Agresivni ridici

Od: Datum: 14.12.15 21:33 odpovědí: 50 změna: 17.12.15 21:14
Zdravim vsechny,nechapu proc je vetsina z nas agresivni za volantem…dnes jedu 70tam kde byla predepsana…priridi se "magor" kterej jede vic nez 70 a jeste i vi,a zacne na me troubit a celou dobu blikal dalkovejma na me…asi ho stvalo ze jsem jen dodrzel rychlost ktera tam byla… nenechal jsem se rozhodit jel jsem si svoje,ptam se proc je pulka ridicu tak neohleduplna?agresivni?to abych se citil vinen ze dodrzuju rychlost a byl za hnupa…
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.15 21:54

Já bych řekl, že většina agresivních není..teda aspoň u nás ne. Navíc jezdím dost na kole a ostatní řidiči plechovek jsou ke mě hodně ohleduplní. Dřív to bylo horší. Spíš se rychlost v dopravě umírnila a jde vidět, že i když se občas vyskytnou nějací ti šílenci, tak se ostatní kteří trochu přemýšlejí, nenechají vyhecovat a jedou si dál po svých, tak jako vy a takový jsem i já..prostě nikam nespěchám. A když chci být někde dřív, tak vyjedu o těch pár minut dřív a jedu zase na pohodu. A většina značek omezující rychlost tam nejsou jen tak z prde*e, takže by si to ti spěchači mohli uvědomit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 14.12.15 21:56

A to tam nebylo misto, abyste se mu uhnul a umoznil mu Vas predjet?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 00:30
To mě taky hned napadlo - tj. neohleduplnost od autora otázky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 15.12.15 05:38
Kdyby byla tak to udelam;) ale ono tam kde je dvojita plna cara a uzka silnicka fakt nejde ale diky priste zajedu do prikopu jen aby mohl ten blbec ject kdyz jsem tak neohleduplnej;)
Od: jinx®
Datum: 14.12.15 21:57
avatar

Jééééj a máme tu diskusiu na celú noc.No a teraz o Karkulke*smich*.

Nedávno som mal podobnú situáciu.Vyplynulo z nej to že som oslnil hmlovým zadným svetlom...:-D

Inak tiež to neznášam keď mám zapojený vozík (8 palcové kolesá),na ňom mrte materiálu a potrebujem to v celosti doviezť domov,skrátka keď potrebujem ísť opatrne (štrk,makadam,nedávno hlina,sťahovanie nábytku,dlažba).Potom je to ešte iná skupina ľudí čo majú potrebu použiť na predĺženie svojho ...ega nástavec menom auto..pardon tank (rozumej SUV).Ďaľšou skupinou sú tí čo si mysllia že keď je predpísaná rýchlosť 50 tak ju treba dodržovať za každých okolností (čiže vôbec nie menej) a tak aj na diaľnici.Vôbec ich nezaujíma že minimum je 80 a aj menej podľa poveternostných podmienok..treba to valiť 130*bzum* .


doplněno 14.12.15 22:00:

Čo čakáš za odpoveď?Akože tu aj niečo vyriešime?Lebo osobne to vidím na pokus o založenie témy na 100 a viac odpovedí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.12.15 23:12
experty co sviti zadnima mlhovkama,kdyz za nim nekdo jede fakt miluju
Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 15.12.15 05:40
Jo s tihle stylem nic nedelaji a s policii nikde to nevyresi nic ale ja jsem chtel vedet jen nazor nic vic;)ono je to tady koukam stejny jako na ty silnici…:D
Od: buss
Datum: 14.12.15 23:03

Život už je takový a je to všude, jsme zvířata se vším, co s tím souvisí, boj (nebude se krást, válčit)... Nejsme andělé. A co s tím chcete dělat, navrhnete? Co zde chcete slyšet? Střelíte po něm? S tím se přece počítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 15.12.15 05:42
Kdyz ja nemel zrovna nabito……:D
Datum: 15.12.15 06:53
avatar

Davídku, nevím co chcete číst...

Ale určitě to není většina agresivních, ani půlka neohleduplná. Snyd někteří řidiči jezdí zbrkle, nepředpisově, pomalu, rychle, neblikají..Zkrátka nedodrží předpisy. To ale každý řidič nedodržuje předpisy. Někdy něco poruší.

