Urážení a hloupé narážky

Od: Datum: 14.12.15 19:29 odpovědí: 7 změna: 15.12.15 16:05

Dobrý večer, je mi 18 let a mám takový problém, který se týká chování mých spoluhráčů ve stolním tenise. Do kroužku stolního tenisu už chodím tak pět let a jsem docela úspěšný, sice žádné velké trofeje, ale hraji ho myslím na slušné úrovni. Chodím do klubu, kde mám někdy dost nepříjemné kolegy. Objevilo se to až nedávno, kdy zjistili, že jsem vnitřně slabší člověk, který se neumí bránit slovním narážkám. Poslední dobou si do mě rádi rýpají, např. mi pořád opakují, že jsem špatný hráč, že vyhrávám jen díky štěstí, že vůbec neumím hrát, že ping pongu vůbec nerozumím. Oni to asi nemyslí vážně, ale dost mě to otravuje, není to žádné přátelské rýpaní, je za tím asi něco víc, protože se naváží pořád jen do mne, přitom jasně vidí, že je mi to nepříjemné, ale oni nepřestají. Zkouším se někdy nějak bránit, ale ono je to vždy to, co řeknu takové slabé, spíše se tomu ještě vysmějí. Ani mě moc nenapadá, jak bych měl na to reagovat, abych je odpálkoval a i kdyby jo, tak nemám sílu na to, abych jim to do očí řekl. Už mne to obtěžuje a vracím se domů vždycky skleslý, smutný, v blbé náladě a demotivovaný vůči stolnímu tenisu. Mrzí mě zvláště to, že dříve jsme byli celkem fajn přátelé a teď jsem jen terčem jejich neustále stejných srážlivých keců.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.12.15 20:16

jak bych měl na to reagovat, abych je odpálkoval a i kdyby jo, tak nemám sílu na to, abych jim to do očí řekl.

Nic ve zlém, ale pokud nemáte sílu jednat přímo do očí, tak se s nynějším stavem smiřte.Asi vám to tak moc nevadí, jinak byste se vzpamatoval a od plic jim vynadal, řekl jim co vám vadí atd. Neurazili jen vaše ego? Povídají, že jste špatný hráč, že tomu nerozumíte a vy o sobě píšete pravý opak.

Nikdo to za vás nevyřeší a v 18ti už byste mohl své záležitosti dotáhnout do zdárného konce, zvláště, když jde o prkotinu. V životě vás čekají horší věci k řešení.

Od: honolulu
Datum: 14.12.15 20:36

Vadí mi to, ale mám problém jim to říct. Je to asi blbost, ale já neumím vůbec pohotově reagovat.

Datum: 14.12.15 20:43

- pokud nebudete hned házet "flintu do žita" , podceňovat se a hroutit - dá se to naučit. V životě Vám nikdo nic usnadňovat nebude- musíte s tím počítat a "bojovat" - i když to asi zní jako klišé - ale je to tak. Musíte trénovat.

doplněno 14.12.15 21:17:

- nikdo nic neumí sám od sebe - používej metodu - pokus-omyl.

Datum: 14.12.15 21:01

Na to je jednoduchá metoda. Pokud jsi lepší než dotyčný, tak se nesnaž ho odpálkovat slovy. Nandej mu to přes ten zelený stůl.

Datum: 14.12.15 21:16

Na to je jednoduchá rada, ale pro někoho těžko realizovatelná. Musíš to v sobě prostě jednou překousnout, musíš se nasr*t, a na plnou hubu je poslat do prd*le. Je to hodně zarazí, a tobě to dodá sebevědomí. A pak už ti to příště půjde samo.

Datum: 14.12.15 22:18

A víš, proč ty kecy mají? Protože reaguješ přesně tak, jak oni chtějí. Pokud na ně nebudeš reagovat, mávneš nad tím rukou, tak uvidíš, jak rychle je to přestane bavit.

Datum: 15.12.15 16:05

Mám stejný názor, ignorovat ale opravdu důsledně. Někdo to prostě v sobě nemá, aby se pořádně ohradil...třeba by Vám pomohl nějaký kurz asertivity nebo najít jiný klub, přece to děláte protože Vás to baví a nemáte tam chodit s nechutí co zase dnes bude a zpátky domů otrávený...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.