Kamarád ve škole zavidí uprchlíkům mobily

Od: Datum: 10.12.15 09:44 odpovědí: 18 změna: 19.12.15 21:50

Kámoš mi říkal ve škole, že uprchlíci mají chytré mobily s GPS. a jemu to rodiče k vánocům nechtějí koupit.Potom,jim zavidí, že nemusí pracovat a berou šťedré německé sociální dávky.Chtěl by jednou po maturitě odjet také za lepším životem do Německa, jako většina z nich.Prý vidí, jak jeho rodiče se tady nadřou za míň peněz než mají Ti co ještě žádné pracovní hodnoty nevytvořili. Opravdu je Německo k lidem, tak vstřícné,štědré, že by se o mne postarali,dali mi peníze, kdybych odešel od rodičů z domova?Je mi 17let.a všichni mluví, že tady jsou špatné vyhlídky na dobrý život.Dříve jsem si myslel, že uprchlík nic nemá,je chudý a utíká před válkou a mamka mi řekla,že prý za penězmi, kde je ekonomicky nejbohatší země a kde něco je zadarmo. díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.15 09:51
avatar

A kamarád nemá chytrý mobil s GPS? A pokud si myslí, že v Německu dostane něco zadarmo a bez práce, tak je na velkém omylu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.12.15 10:00
avatar

No mobily mají kolikrát opravdu velice "moderní", či technicky na výši. Tak si říkám, jak to, že někteří své doklady ztratily, ale mobil neztratil snad nikdo. Pak si říkám, pokud je ta technika na výši, přece mohou operátoři zjistit, kdo s kým po telefonu mluví, zda jen s rodinou, či s někým jiným. Nebo jsem tak naivní a mám o technice příliš vysoké, či zkreslené mínění? Ale do světa určítě můžete vyrazit a získat spoustu pracovních zkušeností, třeba se budete mít jednou velice dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 10:12

Opravím Ohneta. Pochopitelně, že je v Německu vše zadarmo, ale jen pro určité skupiny lidí. Takže nejdříve musíš emigrovat např do Syrie, stát se jejím občanem a pak teprve do Německa. Pak budeš mít nárok také na vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 11:16
avatar

vtipne je, ze oni si mysli to samy jako tvuj spoluzak, jenze jim je uz okolo 30ti. Priliv vybranych mozku, kteri chudaci kvuli valce v Syrii nemohou ucit na vysokych skolach u nich. To je fuk, ze Syrie je od jejich zeme vzdalena tisice km. Ja taky u odvodu na vojnu tvrdil, ze mi vira a nabozenstvi nedovoluje bojovat, a to bylo poprve v zivote, kdy jsem takova slova pouzil ve vete :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 11:54
avatar

Zdravím. Uprchlíci nejsou chudáci, jen údajně prchají před válkou. Stejně jako kdybychom prchali my, taktéž s mobily, tablety a dalším. To je prostě dnešní svět. Je pravda, že v Německu se dají vydělat úplně jiné peníze, než tedy, životní úroveň je jinde, zdravotnictví tak nastejno, soudní systém daleko lepší. Nikdo kamarádovi nebrání, aby se tam po maturitě odstěhoval. A jestli mu jde o nový mobil s gps, na letní brigádě na něj pohodově vydělá.

Pokud tedy nepotřebuje, stejně jako mnoho jeho vrstevníků, mobil za 15 000,- na machrování.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy*
Datum: 10.12.15 11:57

Tak hoši šup do Turecka, pak do Sýrie pro falešný pas a pak do německa...670 éček měsíčně sociálních dávek na vyžití postačí...přitom má německá důchodkyně často jen 500 éček na měsíc...

a komu se to nelíbí, ten je xenofobní rasista

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.12.15 12:16

...a všichni mluví, že tady jsou špatné vyhlídky na dobrý život... To máte naprostou pravdu, protože dělat tu moc mladejch nechce a raději utečou jinam, kde pečení holubi do huby létají. Kde kdo chce užívat práce a výdobytků svých předků, ale že by sám přispěl k něčemu sám, to ho ani nenapadne. A tak ať táhne, bez takových jako je on, to tu určitě horší nebude a chybět tu rozhodně nebude.


doplněno 10.12.15 21:57:

Ale milá kolegyně pt. Ten onen kamarád tam nechtěl jít pracovat. On tam chtěl jít pro podporu bez práce. O tom ta migrace je. Vžycky mě pobaví, jak přitáhnou nějakého černouška ke kameře a on se vyznává ze své touhy v Německu studovat. Ale víte, že jsem ještě neslyšel žádného, co by tvrdil, že chce jít k lopatě?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 10.12.15 17:51
avatar