Nevíme jak jste jel, třeba těsně pod 70, na tachometru. Ve skutečnosti třeba 65. Ten za Vámi ví, že policie jde od 78-80, zbytek nechá jet. Takže na tacháku měl třeba 80 a ví že je to OK.

Přeji hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 07:57
avatar
K těm tachometrům a jejich toleranci.
Výrobce záměrně nastavuje tachometry na vyšší hodnoty než je skutečná rychlost. Dá se o tom přesvědčit při porovnání s GPS.
Já např. vím, že v jednom mém autě podle tachometru mohu jet až o 10% rychleji. Teda ve městě může ukazovat až 55, mimo klidně 99 a jsem v normě. Nepřekračuji max. povolenou rychlost.
Je hodně aplikací pro chytré mobily, které pomáhají udržet, nebo nepřekročit předepsanou rychlost. Akusticky nebo i opticky upozorní na dosažení nebo i překročení.
Jen pozor, tachometr dokáže oklamat i při různě velkých pneumatikách. Náhon tachometru vede z převodovky. Teda nebere ohled na velikost pneumatik, třeba při výměně letních 15" za zimní 14". Při stejných otáčkách motoru za minutu je počet otáček kola stejný, ale větší pneumatika má větší obvod, za stejný čas ujedeme větší vzdálenost. Radar potom ukáže více než tachometr!
Kdysi jsem se divil, že mne při padesátce dost aut předjíždí. Potom mne kamarád vícekrát změřil radarem a jel jsem ve skutečnosti jen 43 km/hod. Přestal jsem se divit, třeba ti řidiči už tenkrát jezdili podle GPS.
Dnes mi rychlost hlídá aplikace, a jistí záznam v kamerce.
Hlavně využívám moje zkušenosti po pár desítkách let ježdění a tisících ujetých km, mám dostatek času a už nikam nespěchám, vím, že ta auta, co jsem předběhl, mne stejně dojedou na nejbližším semaforu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 10:00
avatar

Hejkale, Výrobce záměrně nastavuje tachometry na vyšší hodnoty než je skutečná rychlost.
Má tuto povinnost ze zákona (evropského, snad i celosvětového), přesněji tachometr nesmí ukazovat méně, nežli jede.

Jinak OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 17:15
avatar

Hejkálku je jistá zásada jak zaměňovat pneušky,která když se dodrží-tachometr ukazuje stále stejně neboť obvod pneu je vždy stejný! )Příklad-175/70R14 , k tomuto rozměru se dá třeba 165/75/R14 nebo 185/65R14Pokud použiješ k tomuto 15" disky tak zase platí - 185/60R15 ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 17:31
avatar
Diesel dobře doplnil... jen někdy se ta zásada nedodržuje. Třeba moje (a myslím, že nejen moje) zimní jsou menší než letní...Teda průměr je menší... Dodal prodejce, prý zadarmo...
Více chytám zástěrkami v zimě jako v létě, na jistém místě.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 07:13
avatar

Jak v tom máte hnedka jasno, o agresivních pirátech. Je vidět, že mediální masírky fungují dokonale. Co když třeba spěchal do nemocnice? Já jezdím denně po dálnici a nikde žádnou agresivitu nevidím. Ano, občas vidím, jak mě z dálky dojíždí rychlejší auto, no tam mu prostě co nejdříve bezpečně uhnu a není problém. Prostě jede rychleji než já, jen někteří v tom vidí agresyvňýho pyráta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 15.12.15 07:26
avatar

Nejvíc agresivních a vyčůraných řidičů jsem zažila při autoškole.. Tam vysloveně schválně dělali "myšky", jezdili mi hned za zadkem, z ničeho nic přede mnou zastavili, odbočovali bez blinkrů... - kdyby se mi pak do okýnka nesmáli, tak bych to brala jako náhodu.. Ale určitě jsou - nějaké procento řidičů - prachobyčejní volové.


doplněno 15.12.15 11:08:

:) nene mamlasku, já to neviděla, to mi říkal až instruktor.. a že se s tím setkává denodeně..


