Nehody na železničních přejezdech

Od: Datum: 11.12.15 19:45 odpovědí: 13 změna: 12.12.15 19:27

Jaký je názor na nehody, je to spěch, rušivá debata se spolujezdci, poslouchání rádia, telefonování, zahloubání do GPS, sluchátka na uších s hudbou, protisvit slunce, mistr volantů a.p. nebyla by vhodná reklama před přejezdy na př. i když svítí běloučká podívám se vlevo vpravo, jsem li super idiot borec a jedu na červenou podívám se dvakrát vlevo a vpravo


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.15 20:04
avatar

ta dnešní se stala tady http://mapy.cz/zakladni?x=18.…ch=-0.014&source=muni&id=4753 vlak jel z pravé strany, je to hned za nádražím, takže jel naštěstí pomalu. Posuď sám, že rozhled je dobrý.

Podle mého je to úmyslné nedodržování dopravního značení. Ten domek tam stojí blbě, to rozhodně jo, ale i kdyby neviděl skrz slunce na světla, už kus před přejezdem by viděl na koleje.

Nechápu že tomu jednomu dali pokutu, dyť je to obecné ohrožení, tak jaká pokuta:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thor
Datum: 12.12.15 14:10

S tím bílým světlem to neni až tak pravda.Je pravda že když svítí tak je vše OK.Řidiči spěchají a nevydrží tam stát.

V Rusku to mají vyřešeno dokonale.Červené světla a stopky jsou 20 m od přejezdu.Za nima se ze země vyklopí

železobetonová masivní bariéra.Tu nepřejede ani tank.Kdo se o to pokusí tak ho jenom shrabou do kremace.

Jednoduché,účinné,levné a bezpečné.Elektroniku nepotřebujou.Na co.Je nespolehlivá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 11.12.15 20:22

Podle záběrů z televize je vidět, že kamion odbočoval doleva, asi si dával pozor na přednost protijedoucích aut a chtěl rychle opustit křižovatku i proto, že je dlouhý a už byl u přejezdu a tak asi nechtěl na nic čekat a vjel tam. Výstražných světel u přejezdu si buď včas nebo vůbec nevšiml, nebo prostě přejel v domění, že přejede.

Možné řešení by asi bylo dát na křižovatku dva semafory, synchronizované s blikadly na přejezdu, aby při blikání výstrahy u přejezdu automaticky padla červená pro odbočování doleva ve směru jak jel dnešní kamion a odbočování doprava z druhé strany. Aby řidiči už zdálky viděli, že na přejezd, který je opravdu velmi blízko křižovatky, se nedá vjet.

I kdyby řidič dlouhého kamionu zastavil před blikadly přejezdu, asi by mu celý zadek stejně zůstal v křižovatce, ale to jsou dohady jenom podle toho, jak to vypadá v televizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 12.12.15 08:16

ano je to tak , stačí aby se po průjezdu křižovatkou mrknul do špíglů a je to ta desetinka vteřiny, kdy nemohl postřehnout , že tam nějaká červená bliká, jedna z dalších křižovatek na ho...o, domnívám se že pokud bude dobrý obhájce a znalec tak zjistí, že nemohl reagovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 21:15

ono se stačí podívat na jakoukoliv křižovatku - červená, ještě to projedu. Ono na přejezdech je to předvánění červených světel cca 30 vteřin před příjezdem vlaku. Takový přejezd se pozná podle bílého kmitajícího světla. Jenže stačí,aby před takovým přejezdem byla cca 500 metrů zastávka a už to u osobního vlaku mrká několik minut,což některý řidič zpravidla nevydrží. A stejné je to u přejezdů, kde to mrkající bílé světla vůbec není. Tam se bude provádět něci jiného než jízda vlaku. A zase to některý řidič nevydrží. A pak se z toho stane zvyk a jezdí se na červenou všady. A bílé čepice či měšťané nikde. Ještě k tomu bílému světlu - pokud je tam tak říká - můj přejezd je funkční a mé mrkání je závislé jen na jízdě vlaku.A přes přejezd mohu jet 50.Pokud ale to světlo tam není či nemrká, to nám říká - pozor, činnost červených světel je závislá na člověkovi, který může chybovat. A proto mohu přes přejezd max 30 a před tím se rozhlédnout. A kdo tohle z řidičů zná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luha®
Datum: 11.12.15 21:47

Vlaky mají tak miniaturní rozměry, že je přehlédne i bystré oko řidiče.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.12.15 23:15

Nejde-li o poruchu zabezpečovacího zařízení, jde o BLBA řidiče!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.15 00:21

Ahoj. No co, zase Pšonek za velikým volantem. Tihle kluci perlí. Oni blbnou skoro všude. I na přejezdech hor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.15 08:53
avatar

Poláci zřejmě dají řidičák každému Gumovi.Dá se i koupit pomalu v každé trafice.Tak čemu se divit?

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.15 10:00
avatar

Možná si myslí že to ještě stihnout- že se jim nechce prostě čekat než vlak přejede- že prostě ten semafor blíká dost času před tím i potom - prostě špatné rozhodnotí, lidská chyba, nepozornost ... v některých případech to může být třeba sluníčko které vás oslní a pak nevidíte, každopádně s těma semaforama to také není žádná sláva už jsem párkrát viděl takové že když jste přijel k přejezdu tak jste na ně prostě neviděl kvůli tomu jak byli natočené - nebo prostě a jednoduše nefungovali.

Většinou je to prostě a jen špatné rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.15 11:06

Reklama odvádí pozornost a to nechceš. Ideální by bylo posílat ty náklaďáky jinudy, když jsou dlouhý a nestíhaj to projet tak ať si to objedou. Dát jim tam zákaz vjezdu a ať projednou nejbližším viaduktem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 12.12.15 17:56

Je to hlavně debilita řidičů a následný trest za takový přístup. Normální člověk na červenou prostě nejede a na bílé světlo se podívá a fofrem přejede. Nehoda není náhoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thor
Datum: 12.12.15 19:27

Až budete před závorama,tak sledujte lidi v autech.Jakmile se otevřou závory tak tam okamžitě vjedou.!

Jsou na přejezdu a ještě blikají červené na výstražnících.Otevřené závory neopravňují vjet na přejezd.!

Jenom zhaslé červené, popř. bíle blikající světlo.A´t si každý sáhne do svědomí a přečte si vyhlášku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.