes 90% starých lidí má problém se zády a mnoho mladých učitě také. Proč evoluce vytvořila páteř do S (eska), když na ní potom působí gravitace a ta péruje jako o závod? Jediná výhoda je asi ta, že nám dovolí se hýbat tak jak to známe a ušetří nám přes 60% energie. Ale mám pocit, že naše tělo je vyrvořeno tak, že na delší používání (stačí 30let) není. Samozřejmě beru v potaz, že díky medicíně a pohodlí člověka se věk prodlužuje - to je ale potom úkaz toho, že lidé tady nad 40, nebo 50 let už nemají co dělat - teď to myslím z evolučního hlediska. Přeci tělo je potom jen nuceno a přetěžováno a tam kde se to už zhroutí se přidá nová část (oddalování problému).

Jediné co si myslím, že je prvotřídně "vytvořeno", tak to je mysl (duše, naše Já) - například Stephen Hawking.

Připadá mi, že naše anatomie jakoby pocházela úplně z jiného světa a tady se jen s těží přizpůsobuje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 06:03

Naopak. Anatomie člověka je vytvořena zde, ale je používána jinak, než k čemu byla vytvořena. Z toho plyne spousta komplikací. Proto je třeba porod u člověka v podstatě život ohrožující záležitost. Máte ovšem pravdu v tom, že konstrukční plánovaná životnost je pod 30 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akym®
Datum: 21.12.15 16:47

Taky se mi jeví nepochopitelná nepřímá úměra mezi psycho a soma; např. zuby mi začaly odcházet po 35. roce, pěkně jeden po druhém, a moje matka luštila křížovky v 90 letech svého věku, i když jí dělalo potíže tu tužku udržet v prstech. A to prý náš mozek jede jen na 20%(?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 22.12.15 12:19

Zkuste nějakou knihu od biologa jménem Desmond Morris. Četl jsem Lidský živočich. Starší, ale stále sehnatelné a velmi dobře čtivé biologické porovnání se zajímavými vysvětlujícími hypotézami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.12.15 12:26
avatar

Ono lidské tělo není špatné, i to "S" v páteři bude fajn (dobře se nám vzpřímeně chodí a nedrcá nám při tom hlava), jen ta životnost je plánována asi na maximálně 40 let a to je pak důvodem různých potíží ve "vyšším" věku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.