UNICEF. Podporovat ho?

Od: Datum: 14.12.15 20:03 odpovědí: 14 změna: 18.12.15 13:03

Ahoj lidi.

Dnes jsem byl stařence ze sousedství pro recept u její lékařky. A během čekání na jeho napsání jsem vyslechnul krátký hovor dvou občanů. Že není správné podporovat pomoc organizace UNICEF dětem v Africe. Že takhle se tam nekontrolovaně množí a díky té pomoci jich ve velmi mladém věku přežívá více a za pár let se i ony budou chtít stěhovat k nám do Evropy.

A co teď? Podpořit staré kosti vlastní babičky? Nebo ji dát (podle reklamy), pouze darovací list pod stromeček?

doplněno 14.12.15 21:56:

Ale. Jsem netušil, že je to tak těžká otázka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.15 21:59

Ahoj člověče,

tohle neřeším. někdy bezdomovci dám drobné, jindy ne..občas pro Charitu dělám a občas ne..

Jakmile o tom začneš filozofovat nebude to nikdy od srdce..ale bude v tom nějaký kalkul !

myslíš že Matka Tereza nebo Gándhí takto uvažovali? Ne dělali to, co jim bylo vlastní - nikdo je do toho nenutil . a stejně tak Buddha,Ježíš ..Měli jedno společené - Soucit s bližním !

a hlavně nemít nějaké výčitky svědomí-každý děláme právě v tuto chvíli to nejlepší, co umíme !---a filozofovat nad tím , co je "dobré a co zlé"? to nechme teologům , filozofům, politikům...

Prostě není nadto jednat srdcem a být spontánní - takže je to zase na tobě samém , jak se rozhodneš ! k tomu názor druhých nepotřebuješ...

Datum: 14.12.15 22:43

A to je právě ta otázka. Jestli ta pomoc není jaksi kontraproduktivní? Tak mi to z jejich hovoru vyznělo.

Datum: 15.12.15 09:11

v podstatě pokud by se vše nechalo na přírodě, přežili by tady silní a zdraví jedinci..ale protože člověk má potřebu přírodu ovládat a tak trochu se ji snaží "očúrat" , pak to vypadá , jak to vypadá..Přežívají i lidé slabí a nemocní, kteří by bez pomoci léků-pomůcek (protéz, přístrojů) a pomoci druhých nepřežili...dokonce tady máme i umělé oplodnění a genetickou manipulaci

To je "pokrok" - Jsme závislí na lécích, očkování a naše děti jsou stále méně odolné - mají sníženou imunitu a chybí jim kondička..k čemu je nám zvýšení průměrného věku dožití, když kvalita života klesá?

Takže jsou otázky na které dá odpověĎ až budoucnost..

Od: dam®
Datum: 14.12.15 23:00

Ta otázka je super, nemá publikovatelný názor, přesněji já nemám, snad jen, mají víc času na množení. Jen u nás, dle rádia zemřelo letos v ĆR více lidí než se narodilo a přesto je nás občanů více. Kdosi už kdysi popsal něco ve smyslu : na primitiva pero nereaguje.

doplněno 14.12.15 23:03:

Všeobecně UNICEF podporovat ANO !

Datum: 14.12.15 23:17

V prvé řadě myslím na svoji rodinu a jejich budoucnost . Potom na svoje spoluobčany , svoji vlast a její budoucnost a potom jestli něci zbyde tak si nakoupím pivo v petce na UNICEF možná daruji nějaký to víčko .

doplněno 18.12.15 11:49:

Vždyť je to naprostý nesmysl , stejně jako u nás s cigánama. Když budete zvíře v zoologické neustále krmit a pak mu otevřete dveře od klece , tak už nebude schopno se ve volné přírodě samo o sebe postarat. V nejhorším napadne ošetřovatele. Nejsem proti pomoci , ale pomáhat tak , aby se v maximální míře o to přičinili ti co pomoc potřebují. Pak si toho také budou vážit. My se tady s klukama skládáme kamarádovi na vozík . ( on pracuje a odvádí daně) a stát vyhazuje naše peníze na ,,pomoc" nelegálním migrantům , kteří nás přišli terorizovat. Svět se v pr.el obrací.

Od: strakatypes
Datum: 14.12.15 23:46

No víte, nejlepší bude u nás Dobrý Anděl. Co se pošle, to se rozdělí mezi české nemocné děti. Nic jim nezůstane za nehty.

Všude jinde zůstane dost velká část peněz na úhradu provozních nákladů a mezd.