doplněno 15.12.15 11:17:

a když odbočuje bez blinkru je vidět, ne? Když jede před Vámi a načekaně zabočí..*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamlasek
Datum: 15.12.15 09:16
Muzete mi prosim jako triletemu vysvetlit, jak se vam muze do okynka smat ridic, ktery dela misku odbocuje bez blinkru atd, kdyz je pred vami. Nebude to spise tak, ze jste si tuto iluze nepratelskeho sveta vymyslela? Ja ani mi znamu take delali autoskolu a nikdo podobne zazitky nema.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamlasek
Datum: 15.12.15 09:17
Jeden ridic vas problikaval a vy z toho vydedikujete, ze VETSINA z nas je za colantem agresivni?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 09:24
avatar

Já strašně miluju řidiče, který v místech kde můžou jet, tak se serou jak šneci. Kdyby alespoň těm rychlejším uhnuli, ale to né, sejříte se za nima celou dobu než odbočí. /plně nejvíc miluju když lidi na kruháčích nepoužívají blinkr nebo naopak když ho při vjezdu používají...tomu se říká slast. Nevo když je někde orientační měření a páprda z 90km/h zpomalí jak pako na 35 - to už slintám blahem a šel bych mu poděkovat. No a asi třešnička na dortu je když přímo přede mě se nasere autobusák a táhne se 25km/h po celým městě...to už začínám být v extázi. Mám pokračovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.12.15 10:31
avatar

Člověk musí při užívání zbraní myslet. Pokud jede autem, které se jako zbraň dá použít, pak musí reagovat na okolí, kterým projíždí. Maximální rychlost neznamená, že musí všichni jezdit danou rychlostí. Není tam přece příkazová značka "minimální rychlost"!

Samozřejmě i já sem tam poruším nějaký předpis. Když jedu předpisově ve vesnici 50tkou (a snažím se vždy dodržovat), úchyláci s 70 a více na tachometru můžou srazit/zabít chodce o to pravděpodobněji, že mne tou rychlostí předjíždí na nebezpečném úseku. Můžu za to já, že jsem jel "jen 45km/h"? Je to třeba u zastávky, u školy, v zatáčce, v křižovatce... Jelikož znám riziko vběhnutí někoho do silnice nebo vyjetí někým z parkoviště (očekává totiž, že to stihne, když ostatní jedou podle pravidel), jedu tam raději pomaleji.

Jak se říká - na každého jednou dojde - a myslíte, že případná nehoda je umravní? Měl jsem kolegu, který v opilosti zabil člověka. Odstěhoval se z jeho vesnice - nemohl tam žít jako vrah vesnického rodáka. Po dvou letech měl papíry, auto, i chuť se napít. Několikrát přijel do práce ještě pod vlivem, samozřejmě autem. Naštěstí už u nás nepracuje - nedokázal jsem ho pochopit, nesnášel jsem ho! Teď machírek jezdí v Praze a já jen čekám na zprávy o další nehodě opilého řidiče, který jel rychle zmasakrovat lidi na zastávce...

Bohužel - lidi si života neváží. Života svého sem tam někdo ano... životy jiných jsou jim u zádele. A tak si honí své ego předjížděním v těchto místech, protože oni na to mají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 11:01
avatar
Tříletý mamlásku,
"Ja ani mi znamu take delali autoskolu a nikdo podobne zazitky nema".
Vy i Vaši známí jste kapka vody v moři...
Mnozí Vám neznámí na celém světě mají podobné zkušenosti, jako popisuje ria@. Určitě jich je mnohonásobně více.
Nejednou se mi stalo, že ten řidič, k jehož chování jsem měl výhrady, stál na semaforu ve vedlejším pruhu. A nejen že se smál, ještě i ukazoval, jak umí narovnat jen prostředníček, případně vyhrožoval.
Může být pravdou, že ria@ v autoškole všechny situace, které popisuje, prožívala jako začátečník úplně jinak než délejezdící šoféři, kteří si na podobné situace už zvykli.
Myšky, lepení na zadek, bez blinkru, to je běžný stav na našich silnicích. To určitě není iluze, to je realita, chléb náš každodenní...
Zkuste si všimnout, že ria (oproti vám) používá ve větách správně a dostatečně čárky, takže její věty mají smysl a dá se z nich i vyčíst, že do okénka se smějí PAK. Slovo pak se dá dešifrovat také jako potom, nato, následně, teda ne právě při myškování, či jiné činnosti.
A o stavu dopravy, teda také kvalitách řidičů si udělá představu každý, kdo denně čte a slyší o opilcích za volantem, srážkách s vlakem, s protijedoucími auty, sejmutí chodců na přechodech, nepřiměřené rychlosti a ...
... nebudu tu opisovat hlášení policie, zelené vlny, pozor zákruty! či jak se které informace jmenují...stačí kouknout statistiku DN.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 22:42
avatar

