Jste řekněme autor řady patentů.co učiníte?

Od: Datum: 20.12.15 20:02 odpovědí: 4 změna: 21.12.15 11:26

představte si, že jste autorem řady patntovaných řešení v oblasti měření záření. s ověřenou světovou prioritou (patentovým úřadem atd.). vaše předměty vynálezů využívají řady firem zde i ve světě.

odmítají placení licenčních poplatků, jedině pod platným soudním rozhodnutím. při tom upozorňují, že mají neomezenou finanční rezervu na soudní spory a že pokud zcela náhodou by jste nějak něco vyhráli, stáhnou okamžitě předmětný výrobek z trhu a nahradí jej podobným, a můžete začít znovu.

podotýkám, že např. autoři v oblasti pop muzik mají automatickou ochranu po dobu 70 let, hlídá to sdružení pro ochranu těchto autorů.

v této republice již řada autorů význačných řešení splakala nad výdělkem, finančně se zničili a někteří spáchali sebevraždu ( autor Semtexu, např.). kamil jansa. silesie@seznam.cz


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 20.12.15 20:22

Těžko se do toho vžít, není motiv. Pokud to není pořáádně chráněno tak se to dá i obejít, úpravy a pod. I ohledně hudby se soudí. Za Semtex za komunistů aj,. těžko někdo zbohatl, nebylo to firmy? A co naše spojka na moto, Skarta, pletací stroj, za války, patentové spory? Síťovka? A co země, kde se nechrání? Takový je svět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamiljansa
Datum: 21.12.15 11:19

obejít to lze vždy, viz třeba Ressel a jeho lodní šroub. finančně se zničil, rozvrátil si rodinu a skončil jako lesník někde ve Slovinsku. je to jen otázka finanční síly na obhajobu a schopností advokátů.v případě, že využivatel teprve vidí, že by bylo lepší se vyrovnat, nabídne mimosoudní vyrovnání. ale to se nestává.navíc, tento stát se o své duševní vlastnictví nijak nestará, není ochoten je hájit.Semtex předpokládám byl zprostředkovaně firemním vlastnictvím, ale autorem byl zaměstnanec firmy. skončil sebevraždou, vyhodil se do vzduchu Semtexem v lázních jeseník, kam ho poslali kvůli pochopitelným depresím

Od: paw®
Datum: 20.12.15 22:05
Pokud nemate patenty platne a nemaji ochranu vbdane zemi, nic s tim neudelate.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamiljansa
Datum: 21.12.15 11:26

jistě. ale v mém případě, patenty byly po roce 89 platné a udržované. pouze do doby, kdy nás uživatelé ujistili, že pokud se o něco pokusíme, vykrvácíme. tehdy ČT1 a redaktor Fairaizl ( původně ředitel televize po Matém) o tomto natočil se mnou pořad (jako s autorem patentů), který se nikdy nevysílal. Proč? Protože i když jsem Fairaizla upozornil na různá nebezpečí, tak se tomu smál. Tři měsíce na to si sám zapálil svojí chalupu u Příbrami a spáchal údajnou "sebevraždu". Prostě se někdo o něj postaral.kamil jansa je můj pseudonym. hodně zdraví a pěkné vánoce.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.