8cm velký kartáč ve WC, hrozí ucpání odpadu?

Od: Datum: 19.12.15 13:12 odpovědí: 4 změna: 19.12.15 18:33

Zdravím,

mám na Vás dotaz, je možné, aby se ucpal odpad u WC, pokud jsme omylem při vylévání špinavé vody z kýble do WC vylili i 8cm velký kartáč. Nebyl vidět a poté již nešel vylovit, dostal se dál. Zatím WC bez problémů. Bytový dům má společné odpady v průměru 15cm, nevím, jaké jsou přesně v bytě, WC se zatím neplní. Jsme v pvním patře, pod námi sousedi, kteří byli o skutečnosti informováni. Je tedy možné z praxe, aby prošel do kanalizace bez problémů nebo je spíš pravděpodobné, že se někde mohl šprajcnout a máme čekat pohromu? Předbíhám, ale jen, jestli má někdo podobnou zkušenost., nevím nyní moc co dělat, asi jen čekat co bude.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 13:16
avatar

Pokud prošel odpadem za mísou tak by měl být klid. Ve 150 projde i 90st kolenem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikeeee
Datum: 19.12.15 13:56

Díky, trošku mě to uklidnilo, bojím se jen někam nyní odejít, abychom pak nebyli nemile překvapeni, snad to bude jak je psáno, a že prošel.

Datum: 19.12.15 16:41
avatar

Podle mě by stálo za to pozvat si někoho s instalatérským pérem, aby zistil, zda je odpad i "za zatáčkou" volný, pak můžete v klidu odjet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 18:33

V odpadu DN 150 8 cm kartáč projde hladce. Jako provozovatel čistírny odpadních vod vám mohu říci, že byste se divili, co dokáže kanalizací doplavat až na čistírnu odpadních vod. Od cihel, 5 kilogramových kamenů až po půl metrovou vodováhu. Kupodivu se nám stalo, že kanalizační potrubí o průměru 30 cm dokázal ucpat nadměrný a nepovolený obsah tuků ve splaškových vodách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.