hejkale, Já nevím, asi žiju v jiném paralelním vesmíru nebo co. Já netvrdím, že se občas najde blbec za volantem. Ale nějak tyhlety piráty na silnicích nevidím a to najezdím denně cca 100 km, dvacet ve městě a 80 po dálnici. Jistě, pokud denně ukážou v televizi dvě tři nehody a imbecilní rádobynovinář to cílové skupině patřičně dementně podá, tak to se potom přehazují ty mrtvoly mediálními vidlemi docela hezky. Víte co je zajímavé? že nejsou tak vidět úmrtí na srdeční a cévní choroby a to jich je stokrát více!

ČR:

nemoci oběhové soustavy 51,1 %

novotvary 26,2 % (nádory)

vnější příčiny 5,9 %

nehody a úrazy neúmyslné (náhodné pády, poranění, otravy, dopravní nehody)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 11:55
avatar

Jezdím na kole a velice často se mi stává, že naproti jede kamion a za mnou auto, každý jsme k sobě v jiné vzdálenosti, ale stane se, že se všichni tři setkáme v jedné rovině. Tedy kamion vpravo, já vlevo a řidič za mnou místo aby vteřinu počkal, než se vzájemně s kamionem mineme, tak se vtlačí mezi nás. Je to otázka několika vteřin, ale jde o život. Včera se mi to stalo zase. Já ale nemám kam uhnout a kamion také ne, proč se řidič vecpe mezi nás? Včera jsem se zakymácela a musela skočit z kola dolů. Co kdybych se zakymácela vlevo, řidiči pod kola? Ano, někteří řidiči jsou bezohlední a hlavně nevypočítatelní. nemyslete si, že já když zahýbám na silnici, že se spokojím ukázat rukou. Ne, já raději z kola slezu a přejdu silnice pěšky. Nevěřím řidičům, že se dívají při jízdě stále před sebe, stačilo by, kdyby se zadíval třeba pod volant a mé zamávání přehlédne...

Stojím na přechodu a je nad slunce jasné, že se chystám přejím silnici tam, kde na to mám právo a dívám se přijíždějícím řidičům do očí. Hádejte kolik řidičů zpomalí a nechá mne přejít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.12.15 12:13

Nesdílím Vaše pocity. Jezdím docela dost (cca30tis. km/rok). Nikdy jsem nepociťoval na silnici větší problém, a ještě si troufám tvrdit, že se to mírně zlepšuje. Blázna poznáte hned už ve zpětném zrcátku. Ten ale obyčejně jede tak rychle, že s ním silnici nemusíte sdílet. Co ale musím podotknout, tak balzám na nervy je jezdit v Německu, zejména po dálnicích. Nevím, jak to dělají (podle mě IQ Němců a Čechů musí být srovnatelné), ale tam mám pocit, že tak nějak každý řidič vnímá své okolí a přizpůsobuje se tomu. A o rychlosti to není. Naopak Na dálnici letíte v prostředním pruhu 160 a v rychlém Vás občas někdo předjede 200. A fakt jsem nezažil, že by někdo na někoho blikal (v Německu přestupek) nebo troubil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 15:49

Davídek klídek, je to na zvyku a otrlosti, odhadem každý devátý mistr volantů je napraný, každý desátý posilněn marjánkou a spol., každý šestnáctý nemá dostatečný zrak a nenosí brýle neb čočky. Jinak je to tzv. dočasné pominutí smyslů za volantem v krvi se vyplaví adrealin, naskočí vysoká tepová frekvence, rovněž rozhoduje značka auta, příp. i espézetka, kterým mistr dává najevo, že je vyjímečný idiot, poté posunky, nadávky, může uvolnit nahromaděnou agresivitu na př. dojetí na semaforu a útokem na plechového miláčka. Těžko za volantem rozpoznat nahromaděnou agresivitu, poruchu osobnosti je to asi 15% mistrů za volantem. Třeba Trpišovský po vyšetření, trpí poruchou osobnosti, lehko se pozná agrese přejíždí z pruhu do pruhu, najíždí na těsno, bliká, troubí čistokrevný idiot. Dle statistik se převážně jedná o mistry ve věku do 35 let a vedou značky Volvo, Mercedes, BMW, Vw a další.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.12.15 15:59
avatar

:) chybí oblíbená audi - nejlépe A6 s nejhorším třílitrákem na světě...

