Zit sam behem studia na gymplu

Od: Datum: 04.01.16 21:01 odpovědí: 7 změna: 05.01.16 13:35
Chodim na gympl do tretaku a je mi 18, rodicum jsem na obtiz a tak mam odejit z domu. Chodim tady v Praze na brigadu do mekace, tak nejaky prijem mam, kapesne mam 1100,- tak to by mi nejspis zustalo a navic fotr plati matce 3500 na alimentech tak to by pak platil mne ne? Muzete mi poradit kde se ubytovat? Vubec se v tom nevyznam a vubec nevim kam mam jit v teto situaci, jestli na nejakou kolej nebo si sehnat spolubydliciho... budu rad za kazdou radu a to i napriklad nejake tipy od vas co jste odesli od rodicu, tak jake byly vase zacatky (?). Za mesic jsem schopen dat dohromady s tim vsim tak 12000 tak s tim bych mohl vyzit v nejakem malem bytu nebo se spolubydlicim ne? Doted jsem si veskere naklady na skolu, obleceni, hobby a vubec na vsechno platil sam, takze s penezy hospodarit umim. Diky
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 21:14

Prvně bych se zeptal přímo ve škole. Střední školy mají pro své studenty většinou nějakým způsobem zajištěné ubytování pro přespolní. Druhou možností je najít si spolubydlícího a pronajmout si pokoj někde, kde budete dva a v pohodě to utáhnete. To se většinou pohybuje kolem těch 3k/měsíc.

Alimenty patří tobě, nikoliv tvé máti.

Od: honzajs122
Datum: 05.01.16 07:39

Ano, může se podívat na Domovy mládeže, neboli internáty, ale jako pražáka ho asi neubytují ... mají celkem plno. Spíš shánět spolubydlení ... hledal bych na vysokoškolských webech a diskuzích, ti s tím mají větší zkušenosti. Nebo přes inzerní servery.
Souhlas, alimenty od 18 patří mu, ne jeho máti ...

Datum: 05.01.16 10:30

Ještě můžeš, když jsi plnoletý, požádat soud a ten stanoví výživné i matce. Nevím, jak je to s dětskými přídavky, ty by patřily také tobě.

Datum: 05.01.16 10:49

to mam rad takove rodice, ale za 20-30let jim nebude blbe prstickem hrabat, co? Nas*at ;) V praze najdes spolubydleni, kde ma napr kazdy svuj pokoj a na najem se skladaji.

Od: hoi
Datum: 05.01.16 12:55

Doporučuji se domluvit s vícero studenty, pronajmout panelákový byt, kde každý má jeden pokoj. Je to asi nejvýhodnější. Samozřejmě jde o to, aby spolubylící nebyli fetky nebo milovníci nejdanů. Případně se po čase sestěhovat k partnerce nebo partnerovi - to na co jste.

Od: nikc®
Datum: 05.01.16 13:14

Jestli vás bude víc na pokoji, hlídej si peníze. Mně spolubydlící okrádala a vůbec bych to do ní neřekla. Nejen peníze, skoro všechno i učebnici.

Datum: 05.01.16 13:35

Zdravím, zkus se na škole poptat, jestli nemají příspěvek/stipendium pro sociálně znevýhodněné žáky. Na VŠ to tak chodí běžně, doloží se příjem rodičů a škola přispívá studentovi na studium. Tím pádem je šance získat i kolej, už dávno neplatí, že místní nemá šanci (menší, to ano, ale s přihlédnutím k situaci a s doložením by to myslím šlo). Ano, alimenty patří od 18. let tobě.

Jinak v Praze je určitě plno privátů, kdybys do toho šel s někým, nebo se přistěhovat k pár fajn lidičkám, dost ušetříš. Např. v Brně jsou priváty včetně inkasa a netu i od 2500,-, jen záleží, jak mo "luxusně" chceš bydlet (jsou samozřejmě i za 10 000,-). Sleduj studentské servery, tam bývá spousta nabídek, další spousta jich visí přímo na nástěnkách ve školách.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.