Capáry - karetní hra

Od: Datum: 02.12.15 20:47 odpovědí: 4 změna: 02.12.15 23:44

Hezký večer. milí karbaníci. Zaboha si nemůžu vzpomenout na pravidla karetní hry capáry . Nutně to potřebuji naučit vnučku *smich*. Poradíte někdo? Děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.15 22:38

Asi tady se to vysvětlit nedá.Museli bychom si k tomu sednout,Hra krásná...Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 22:48

já ji hrála. Ale nějak to nemůžu teď v hlavě srovnat. Snímá se, volí se trumfová barva. Hráč odhazuje kartu, já musím ctít barvu, nebo dám trumfovou. Hráč který má nejvyšší v barvě (nebo trumf) bere - má štych. Jééé, já si začínám vzpomínat. Jojo, krásná hra. Kdysi jsme ji na chatě dokázali hrát třeba dva dny v kuse...*ee* Pochopitelně o peníze *ua*. A jelikož vnučka začíná mít plnou pokladničku, tak jí musím trošku ožulit o nějakou kačku ;).

Datum: 02.12.15 23:08

Tak si vzpomeňte.Ideální počet hráčů 5,hráč rozdá každému 4 karty.Ještě před tím se musí hráči dohodnout na výši vkladu.Ideál 1 kč.Po levé ruce rozdávajícího hráče je hráč snímající.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 23:44

jo, to jo. Jasně, ty čtyři karty. No, 5 nás zítra nebude, jen tři :), ale to stačí. Tak a ten vklad - tam nějak peníze zůstávaly .Nerozebralo se to po každé hře, nebo jak to je? Taťka se musí v hrobě obracet, že takové základní životně potřebné věci jsem zapomněla :-D.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.