Kam s klavírem?

Od: Datum: 10.12.15 07:46 odpovědí: 14 změna: 25.02.16 14:00

Mám klavír z 19. století, zapůjčil jsem ho do do expozice jednoho zámku, ale ten mi ho po letech vrací. Kam teď s ním? Zkouším oslovit jiné zámky a muzea, ale zatím bezúspěšně. Nemáte nějaký jiný nápad, kam by se dal upíchnout?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.12.15 08:17

Dobrý den, asi bych kontaktoval tu paní viz odkaz, která by mohla mít slušný přehled a mohla by poradit se znalostí "terénu". Zdravím!

http://www.nm.cz/Ceske-muzeum…/Oddeleni-hudebnich-nastroju/

Od: jmlc®
Datum: 10.12.15 08:34

Až ho někam udáte, dejte mi prosím vědět... máme od tchýně už nějakou dobu uklidit klavír - zhruba stejný. Nechtějí ho ani školy zdarma. Psal jsem na různé ZŠ, nabízel ho několik měsíců opakovaně. Jednou přijel pán, mrknul na stav - prý dobrý, ale těchto klavírů jsou mraky a jsou tak pro naučení základů. Jen to naladění a přeprava by bylo tak drahé, že to raději nikdo nechce - a do zámků se tak "moderní" klavír prý nehodí.

Radil mi, že za to železo uvnitř můžu dostat i 500,- a možná víc - ostatní do eko nebo do kotle... No není to vůl? ... Ale jak říká Neruda- Kam s ním?

doplněno 10.12.15 09:03:

pokud bych se mohl svést, @rio, můžete prosím předat i ten můj? Do pošty nejde dát příloha, tak dám sem foto... Je to jižní Morava.

Díky

doplněno 10.12.15 09:37:

V mém případě je mi to líto rozbít. Už tam zavazí a po těch letech bych klidně věnoval zdarma. Je to sice pro tchýni málo, ale pokud by si to někdo bral a zjistil, že to cenu má (vyšší než částku v ekodvoru), mohl by něco věnovat ... Posoudí vlastním rozumem...

Ona třeba tchýně bude ráda za lístky na koncert v tom zámku nebo vstup volný pro rodinu... prostě narevanž.. :)

doplněno 10.12.15 13:24:

Já mám na tom klavíru napsáno "Klavír Heitzmann und Sohn/K.K. Hof-Piano-Forte-Fabrikant"

Jednou, když jsem nabízel na webu, mi napsal jeden pán toto:

"Milý pane dle fotek a názvu kusu co prodáváte je hodně daleko ke starožitnictví , zajímám se o klavíry a piána už 50 let .to co nabízíte je dobrá kopie bezcený kus .máte špané rádce .dělám odhady a renovuji mám licenci .pokud chcete licenční odhadní cenu mohu dodat po prohlídce , ale věřte cenu vašeho kusu odhaduji do 3.000,- Kč"

To jen tak pro zajímavost... Jako dekorace ok, ale na jižní Moravě to moc na odbyt nejde... A vezte takovou věc do Prahy..

Od: ria®
Datum: 10.12.15 08:50

Zeptám se, mamka je památkářka :)...

doplněno 10.12.15 08:56:

Jen mi prosím ještě dopředu řekněte cenu, díky .)

doplněno 10.12.15 09:32:

:) jasně, předloni mamka říkala, že vybavovali místnosti na nově rekonstruovaném zámku, sháněli předměty, mezi nima i dobové piáno, takže určitě někde by se pro něj našlo místo, byla by škoa to rozstřískat..:/.. dám vědět :)

doplněno 10.12.15 09:50:

Oni to tam vpodstatě postaví a mají to jako dekoraci už se to neladí, jen aby ten pokoj nebyl prázdý :), ale je to pěkný kousek, mít pořdánej barák,brala bych ho, bohužel teď už jsou v módě malé elektronické klávesy, co nezaberou takovýho prostoru :) .. ale ten zvuk pravého piana, nebo klavíru - to je veliký rozdíl od elektronických :)

Od: ben®
Datum: 10.12.15 09:14

Dobrý den, jaká cena? Zdá se, že to je myšleno za odvoz . Zdravím!

