Rychlost převodu

Od: Datum: 16.12.15 17:54 odpovědí: 4 změna: 16.12.15 20:45

Jaká je běžná doba převodu peněz z účtu na účet? Dopoledne jsem uhradil zásilku, odpoledne byla předána dopravci. Dřív jsem musel čekat minimálně den, je to bankou nebo to je už současný standard?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.15 18:06

Standard to není, je to bankou.

Od: rv
Datum: 16.12.15 18:22

Záleží, jestli se jedná o převod v rámci jedné banky, tam to může být okamžitě (třeba mBank), nebo mezi bankami a tam to trvá déle (zúčtování mezi bankami se provádí snad 2x denně v pracovní dny + neznámý čas, co si to banka nechá u sebe).

Datum: 16.12.15 20:37

Nebylo to v rámci jedné banky a nebylo to poprvé. Pokud se dobře pamatuji, když jsem měl účet u ČS, vždy to trvalo minimálně den.

Od: scv®
Datum: 16.12.15 20:45

Před pár dny jsem zrovna rychlost bankovních převodů zkoumal a někdy se dost liší.. některé banky dokáží zpracovat platbu v režimu D+0 (doručení v den zadání příkazu) při zadání platby do 11 hod., některé i do 12 hod. Některé to dělají zdarma, jiné pouze jako expresní platby za příplatek. A co se týče rychlosti v rámci jedné banky, i tam jsou kupodivu někdy znatelné rozdíly. Kdyby Vás zajímaly podrobnosti, doporučím tento článek. Je sice ze září 2014, ale představu si z toho lze udělat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.