Požár v Indonezii, chápete to?

Od: Datum: 19.12.15 10:59 odpovědí: 21 změna: 20.12.15 19:56
avatar

Zdravím, chci se zeptat? kde je logika? jak nejspíš víte, hoří lesy v Indonézii a to už nějakou chvíli,

kvůli palmovému oleji, aby měl někdo brambůrky nebo co já vím, nugetu... vypalují pralesy kvůli plantážím s palmami, samozřejmě za to mohou i horka, ale zemědělská činost hlavně a nikoho to asi nezajímá, všude jsme viděli Paříž, teroristy, vím že... z 90 procent za to mohou média, nechci být nedejbože hnusný, ale, teroristický útok je horší než něco, co nám může uškodit mnohem víc? Proč Amerika, Rusko a země o kterých se teď mluví, neposílá těch svých 100000 vrtulníků tam, aby hasili, než někam střílet, I dont get that shit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 19.12.15 11:02

Celý problém světa je ve vládách konkrétních zemí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 19.12.15 11:10
tipuju na imperialisticke vrahy z wallstreetu, kteri svoji agresi v iraku a podporou islamistu zaricinili vypalovani pralesu kvuli palmovemu oleji
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:09
avatar

O tomhle problému jsem tady psala 2x. S tím, že požáry jsou zakládány schválně, se záměrem vyčistit zem od všeho živého, aby mohli nasadit a pěstovat olejové palmy, po jejichž oleji je poptávka. Navíc, co vyběhne z ohně, to vesničané zabijí a sní a těší se na to, kolik peněz dostanou za zpustošenou zem. Tygři, gorily, vlastně všecko živé. Ptáci, savci, plazi, ryby, hmyz Všecko je ztracené! *plac**plac**plac* Nemlich to samé bylo díky bavlně v jiné části země. Zem byla zničena proto, aby udělala místo bavlnovníku. Byl hlad po bavlně. Do té doby, než svět objevil přednosti umělého vlákna. Půda je jalová, lidé ji neumějí zúrodnit a tak se vydali do Evropy. Doma nemají jak se uživit. Imigranti, utečenci!


doplněno 19.12.15 11:14:

mot, jsou to všechny nadnárodní společnosti, které pouze plní přání trhu. Trh si žádá palmový olej. Schválně, koukněte na čokoládu, na jiné výrobky, které olej používají a na obalu deklarují. Dokonce tyto společnosti uvažují o tom, že na tento olej budou jezdit auta. Upraví a dodají k pumpě. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:16
avatar

Je to opravdu smutné, co jsme schopni udělat... kvůli já nevím, luxusu, chuti? vždyť... nechápu

jsem vegetarián 20 let, to že nejím maso je sice věc jiná, ale to na podobném principu, snažím se aspoň, abych byl já ten.. co to nepodporuje všechno, mléčné výrobky jím, to ano, musím to někde vzít, ale když už, kupuju aspoň ty ze šetrného chovu někde z výběhu, aspoň takhle chci podpořit... když vidím všechno to kolem... ničení všeho, kvůli.. kůži, oleji, já nevím, x dalších věcí, to není jen záležitost živočišných produktů, ale,... když člověk vidí, co za s prominutím sračky se kolem něj dějí, peníze a za chvilku budeme jíst někde trávu, pokud nějaká bude, možná se moc dívám na filmy.. ale.. jako, spěje to k tomu

Datum: 19.12.15 11:35
avatar
Kdybys nebyl vegetarián a místo palmového oleje používal poctivé sádlo, nemusel by ses teď trápit.
Ale vážně: nenapadlo vás, že kdyby nebylo toho zlého palmového oleje, tak by palili pralesy kvůli něčemu jinému? Ti lidi se musejí nějak živit, a kdyby nepěstovali palmy, pěstovali by třeba banány nebo brambory nebo cokoliv jiného, ale určitě by nepěstovali prales.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:44
avatar

To je pravda, ale pořád je to to samé, pěstovali by něco jiného, po čem by byla poptávka a byli by jsme na tom určitě podobně.