Můj švagr mi vždycky říkal: Proč se rozčiluješ? Protože ten druhý je debil? To si kvůli tomu musíš ničit své zdraví a rozčilovat se? Nebo si myslíš, že tím svým rozčílením mu jeho IQ narozte?

A má pravdu - když jede takový člověk, pokud můžu, uhnu mu a po chvilce je z dohledu. Jsem rád, že mne nenaboural a já můžu pokračovat v klidu domů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 15.12.15 16:51

fascinuje mne jízda některých vodičú a polovodičů ve městě, domnívají se, že levý jízdní pruh tam je od toho aby v něm jeli, v pravém pruhu široko daleko nic ale mastič ma najetý levý a neuhne / předjedete jej v pravém tak sebou škubne a máte jej před autem, další trotlové i když je slabý provoz a nic jim nebrání se zařadit zpět do pravého - akorát ne! Každý dodržovač a omezovač by si měl uvědomit, že nemá právo vynucovat dodržování rychlosti u ostatních řidičů jízdou v levém pruhu, je na každém spěchači či zvolí jinou rychlost než je nařízená / a nést si důsledky /*houpy**hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 17:05
avatar
Já byl do teď v tom, že ve městě mohu jet v pravém nebo levém libovolně, dále pokud jede auto v jednom pruhu rychleji než v druhém, tak to není předjíždění, a že rychlejším vozidlům v levém pruhu ho musím uvolnit...
Je to par. 12,odst.2
(2) V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3.
Tak teď mne fascinuje výklad zákona výše...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 15.12.15 17:29

Tak jsem to zhruba myslel, ale možná by někteří měli začít od začátku že se po silnici jezdí zásadně vpravo, nebudu se handrkovat ale bezdůvodná jízda v levém pruhu je také někde rozebraná.../ někde je možná i uvedeno že pokud má silnice více jak dva pruhy tak se jezdí v pravém - ale možná žiju podle nějaké staré vyhlášky, ale celkem mne to nefascinuje, jezdím vpravo neboť v našem měste jsou navíc odbočovací pruhy vpravo, takže se z pravého nikde neodbočuje rovnou...levý pruh neblokuji neboť pokud není provoz tak se kochám a nikam nespěchám, a koukám na spěchače projíždějící celé město v levém pruhu, ale jakmile čas dovolí opráším si vyhlášku abych nežil v bludu a nebyl zbytěčně fascinován...*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 13:05
avatar

V obci se v levém pruhu jezdit může. A ty znalosti si oprašte, už dávno to není napsáno v nějaké vyhlášce. Jste další jeden z těch, kteří nejlépe vědí, co by měli dělat ostatní a jak správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 16.12.15 14:16

ernie: mám to zafixováno z náklaďáku, ale přesto jsem rád, že vy to nevíte ani nejlépe co máte dělat sám, takže si nechte podjebávky...mudrci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 14:38
avatar

ani s osobákem se nesmí v levém pruhu, když máte za sebou vlek (7m). To většina lidí neví, páč velice často jezdí vlevo i s vlekem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 16.12.15 14:51

jj s tím vlekem to mám taky ujasněné, ale nemůžu si vzpomenout za boha s tou bezdůvodnou jízdou ve městě v levém pruhu, týkalo se to osobáku a vykládal nám to kluk z besipu tak před 3-5 lety, že policajti ve městech / konkretně se to týkalo dvoproudovky prutahu Ol/ na to byli nadržení...musím se asi ještě mrknout na rozkomentaci sil. zákona...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 14:55
avatar

Ju, vlevo osobák může jet kdykoliv, pokud jsou vyznačeny pruhy na vozovce a nebrání rychlejedoucímu autu. Bez toho, že jede v obci 50 a zezadu ho dojede rychlejší, třeba 60. Nemá zkoumat proč jede rychleji, ale uhnout vpravo, pokud je tam místo .

