Islám a muslimové

Od: Datum: 21.11.15 15:53 odpovědí: 9 změna: 22.11.15 19:58

Jaký máte názor na islám a muslimy? Co si myslíte všeobecně o náboženství?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.15 16:01

Je mnoho "Islámů", je mnoho muslimů. A velmi se liší.

Náboženství je přežitek, ale rozšířený, takže je dobře s ním počítat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 21.11.15 16:03

Že se píše rok 2015 a že jakékoliv náboženství má na svém triku příliš mnoho hrůzy. Ze zákona na území ČR bych bez milosti vše zakázal. Vatikán prostřednictvím římskokat. církve tlačí do hlav naprosté bludy, že takto zasažení lidé nedokáží sami uvažovat a myslet. Muslimové pod praporem Koránu podříznou dítě a oslavují Alláha. Hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luha®
Datum: 21.11.15 16:41

Je to vysoce nakažlivý virus, který napadá mozky mnoha lidí, dokonce i celých národů. *Bohužel*, ani během svého tisíceletého vývoje nezískaly tolik potřebnou imunitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.15 21:18

Pokud se ptáte na náboženství a na víru, zeptejte se taky Jiřího Grygara.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 22.11.15 10:52

Víra v nadpřirozeno (náboženství - Boha) vzniklo z důvodů, že si lidé nedovedli vysvětlit a nechápali přírodní ani společenské zákonitosti a jejich projevy. Přisuzovali je nadpřirozeným silám (Bohu). Dovedu také pochopit, že i vysoce vzdělaný člověk se má snahu k tomu uchylovat, pokud dospěl k vrcholu poznání, že na základě současných poznatků, neexistuje reálná vize dalšího postupu v poznávání. A takových příkladů v přírodě a společnosti je nepřeberně. Vše je poznatelné, ale není v současnosti vše poznáno.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.11.15 11:00
avatar

"miro", to asi myslíte islám a muslimy. - Vaše slova: "Víra v nadpřirozeno (náboženství - Boha) vzniklo z důvodů, že si lidé nedovedli vysvětlit a nechápali přírodní ani společenské zákonitosti a jejich projevy. Dovedu také pochopit, že i vysoce vzdělaný člověk se má snahu k tomu uchylovat, pokud dospěl k vrcholu poznání, že na základě současných poznatků, neexistuje reálná vize dalšího postupu v poznávání."...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 14:09
avatar
Ptali se jednou nějakého emigranta co se na nás přijel podívat z Ameriky... Co pozitivního podle vás Čechům dal experiment zvaný socialismus? A jeho okamžitá odpověď byla... Že z Čechů udělal ateisty. On každý nekritický fanatizmus dokáže člověku vygumovat mozek a je úplně jedno jestli lidem do hlavy vtlouká bludy o nadřazenosti jeho víry, imám, rabín nebo Evropský černoprdelák. Křesťani šířili svoji víru násilím po světě víc jak tisíc let. To že se dneska obrátili na stranu pseudohumanismu nic nezmění na tom, že třeba indiáni v jižní americe byli šťastní i bez křesťanských misií. Byla by chyba dávat rovnítko mezi slova islám a terorista protože nelze dát rovnítko ani mezi křesťansví a humanismus. Fanatici jsou škodliví vždy a všude ať si věří na aláha nebo na rudou knížku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 22.11.15 18:32

P. "pt" ano Islám také:

Jen dodám, že Judaismus vznikl někdy v 13 stol př.n.l. : Křesťanstvi cca v prvních dvou století n.l. a ten zmiňovaný Islám v 7 stol n.l. Víra z neznalosti má dlohodobou a bohatou minulost.

zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.11.15 19:58

Náboženství je oblbování lidí, otázka zní: Cui bono? Něco podobného jako politika, působení na lidi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.