Od: mot
Datum: 19.12.15 11:28
presne tak,nemuzou za to nadnarodni spolecnosti,ale lide kteri si kupouji vyrobky s palmovym olejem
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:12

Kdyby místo p*čovin přivedli vodu do pouště, mohli to pěstovat v klidu tam a nikomu by to nevadilo ... holt místo mozku sláma ... jednou to tu bude jak v těch filmech ... lidé hloupí, kolem dokola jen písek, zvířata žádná a voda bude mít cenu zlata.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:21
avatar

Asi by je to hodně stálo, čert ví

Od: rv
Datum: 19.12.15 12:45

A jak nám (lidstvu) může uškodit požár a spálené lesy v Indonézii?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 13:16
avatar

To se opravdu ptáte, je to jakýsi urychlovák, víte kolik kouře a smogu to plodí? a nemluvím o zvířatech,

jestli s tím budou pokračovat, za chvíli tam budou mít jen prázdnou pláň, půjdou jinam, jak psala uživatelka výšše, to co neuhoří, zabijí, a když to tak půjde dál a nikdo s tím nic nezačne dělat, né jen že vymřou druhy zvířat, ale nebudeme mít s takovou co dýchat, rychlostí, kterou to ničí, se příroda určitě neobnovuje... they dont give shit about animals, nature

Od: rv
Datum: 19.12.15 13:42

Kouř a smog dříve nebo později spadne v okolí - pravděpodobně do moře, které obohatí o látky, které podnítí bohatší život planktonu. Vypálené oblasti je potřeba zalesnit, což se pravděpodobně stane. Flóru a faunu je potřeba chránit, musíme doufat, že lidé v Indonézii zbohatnou, aby nemuseli volit mezi strádáním svým nebo přírody. Pouze lidé, jejichž základní životní potřeby jsou zajištěny, investují i do ochrany přírody. A dýchat snad bude pořád co. Les nebo i prales v rovnovážném stavu není žádným výrobcem kyslíku - to, co listy vyrobí je spotřebováno hnilobnými procesy, které rozkládají ústrojné látky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 13:31
avatar

No tak především je problém, že tropické deštné pralesy zadržují velké množství CO2, kterého když bude moc, bude se planeta rychle oteplovat. V Indonésii žijí Orangutani, kteří nežijí nikde jinde (a spousta dalších druhů zvířat i rostlin) a ti přicházejí o místo k žití a vymírají. Půda kterou získají vypalováním se brzy vyčerpá, není vhodná k dalšímu použití a hrozí velké eroze a ztráta vody. Způsobuje to sesuvy půdy a hlavně z dané lokality zmizí voda a kam všichni půjdou? Za vodou. Už se to děje, i tato uprchlická vlna je proto že lidé v Africe mají ekonomické problémy, které pramení z nedostatku vody a od toho se odvíjí jejich chudoba a nespokojenost.

Můžete se podívat tady na ten film, je to místy humus, ale odpoví na vaši otázku...


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 16:06
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 19.12.15 16:10

Teď běží kampaň na bojkot výrobků obsahující palmový olej.

Takže můžeš pomáhat i ty. Namísto Nutely si dej na snídani třeba chleba s marmeládou.

http://www.seenox.org/say-palm-oil/

http://www.seenox.org/wp-cont…014/02/Say-No-To-Palm-Oil.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 19:56
avatar

To nelze, bojkotovat palmový olej je nesmysl. Produkce je rozjetá mašina a nejde zastavit. Je úplně všude. Jedině tlačit na výrobce aby používal palmový olej od firem které neodlesňují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.12.15 19:15

Kolik platí orangutani nájem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: missdance
Datum: 19.12.15 20:27

Nejde o nic jiného, než o přemnožení v třetím světě. Tam už mají tu budoucnost, která se teď začíná rozmáhat hlavně v Africe. Prostě v Africe už nejsou skoro žádné pralesy - všechno ten Homo Sapiens sežere a spotřebuje - jako sarančata, ale něco vysázet, to né. Tam žádný lesní zákon, jako u nás nemají(do 5 let po vykácení zalesnit, a ten už máme 60 let).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 21:46

To víte, když papež zakáže antikoncepci a politika jednoho dítěte je zavrženíhodná ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 07:56
avatar

Missdance, myslíte, že ve třetím světě je moc lidí? Evropa je vpořádku? Evropa se svými stále novými silnicemi vedle starých cest? Průmyslovými zónami a nevyužitými prázdými, chátrajícími továrními halami ze zkrachovaného průmyslu? Městy s vylidněnými centry, ale rozšiřujícími se vilkovými sídlišti na okraji? Strádajícími obchody ve městech, nahrazenými velkými areály šopink parků? Jakože zemědělská půda je volně rozšiřitelná, dalo by se říci, nafukovatelná? Zalesněné části obnovitelné vysázením několika smrčků? *sok* Jakože u nás je všechno v rychtiku, ale bordel ve třetím světě?! Ten za to může?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 14:51
avatar
Všecko v richtiku určitě není, ale takové sračky jako ve třetím světě tu nemáme. Ať už v jakékoliv oblasti. A odmítám, že za chudobu zaostalých můžou ti vyspělí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.