Kofola na burze

Od: Datum: 03.12.15 21:18 odpovědí: 6 změna: 05.12.15 00:34

Dobrý den,

už jste určitě slyšeli, že Kofola začala obchodovat na Pražské burze.

Zajímá mě- myslíte, že to může být výhodné a něco Vám to vydělat? Nebo je to spíše jako, že si řeknete "obchoduji na burze a mám podíl v kofole" něco jako originální dárek na Vánoce.

Nemyslete si, že chci začít nakupovat jako zběsilý. Nic o tom nevím a nedopadlo by to dobře, ale zajímá mě to. A možná bych to někdy někomu na Vánoce klidně koupil

Děkuji za Vaše názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 04.12.15 01:12

Vzhledem k tomu, že předpokládaný budoucí výnos je okolo jednoho procenta, zodpovězte si sám, jak je tento výnos pro vás zajímavý.

Datum: 04.12.15 07:55

Dobrý den, mám kamaráda který na burze obchoduje pátým rokem. Než začal tak dva roky studoval co burza obnáší a učí se pořád. Nestěžuje si, burza ho živí, ale taky dost lidí zlomila. Základní kapitál, abyste slušně vydělával by měl být alespoň 500 000Kč. Je fakt, že jsou reklamy typu vydělávejte na burze s investicí 3000Kč. Ale ty peníze hned projedete, nebo vyděláte haléřovou položku. A kofola na burze? Proč ne.

Pokud se někdy rozhodnete obchodovat, tak vám držím palčáky a přeji úspěšné obchody. :)

Datum: 04.12.15 13:58
Na burzu je treba mit velky kapital. Vetsonou to ke v radu roku a %. Na mensi kapital se jde orientovat na co nejmensi firmy s malou cenou akcii a modlit se at se jim dari
Datum: 04.12.15 16:49

Zdravím.!

Na to se zeptejte Daniela Buryše... Mého bývalého souseda z Radvanic.

(Který už z toho smradu a kraválu utekl)

Ovšem myslím si, že nákupem akcií Kofoly ztratit opravdu nejde.

Ovšem, pokud koupíte akcie za méně, než 500.000,- pak je to o ničem.

Jak už bylo psáno výš.

Datum: 04.12.15 17:01

Já kofolu nekupuju nemám rád tyhle přeslazený sr...y takže ani na tu burzu nezajdu

Datum: 05.12.15 00:34

Kofola se na polské burze obchoduje od roku 2003 a něco se skutečně vydělat dalo, ale v delším časovém období. Za první 1-2- roky tam odepsala přes padesát procent, pak se sice zvedala, ale za mizerné likvidity, takže nebylo komu prodávat. Mnohdy se za celý den zobchodoval jeden kus, takže prodávající jen platil poplatky. U nás za první tři dny od úpisu 2.12. kofola odevzdala téměř čtyři procenta. Kofola vypustila na burzu jen šest procent akcií, proto jsem do toho nešel,vůbec bych se nedivil, kdyby dopadla jako aaa auto, které od úpisu 60kč spadly až na pět kaček. Myslím, že na naší burze je dost kvalitních titulů, které navíc vyplácí dividendy. S přestávkama na burze (nejen u nás) obchoduju v podstatě od revoluce a dnes je tady dost kvalitních, likvidních titulů s nějakou historií, tudíž není důvod kupovat něco neošahaného bez historie. Ani nevím jak ty si to představuješ, ono není jednoduché to někomu jen tak darovat, abys to mohl koupit, musíš mít otevřený účet, obdarovaný by ho měl mít taky, aby mohl zase prodat. A ty převody mezi sebou nejsou zadarmo, představuješ si to jako hurvínek válku Jinak co se týká těch některých rad, je úplně jedno jestli koupíš jednu drahou akcii, třeba tabáku za 12 000kč nebo 120 000 kusů akcií NWR po desetníku,celkem za 12 000kč, protože pohyb v procentech a tedy i zisk/ztráta bude pořád stejná a poplatky za obchod taky. Radši si kup kofolu - v obchodě a hned po zaplacení ji vypij. Takto budeš mít jistotu, že už ti ji nikdo neveme

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.