Už nejsem malý

Od: Datum: 26.11.15 14:33 odpovědí: 14 změna: 27.11.15 18:29

Zdravím, a zároveň se vzdávám, měli jste to tak taky? že vám bylo 20 a máma vás stále měla za malého puboše?

Jako malý jsem to bral trochu útočně a bylo to otravné, asi pro každého v pubertě, ale normální, aby 20 letému capovi říkala máma jak se má oblíkat xD, aby si měnil spodní prádlo a spoustu dalších triviálních věcí, sakra, vždyť je trapné už o tom psát, tyhle věci si dokonce neodpustí i před přítelkyní... já beru, starost je starost, ale někde je snad meze, když tohle téma načtu, strašně se urazí.. co s tím? Asi bude nejlepší si co nejrychleji najít vlastní bydlení a bude klid..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 26.11.15 14:40

Jo, s tím nic jiného dělat nejde. Má vás ráda. A asi si moc neměníte prádlo.

Od: relzah
Datum: 26.11.15 14:41

Díky za tip :D už fakt nevím co s tím, možná chodit na ostro

Od: sepi®

musím se smát .))pokud bych byla taková, tak na mě by platilo asi toto:

předejít matku odpověďmi ))

tzn. ještě dříve než začne s otázkama, vyříkat, co všechno jsem řádně udělal ))umyl jsem si uši )mám čisté prádlo)zuby jsem si vyčistil)koupal jsem se)atd.))rozumné matce dojde, že už jsi velký kluk a na takové věci se ptát nemá ))a pokud přidá další dotaz, zahrnout do prvotních informací .) možná si to časem budeš muset napsat .))abys na něco nezapoměl .) ale myslím, že to nebude potřeba .) na mě by tohle jako na matku platilo ))

Od: relzah
Datum: 26.11.15 14:42

Vím že je to k smíchu, ale fakt, časem je to opravdu hodně nepříjemné, zvlášt před někým, dobře, zkusím, díky

Od: wamp®
Bingóó,teď jsi na to kápl *ua*
Chceš se osamostatnit,udělej to.
Věk na to máš,bez diskuzí.
----
Nezapomeň si ovšem spočítat,kolik takové samostatné bydlení stojí.
----
Pokud máte s přítelkyní oba dva dobré a stabilní zaměstnání,není co řešit.
---
Hodně štěstí přeji ;)
Datum: 26.11.15 14:43

Odstěhoval jsem se v 18ti a takovéto problémy jsem nemusel řešit, inu ne nadarmo se říká " Koho, chleba jíš, toho píseň, zpívej."

Datum: 27.11.15 04:27

Jsem muž, dá se říct starý muž a dívám se na tento -problém- ze strany té mámy.Chápu mladého pána, kterému jsou máminy starosti nepříjemné. Nevhodné je to rozhodně před jinými lidmi, ale jinak bych to bral s humorem.Ovšem jestli je to tak nepřekonatelný problém, klidně se osamostatni.Neříkám že jsi takový ty, ale znám mnoho hošíků v tvém věku, kterým sice moc vadí, že je máma na něco upozorní , na druhé straně jim ale vůbec nevadí,že kolem nich máma-i stará-běhá,aby měli všechno , jako když byli malí.Když mají ráno svačinku do práce, otevřená vrata, aby se pán nezdržoval,samozřejmě uvařeno, když pán přijde domů, vypráno, nažehleno atd. to už pánovi až tak nevadí. Vždycky je v životě něco za něco a u těchto mladíků to rozhodně nejsou stejné hromádky. Osamostatnit se je přirozené, ovšem vždycky by to mělo být s použitím rozumu a zvážením toho pro a proti. Ty odejdeš , máma vždy bude smutná, tomu předejít nelze, ale abys nevzpomínal ty na ty špatné časy doma , s tím se dá leccos udělat. To , že není malý už nám říká i vnouček, přes dva roky starý a přitom nedosáhne ani na vypínač.

Datum: 27.11.15 06:44

Mečíku *palec**palec**palec*

Datum: 27.11.15 18:29
Datum: 27.11.15 01:54

Puberták jistě nejsi, ale dospělý taky ne. Je lékařsky zdokumentováno, že některé vlastnosti, jako je třeba schopnost správného rozhodování, dozrávájí až ve 32. Ale neboj, máma tě nechce urážet, jenom neví jak ti to vysvětlit, prostě ti chce pomoct a dělá to blbě.

Datum: 27.11.15 08:38

Myslím, že jste to pochopil dobře. Když má člověk pocit, že už je dost velký, aby poslouchal mámu, tak je taky dost velký na to, aby se o sebe vůbec postaral sám :-D No, teď vážně: jakmile maminka spustí něco echt trapného, tak utnout, ať se klidně urazí. Ale je dobré se smířit s tím, že tyhle věci budou vždy. Jen je třeba držet se nějaké míry.

A druhá věc je: má maminka pravdu? Můj ex měl s věcmi jako výměna spodního prádla, čištění zubů a osobní hygiena problém, jemu to bylo potřeba říkat. Bohužel já nebyla ten typ přítelkyně, co by to dovedla,, tak proto je to už ex. A nebo nařizuje i to, co děláte sám od sebe? To mi dělá babi, to dokáže dost naštvat...

Datum: 27.11.15 13:25

Chápu vás, vám nevadí maminčina péče ale to, že z vás před přítelkyní dělá nesamostatného a neschopného. Zkuste s maminkou promluvit, pokud to nepomůže, volte samostatné bydlení. Možná vás chápu proto, že jsem sice invalidní ale jak často říkám manželovi, nejsem nesvéprávná a už vůbec netoužim po tom aby mě vodil jak medvědář medvěda. Přitom vím, že to myslí dobře ale otázka byla ses vyčůrat nebo máš teplé ponožky, tričko... mě přivádí k šílenství a tím víc, pokud u toho je někdo "cizí".

Od: buss®
Datum: 27.11.15 14:20

Asi tak. Buď to akceptuješ, nebo se postavíš či odstěhuješ. Doma to můžeš slyšet furt a nic s tím neuděláš, můžeš slyšet, aby jsi se odstěhoval a postaral se sebe sám. Jsi schopen se sám zajistit? Přispíváš na domácnost? O tom nic. Tak si nestěžuj. Jak si to uděláš, takové to máš. Jsi jedináček? Jsi snad dospělý, ne? Tak se rozhodni.

Datum: 27.11.15 15:35

Nee, není dospělý!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.