Co na tom vidí lidé

Od: Datum: 22.11.15 21:42 odpovědí: 14 změna: 23.11.15 22:36
Dobrý večer
Co.na tom každý vidí každý na armádě že tam každý chce chodit tzv sloužit
Já na tom nevidím nic .

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 21:47
avatar

To se zeptej vojáků a ne nás nevojáků, vyřazených z vojenské evidence.

Ale třeba to dělají kvůli penězům, taková výsluha po odejití od vojáků potěší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hhh
Datum: 22.11.15 21:59
od malička jsem se chtěl vojákem ale po úrazu el. Proudem v 18 letech mně to přešlo sice je obdivuji ale proč nasazovat za někoho život kdo si to nezaslouží
Sloužim sice na druhé straně zákona ale stejně nepochopím ti lidí na vojně
Datum: 22.11.15 22:39

Rozhodně zdaleka ne každý touží jít do armády. Kvůli vlastenectví to snad už vůbec ne. Asi touha po slušném výdělku, nebo se někomu líbí vojenský drill, či "myšlení" zelených mozků. Nebo to taky může vyhovovat těm co nic neumí a jsou příliš hloupí, než aby se něčemu užitečnému naučili. Totéž u PČR a podobných institucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 22.11.15 23:27

Zase takovy naval tam asi nebude, kdyz armada shani lidi, kde se da.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 23:34

Dost lidí tam láká možnost zastřílet si , časem i na lidi. Vojáci, policisté jsou v podstatě psychopati na správné straně zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 23.11.15 01:42

Souhlas "shání", né každý chce propůjčit své tělo kulkám a adepti hrající střílečky na pc jsou velmi rychle vyvedeni z romantického omylu, kdy nelze hraný level vypnout, jako že nic...Tak, tvrdší, nebojící se borci, jenž se povětšinou z různých důvodů nedostali k mp, pčr, hasičům, ipákum, to prubnou u vojáků a díky předešlým zkušenostem z různých atestů jsou přijati, tím nikomu neubírám nic na jejich kvalitách. Jen. Vláda je propůjčuje kamkoliv za nemalý peníz ve jménu prezentace státu a humanity a později se tatáž vláda chová způsobem: "Jsme ti zaplatili, tak nebeč". Soukromně, mě děsí, že existují politici jenž žadoní po vyšší militární ostražitosti, když nejsme schopni, obrazně, ani utřít prach na vlastním stole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 02:00

No, až zas to tak jednostranné není. Zároveň chci předejít reakci jisté části společnosti. Nedejbože, že by to u nás bylo natvrdo, to bychom byli za ty vojáky vděčni. Taky je máme rádi, když pomáhají při povodních a tak. Svou úlohu tady mají, ale takto otázka nezněla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.11.15 01:57

Nepoužívej slovo každý. není to přece pravda! Jsou různá zaměstnání, kde se chtějí lidé realizovat. Že ty nic, tak jiní vidí, zájem, peníze, výsluha, důchod...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 23.11.15 02:37

BUSSi , máš pravdu, měl jsem napsat - né všichni..nebo jinak neurčitě, třeba budeš chtít dokomentovat.

Jen za sebe, nadšených vojáků, takových těch pravověrných z přesvědčení...bude jich velmi málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 06:44
avatar

Po útocích v Paříži se navýšil počet lidí ochotných narukovat.Reagovali by dnešní Češi stejně?snad nejsou všichni jako vy.Je to určitě kus odvahy a cnosti,když chce někdo nasadit život za svou zem a hodnoty ve kterých žije.Obdivuju i policisty ,hlavně ve větších městech.Lidé se jim posmívají,vymýšlí vtipy,ale noční pochůzky a jiné nebezpečné povinnosti jim nezávidím.


doplněno 23.11.15 06:53:

P.S.:samozřejmě pokud jde o zahraniční mise,tak tam ani nevědí zda bojují za ty slabší a nebo pro hrabivé úmysly mocností.Tam opravdu riskují životy a není to pro své hodnoty a zem.


doplněno 23.11.15 10:10:

ria-:-Dproto je to převážně mužská záležitost nechat si velet.Každý kdo dělal ve větším kolektivu ví,že ženy spíše rády velí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 23.11.15 06:59
avatar

Taky si myslím, že je to buď ta potřeba mít nad sebou někoho velícího, kdo vždy řekne jak a co a kdy udělat.. - nebo holt jako v nějakých hrách - zastřílet si..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 11:48
avatar

Horník. Co na tom lidi vidí, že tam dělají? Prach, horko, fyzická námaha... co je na tom přitahuje?
Strojvedoucí. Věčně pryč, odpovědnost, furt někde jezdit, furt se učit milióny předpisů, co na tom ti lidi vidí?

Atakdále, atakdále...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hhh
Datum: 23.11.15 22:15
Očividně jsem se dozvěděl že jde pouze o peníze pokud dobře chápu
Ale kdo přemýšlí proč jsme byli stvoření
za jakým účelem už nikdo neřekne, kromě
narodit se ,čekat, a umřít
Datum: 23.11.15 22:36
avatar

něco u toho pc kouříš?co mají vojáci společného s úvahou na téma proč jsme byli stvořeni?Mentalita lidí je různá i hodnota života.Jednou jsem viděla dokument o Čenobylu.Ti lidé(pravděpodobně vojáci,co to potom zachraňovali)se mimo jiné potopili do té radioaktivní vody a zabránili tak dalšímu průseru,tím,že tam něco opravili(přesně už nevím co)Hlavní je,že tam lezli a věděli,že si tím podepíší svůj ortel.Nebo Rusové u Stalingradu nebo už zmíňění horníci co riskují denně život ...atd.v historii je tolik šlechetných a odvážných činů a nikdo neřešil otázku,proč zrovna on je na světě a proč by měl za někoho pokládat život.No a takoví jsou i dnes.Každý vidí náplň života v něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.