Pošta - jak poslat balík?

Od: Datum: 17.12.15 19:19 odpovědí: 4 změna: 17.12.15 20:31

Dobrý den, předem se omlouvám pokud tento dotaz vyzní příliš trapně, ale neumím v tomhle chodit. Takže má otázka. Chci si koupit z bazaru nějakou věc. (ta věc má asi kolem 3 kil a je velká jako menší stolní počítač. Jak mi to má ta paní poslat, abych nedostal balík dokud nezaplatím a já nemusel platit dokud nedostanu balík? Aby ani jeden z nás nemohl být podveden, s tou paní se vůbec neznáme, tak proto. Nechci být obětí nějakého podvodu a ta paní také ne. Děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.15 19:32

Na dobírku, ale balík na poště dostanete až po tom, co jej zaplatíte, takže i přes to, že balíček fyzicky uvidíte, co je uvnitř zjistíte až po zaplacení. Může tam být cokoliv. Takže jedině otevřít před pošŤačkou na poště či při doručení a pokud tam nebude co jste si objednal/a, tak požádat poštu o zastavení platby za dobírku a jít na PČR podat "trestní oznámení". Pošta by pak měla platbu (složenku za platbu dobírkou) pozastavit a případně Vám pak peníze vydat zpět (po tom, co PČR rozhodne).


doplněno 18.12.15 08:07: Zajdo pravda to je, ale to je jedno. Jak zde pisou, pani bych neveril, v tom pripade osobni prevzeti a nebo to koupit od nekoho jineho.
Od: faadwa
Datum: 17.12.15 19:56

paní právě píše že prý takhle byla podvedena a PČR s tím nic nedělá dva roky.. Že to nechce posílat na dobírku

Datum: 17.12.15 20:18
To,co píše repkin,není pravda.
Peníze odcházejí odesílateli a nelze je zastavit.
Pokud ta paní píše,že už neposle na dobirku, protože byla podvedena,je to výmysl a já bych na Vašem místě byl velmi obezřetný.
Dle mého názoru je podvodnici ona sama.
doplněno 17.12.15 20:33: Teď jsem zjistil,že něco málo dělat lze ale více budu vědět zítra.
Datum: 17.12.15 20:31
avatar

Asi máš na mysli balík na dobírku, ale to vůbec nic neřeší. Já neobchoduji s nikým, koho nemám možnost si nějakým způsobem prověřit. Tím omezuji riziko na minimum, na druhou stranu prostě nejdu do obchodu, ať se tváří sebelákavěji a tím možná přijdu o zboží za zajímavou cenu. U menších částek lze jít i do rizikového obchodu, ale tam předem zvážím, nakolik je případná finanční ztráta únosná. Za těchto podmínek vždycky preferuji platbu předem na účet, většinou se tím minimalizují náklady na poštovné.

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.