Od: rv
Datum: 15.12.15 06:19

Podporovat můžete, pokud vám budou věřitelé nadále poskytovat úvěr. Když se podívám, s jakým deficitem stát hospodaří, tak se mi zdá trochu zvrácené půjčovat si na to, abych mohl jiným pomáhat.

Datum: 15.12.15 09:35

Unicef funguje od 50-tých let a nastal třeba v Africe nějaký posun?Pořád se tam znásilňují,pašují zbraňě,pořád vidím obrázky nafouklých dětí s tenkýma nohama,rukama jak po nich lezou mouchy...Už od dětství vidím stejné africké obrázky na kampaní Unicefu,stejně tak to měl Michael Jackson...a změnilo se něco?Podle mě je to plýtvání sil a peněz.Když nějaká kultura chce zaniknout,tak proč za ni tolik desítek let marnit síly.Raději udělám dobrý skutek v českém domově důchodců nebo nejlépe v útulku pro zvířata.Těch je mi líto daleko víc!

Datum: 15.12.15 10:58

Vždycky ve vánoční čas mě přepadne touha něco pro společnost udělat a tak si už několik let kupuju kozu nebo slepice pro Afriku. Jestli je tam někdy uvidí?, trochu o tom pochybuji. Tchán několik let posílal 100,- na Děti ulice, zemřel a loni i letos přišel opět dopis s propiskou a složenkou, bylo mi hloupé si jen tak tu propisku nechat, tak jsem poslala 100,-, mě to nezabije a třeba to někomu pomůže. Chápu, že z té mé stovky se musí zaplatit administrativa ale stad aspoň 20,- na děti ulice zbyde. Jako dárek bych äle certifikát nákupu, babičce určitě nedávala.

Od: radkapod*
Datum: 15.12.15 14:24

Mám úplně stejný názor jako lucie. Dle mě je to kontraproduktivní. Krátkodobá pomoc ano ale ty desítky let co se tam cpou peníze, jídlo a lékařská pomoc, nikomu nepomůže. Oni se tam stali závislí na naší pomoci. Jen čekají s nataženou rukou. Jedinou pomoc kterou vidím jako účinnou, by bylo obyvatelstvo učit pracovat a hospodařit.

Od: jenda2
Datum: 16.12.15 12:22

Podívejte se na jejich problém takto: jsou oblasti sucha, neúrody. Příroda dala zvířatům instinkt, že v případě špatného období se přestávají množit a hledají místa s lepšími podmínkami. Naproti tomu oni mají děti každý rok bez ohledu na nedostatek potravin a vody. Nepohnou se z místa ani omylem. Co jim tam ČSSR a později ČR vystavěla, je dávno zničeno. Kopeme jim studny, druzí jim je zasypávají. Asi od roku 1956 se soustavně třetímu světu pomáhá. Každým rokem se odpouštějí jejich dluhy. Nezměnilo se naprosto nic. Jejich porodnost katapultuje počet obyvatel nad možnosti planety.

Jediné, co jim pomůže je naprostá ignorace okolního světa. Buď sami něco změní nebo zemřou. Může západní Evropa živit za čas celé státy? Nemůže. Jak bude vypadat příroda při zemědělské výrobě pro uživení dalších milionů nepracujících jedinců?

Datum: 18.12.15 11:54

Naprosto s vámi souhlasím.

Datum: 18.12.15 11:53

Já jsem názoru takového, že pomáhat ano, ale v rodné zemi, tam kde žiji. Proč mám pomáhat někde v Africe? Ať se o ně postará jejich stát nebo prostě ať si nedělaj děcka když je pak neumějí uživit. Přesně jak tu někfo již psal, pokud budeme neustále někomu někam do ciziny sypat peníze bude jen čekat s nataženou rukou a nehne ani prstem. Já jsem třeba pravidelným dárcem peněz na Dobrého Anděla, občas pošlu nějakou kačku na jiný konkrétní případ nemocného dítěte apod., ale do ciziny přispívat nehodlám. Jiná situace by třeba byla taková, že dejme tomu v Austrálii udeří tsunami, budou tam obrovské škody atd, tak tam bych klidně jednorázově přispěl to zase ano.

Datum: 18.12.15 13:03

To je přesně ten problém, na který lidi svoují pseudohumanitou dojedou. Je to sice trvrdý, ale pokud se v určité oblasti rodí více dětí, než oblast stihne uživit a začne se tedy problém řešit tzv. humanitární pomocí, je zaděláno na velké starosti. To je umělý zásah do přírodních zákonitostí, který se prostě lidem vymstí. A jak ho řešit? Teď už nijak a v začátcích se to mělo nechat na přírodě. Říká se tomu přirozený výběr a samoregulace rozmnožování.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.