Pošta - jak poslat balík?

Od: Datum: 17.12.15 19:19 odpovědí: 4 změna: 17.12.15 20:31

Dobrý den, předem se omlouvám pokud tento dotaz vyzní příliš trapně, ale neumím v tomhle chodit. Takže má otázka. Chci si koupit z bazaru nějakou věc. (ta věc má asi kolem 3 kil a je velká jako menší stolní počítač. Jak mi to má ta paní poslat, abych nedostal balík dokud nezaplatím a já nemusel platit dokud nedostanu balík? Aby ani jeden z nás nemohl být podveden, s tou paní se vůbec neznáme, tak proto. Nechci být obětí nějakého podvodu a ta paní také ne. Děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.15 19:32

Na dobírku, ale balík na poště dostanete až po tom, co jej zaplatíte, takže i přes to, že balíček fyzicky uvidíte, co je uvnitř zjistíte až po zaplacení. Může tam být cokoliv. Takže jedině otevřít před pošŤačkou na poště či při doručení a pokud tam nebude co jste si objednal/a, tak požádat poštu o zastavení platby za dobírku a jít na PČR podat "trestní oznámení". Pošta by pak měla platbu (složenku za platbu dobírkou) pozastavit a případně Vám pak peníze vydat zpět (po tom, co PČR rozhodne).


doplněno 18.12.15 08:07: Zajdo pravda to je, ale to je jedno. Jak zde pisou, pani bych neveril, v tom pripade osobni prevzeti a nebo to koupit od nekoho jineho.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: faadwa
Datum: 17.12.15 19:56

paní právě píše že prý takhle byla podvedena a PČR s tím nic nedělá dva roky.. Že to nechce posílat na dobírku

Datum: 17.12.15 20:18
To,co píše repkin,není pravda.
Peníze odcházejí odesílateli a nelze je zastavit.
Pokud ta paní píše,že už neposle na dobirku, protože byla podvedena,je to výmysl a já bych na Vašem místě byl velmi obezřetný.
Dle mého názoru je podvodnici ona sama.
doplněno 17.12.15 20:33: Teď jsem zjistil,že něco málo dělat lze ale více budu vědět zítra.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 20:31
avatar

Asi máš na mysli balík na dobírku, ale to vůbec nic neřeší. Já neobchoduji s nikým, koho nemám možnost si nějakým způsobem prověřit. Tím omezuji riziko na minimum, na druhou stranu prostě nejdu do obchodu, ať se tváří sebelákavěji a tím možná přijdu o zboží za zajímavou cenu. U menších částek lze jít i do rizikového obchodu, ale tam předem zvážím, nakolik je případná finanční ztráta únosná. Za těchto podmínek vždycky preferuji platbu předem na účet, většinou se tím minimalizují náklady na poštovné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.