"tesyk", ale mladej třeba půjde jen na zkušenou a vrátí se, aby uplatnil, co se naučí. Já jsem zase pro, aby si to každý vyzkoušel třeba i v zahraničí.


doplněno 11.12.15 11:19:

jo, jo, "tesyk" i to by byla životní zkušenost, někdo se musí spálit, aby věděl, jaké to je...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 10.12.15 17:58

S těmi uprchlíky je to pravda. Ale zase na druhou stranu jim z těch peněz občas přeskočí a pak se někde odpálí. Ty jsi předurčen k tomu, že budeš celý život pracovat. A je jedno, jestli tady, nebo v Německu (i když tam za víc).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 22:24

No, nevím jak moc jim tam budou létat pečení holubi do úst.

V ČR dělají i vzdělaní, pracovití a kulturně skoro shodní Ukrajinci podřadné práce za minimální mzdu. Znám profesora, co dělá asfaltéra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 11.12.15 12:36

Mladíci okolo 17ti let. V tomto věku byste měli mít informace o hodně lepší, než jaké prezentujete. I Váš písemný /gramatický i slohový/ projev by měl být na lepší úrovni, než který zde předvádíte. Je přísloví: Všude chleba o dvou kůrkách!

Pokud na sobě nezačnete makat a ve škole se nezlepšíte se, nesrovnáte si to v té své hlavince, tak si myslím, že si o moc nepolepšíte ani kdybyste vycestovali do ,,tramtárie,,. Otázka, jak zlepšit naše životní, pracovní, rodinné, podmínky jde ruku v ruce, jak jsme všichni vzdělaní a jaké politiky, kteří nás zastupují, volíme do vrcholové politiky. To jsou zástupci našeho národa, kteří by měli pracovat pro blaho a rozvoj naší republiky. V současné době ale nepokládám jejich práci za kvalitně odvedenou. Spíše samej zmetek, průtahy a napadání mezi sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 14:12
avatar

Všeho do času. Na tuhle šílenou solidaritu Němci zajdou. Je to divnej národ. Z extrému do extrému. Za války vyhlazování všech co neměli arijský původ a dnes je Německo slátaninou všeho světa jako USA. A jestli kamarád hodnotí kvalitu života nicneděláním a čuměním do chytrého mobilu, pak je mi ho líto. Nikde není nic zadarmo, v žádné zemi na světě. Jestli se někomu dostává nějaké věci, jídla či dokonce peněz bez přičinění, muselo to být jinému člověku sebráno nebo se toho při nejlepší vůli dobrovolně vzdal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 12.12.15 20:07
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.15 20:56

To je důvod proč by si lidi měli platit školné sami (střední a výše) a nebo dostat to na půjčku. Stát tady investuje do lidí, my daňoví poplatníci to platíme a oni si pak jdou za lepším do jiné země. To je nevděk a je to jasný důvod proč by školné mělo být proplaceno studentem. To je to samé, jak kdyby sem přišli uprchlíci a dostávali školné, výuku cizího jazyka atd. jídlo zadarmo. Studenti navíc mají různé slevy oproti lidem nad 26 let. S tím, že student si na školné od státu půjčí třeba 80.000 a pak za 4 roky výjde ze školy a má to zplatit by pro něj neměl být tak velký problém protože platy se pořád zvyšují... Zajimavé by pak bylo jak vyřešit nějaké úroky nebo penále, pokud by se dotyčný rozhodl že nebude pracovat nebo že odcestuje do ciziny za prací místo aby zplácel u nás. No a zpět k tomu uprchlíku. On to dostane zadarmo, ale pak třeba taky odejde. Takže by to taky měla být jen půjčka. Nic není v životě zadarmo. Tak tedy nevím proč jim něco dávat zadarmo a pokud jde o vysokoškoláky tak o těch to platí trojnásob! Maj mnohem vyšší platy než dělníci bez maturity.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.12.15 08:42

Jako, že student bude splácet z výplaty nezaměstnaného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 16.12.15 11:24

Pro h4ever - na tu horu nesmyslů jste přišel jak? Vaše představy o životě jsou buď pubertální (stejně jako skutečné znalosti) a IQ je také nasnadě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 19.12.15 21:20

Už vlastnictví nejnovějšího mobilu nějak stírá to uprchlitví. Nemyslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 21:50

Pokud ty mobily fasují v prvním lágru v Evropě, pak ani ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.