Bezdůvodná jízda není v zákoně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 00:01
avatar

Pardon, já myslel, že se tady bavíme v kontextu osobních vozidel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 16.12.15 12:10

Toho magora za váma si vůbec nevšímejte. Ono to někdy je tak, že vás tlačí k porušování zákona a v případě radaru to odskáčete vy. Já to neřeším, jedu podle předpisů a ani neuhnu, když se na mě tlačí z boku. Když budete uhýbat, snadno se vám může stát nehoda a odskáčete to, protože ten cvok, co vás vytlačil ujede. Raději ať mi odře bok auta, než si zdemolovat čelist. Přesně to se stalo známému a vše zaplatil i s pokutou kromě toho, že mu posunutý volant vyrazil všechny přední zuby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 12:59
avatar

A vy jste normálně účastník provozu coby motorista, jo? To bych raději nechtěl vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 16.12.15 14:17

A co zase podjebáváte do dalšího, zavřete oči mudrci a jeďte.


doplněno 17.12.15 10:35:

Ano beru si to k srdci a polepším se.*hi*

avatar
Upozornění od sys hejkal 16. 12. 2015 19:26:02
Zachovejte klid, nenapadejte jiné uživatele poradny, upravte si slovník.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancernej
Datum: 16.12.15 16:57
No dle fotky uz to vypada ze ma par promile hned po ranu ci behem dne :D navic tohle mistni rejpalek :D holt komplex jsi nekde vylecit musi
 
Datum: 16.12.15 19:35
avatar
Davídku černej Honzo,
teď jste agresivní a neohleduplný zase Vy vůči jinému rádci...
Je to nutné?
A nedostatky ve výkladu zákona máte Vy, sám to ve svých příspěvcích dokazujete.
Takže nerejpe,jen Vám podává relevantní informace. Jako i další rádci...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancernej
Datum: 16.12.15 22:40
Jo je to nutny;) bohuzel to tady pravidelne sleduju a prijde mi smutny kdyz jsi misto rady tady nekdo precte urazky,ponizeni,ironii a pod.A ostatni si tady honej ega jak jsou chytry viz vy.Ja tady vubec nepsal nic co by dokazovalo ze neznam zakon,a i kdyby staci to napsat normalne a ne ironicky jako od vas bo od kolegy;) PS:zkuste tu prolistovat par prispevku a odpovedet mi proc tu obcas teda vidim rejpalky a pod…jsme na poradte ne na ponizujte me;)
 
Datum: 17.12.15 00:10
avatar

V pořádku, nikoho jsem urážet nechtěl. Jen jsem vyjádřil názor, že vás bych na silnici potkal nerad. Můžeme si to vyjádřit vzájemně. Uvědomte si však jedno. Nikdy nevíte, jaký důvod k rychlé jízdě řidič za vámi má. Třeba se něco mohlo stát jeho rodině, příbuzným. Ale i kdyby jel rychleji jen tak z plezíru, máte snad potřebu dělat mu schválnosti? Zvýšíte tím bezpečnost provozu? Napravíte ho tím? Nebo vám to dělá radost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancernej
Datum: 17.12.15 08:27
Ze byste me nerad potkal na silnici za to ze dodrzuju pravidla to mi sice hlava nebere chapu ze neco dodrzovat je v dnesni dobe povazovano spis naopak ze je clovek za blbce…ale nebudu a nedelam ze sebe ze ja vzdy vse dodrzuju ne taky delam prestupky a chyby a taky pospicham…nejsem dokonalej a narovinu to tady priznam,jak jste rekl mohl mit duvod pospichat a nemusel,sam obcas pospicham ale abych do druhyho div nenajel a byl az v jeho kufru,blikal jak strelenej a jeste ohrozoval ostatni kde je dvojita plna a opravdu nebylo kam uhnout to mi proste prijde sprosty,neohleduplny…ja to tady zle nemyslel
 