P.S. Když jsem (neúspěšně) prodával koncertního Petrofa, tak jsem zjistil, že zde funguje "mafie", která levně kupuje, renovuje a draho prodává do Holandska.

Od: buss®
Datum: 10.12.15 09:25

Projet zahraniční inzertní weby, zde je malý trh. Zadat ho do vyhledávače gugla, co vyskočí

Datum: 10.12.15 11:07

Pánové, takové krásy bych se nezbavovala, fakt nádhera oba nástroje. Kdo je výrobce? Oslovila bych sběratele ve světě.

Od: host
Datum: 10.12.15 11:10

Záleží také na tom, v jaké části země klavír je, aby se nemusel stěhovat příliš daleko. U Prahy jsou blízko například Čelákovice, staví se tam nová modlitebna cb a tak možná ještě klavír nemají http://cb.cz/celakovice/ , možná se by tamtéž dal oslovit zámek s muzeem, nebo ZUŠ Jana Zacha, ve vedlejší obci v Toušeni je nově rekonstruovaná a kulturou žijící Skleněná vila http://www.novinyprostor.cz/clanek/leto-ve-sklenene-vile , kde by možná krásný klavír našel místo, nebo o stanici vlaku dál v Brandýse nad Labem v zámku, nebo možná na pedagogické fakultě.

Pěkné a důstojné i klimatizované prostředí by možná klavír našel v domově důchoců v zámku v Rožďalovicích http://www.domov-rozdalovice.cz/ odkud pocházel Jan Černý - Melantrich z Aventina

Možná by našel místo v Praze na Smíchově v galerii Evy Jandejskové http://www.evajandejskova.cz/ nebo na Moravě v galerii Libuše Vyskočilové http://www.ligaleri.estranky.cz/ .

Na Slovensku je snad v Markušovcích kaštiel a letohrádok Dardanely, jde je expozice hudebních nástrojů, ale především "je zameraná na domácich výrobcov, ktorá je jedinou svojho druhu na Slovensku". http://www.muzeumspisa.com/mar.php?text=letohradok

Datum: 10.12.15 11:35

Mám ho na Moravě, u Brna. Ale za kontakty děkuji, zkusím to :)

Datum: 10.12.15 11:13

Já bych to nabídl v nějakých inzercích v USA, tam to ocení a dobře zaplatí.

Od: dvorak
Datum: 24.02.16 17:42

Dobry den,

jsme z vypravy filmu z Barrandova a mozna bychom meli o klavir zajem. V komunikaci jsem nasel dve ruzne fotky klaviru. ktery je prosim vas? Prosim informujte mne zda je nabidka stale aktualni dekuji.

Dvorak

Od: jmlc®
Datum: 24.02.16 17:56

je zřejmé podle NICKu - můj je ten níže, zakladatel této otázky má pod svým komentářem svou fotku

doplněno 24.02.16 19:08:

za flašku slivovice a dobrý kafe :) ... Hrát to hraje, ale po převozu bude nutné naladění... jako lapač prachu to stačí přeleštit :))

doplněno 24.02.16 21:32:

zkusím fotky dohledat - před časem jsem si smazal poštu... případně znovu nafotím, ale neřeknu přesný termín - je to u tchýně...

doplněno 25.02.16 08:45:

pár fotek jsem našel a poslal se "spamového mailu" - kdybyste měl zájem a já se neozýval na mail, napište mi prosím sem :)

Mail používám pro spamy, registrace a reklamy - tj. chodím tam minimálně ;)

Datum: 24.02.16 19:04
A vás klavír je také na prodej?
Datum: 24.02.16 19:59
Mohu poprosit o více fotografii. Prosím o zaslání přímo na můj e-mail : pragueprops@gmail.com
Děkuji
Datum: 25.02.16 14:00

Já v současné době jednám s jedním vážným zájemcem, ale vaši adresu si pro jistotu schovám :)
Pochopil jsem to správně, že by se vám nejednalo o zápůjčku ale odkoupení?

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.