Datum: 17.12.15 04:23
avatar
Davídku
Já to tady sleduji už osmý rok, Vy jste to postřehl za pět měsíců. Také jsem nespokojen, když si tady někdo otvírá ústa nebo léčí komplexy. Často jsme svědky porušování nejen pravidel této poradny, ale i slušnosti ve vztazích mezi lidmi. S tím s Vámi souhlasím. A často na to někoho slušně bez urážek upozorním. Ostatně mezi uživateli je nás, kterým takové vyjadřování vadí, více.
Proto jsem zareagoval na Vaše příspěvky, kde v prvním vzpomínáte agresivitu a bezohlednost, a v jednom z dalších děláte to samé... vysmíváte se, urážíte(fotka, promile, komplex).
Kolega ernie na to velice slušně zareagoval a nenechal se vyprovokovat k odvetě v hrubosti.
Tolik k první části Vašeho příspěvku.
Musím se Vám omluvit za část o nedostatcích... promiňte. Nic ve Vašich příspěvcích nenasvědčuje tomu, že byste měl nedostatky. Přehlédl jsem se, patřilo to uživateli s nickem ju®. Tento nepříjemný omyl nebyl úmyslný. Ještě jednou promiňte. Děkuji.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 06:40
avatar

Hejkale,

1* a *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancernej
Datum: 17.12.15 08:35
Mate u me palec *1* a mate pravdu ted jsem zbytecne "vyjel" po kolegovi ja,coz me mrzi a rad bych se vam obema omluvil.Tez to nebyl umysl,jen jsem chtel pochopeni a vysvetleni :)
 

 

Od: jenda2
Datum: 17.12.15 21:14

Ano, jsem účastník silničního provozu a jedu přesně podle předpisů. Právě řidiči jako vy vyvolávají stresové situace, které pak odskáče někdo jiný. Viz vybržďování za trest, že jsem nejel rychleji. Vás bych nechtěl potkat. A až smetete dítě, pak si můžete gratulovat.

Přesně o tomto typu agresivních řidičů byl dotaz!

avatar
Upozornění od sys milancukrar 18. 12. 2015 06:35:11
Jendo, když se podíváte, kam se umístil příspěvek, nebylo by vhodné oslovit osobu, na kterou reagujete?Děkuji
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nox®
Datum: 17.12.15 00:41
avatar

Co na to říct, s takovými se setkáváme denně. Lidí je moc, aut ještě víc a policie? Kde těm je konec. Když se podíváte do médií, jaká zvěrstva se po celém světě dejí, čemu se divit. Ale k tomu, co se zde píše, že například mohla manželka rodit... no to nepopírám, asi bych také nejel zrovna svatě, ale to mě ještě nedává impuls takto jednat k ostatním. Vím, co taková situace může způsobit. Mnoho lidí znervózní, začne přidávat, nevěnuje se plně tomu, co se děje před ním. Pak už stačí jen drobná chybička a tragédie může být na světě. Ta sedmdesátka a dvojitá plná tam zřejmě nebyla jen tak pro srandu králíkům. Navíc, kdyby všichni tak spěchali do porodnice, to by náš národ musel mít sakramensky velkou porodnost. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 00:53
avatar

Vy si řeknete "neohleduplný magor, co jede jako prase" .. jenže co víte co se stalo, třeba jel do nemocnice, nebo za někým. Musím se přiznat že občas také jedu rychleji než se má hlavně v práci.

Na některých silnicích jsou ovšem omezení naprosto nesmyslné a zbytečné a jejich dodržování spíše vede k problémům než bezpečnosti. Například ještě nedávno jsem měl v useku kousek od domu omezení 40km/h - ačkoli se tam bez problému dalo jet i velkým autem 130, bylo na to poukazováno několik let- nyní omezení odstranily.

Příliš agresivních řidičů nepotkávám, když vidím že mě někdo dojíždí a vyjíždí do středu, sjedu trochu ke kraji a vyhodím blinkr že může předjíždět.

Pravidla se sice mají dodržovat, jenže někdy je u jejich dodržování fajn se i zamyslet zda-li mají opravdové opodstatnění a smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancernej
Datum: 17.12.15 08:41
Neni co dodat,napsal jste to presne jen dodam ze dotycnej i kdyz pospicha by mel vedet kdy a jak a co jsi muze dovolit…tudiz nepojedu stovkou na plny care a tam kde nemam kam uhnout…pac pak do te nemocnice doject nemusi…v tom horsim pripade
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.