Prezident vs premiér

Od: Datum: 20.11.15 23:28 odpovědí: 6 změna: 21.11.15 12:28
Chci se zeptat kdo má větší pravomoce jestli prezident či premiér. Může udělat prezident ze svojí země totalitu? Jaké pravomoce má Putin, absolutní moc? Dík
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.11.15 23:34
avatar

Dobrý den, je-li to země demokratická, tak záleží na systému. Kde je prezidentský systém, tak má více pravomocí (a odpovědnosti) prezident (USA, Francie). Kde není prezidentský systém, tak tam má větší pravomoci premiér (a vláda). Rusko komentovat nebudu - to není demokracie evropského typu. Zdravím!

P.S. U nás není prezidentský systém, ale někdo si to asi myslí, tak se tak chová.

doplněno 21.11.15 10:36:

ernie - snažil jsem se na otázku odpovědět obecně, ale je fakt, že jsem vložil i názor.

Máte pravdu, že současná situace je poněkud zvláštní, ale je to proto, že se něco stalo a je třeba tomu čelit, resp. to řešit. Pokud jde o Rusko, tak nyní nemám chuť diskutovat nějak více, resp. nechci vyvolávat debatu na toto téma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.15 06:47
avatar

Dobrý den Bene

Rusko není demokracie evropského typu. Evropa je daleko vyspělejší. Tady jsme to dotáhli tak daleko, že například v takové Francii je nyní vyjímečný stav a zákaz vycházení. To bylo v Evropě naposledy za hitlerovského Německa? Nebo pokud nebudete mít u sebe doklady, a budete mít fyziognomické rysy evropana, tak Vás seberou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 21.11.15 09:27

Rusko nemůže mít demokratický systém. Tam to nějak funguje pouze pod tlakem. Je to národ sebevědomých notorických alkoholiků, pro které nic není důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cechacekvzite
Datum: 21.11.15 11:04
Mister Jamal, - dle Vás je Rusko hejno notorických alkoholiků, pořádí bumbálistů jak je vybumbáno na jednu osobu včetně nemluvňat za jeden rok. Vévodí suveréně Moldávie na osobu 18 litrů, následuje Česko skoro 17 litrů alkoholu, můžete-li sdělte jak hodnotíte občany Česka, když jsou notorici z Ruska za bumbálisty z Česka
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.11.15 09:39

Existují různé systémy, kdy je prezident silný, či slabý, jako u nás. Podívejte se do ústavy co může, hlava 3, v podstatě nic moc, a k něčemu potřebuje premiéra. Neznat vlastní ústavu ... Máme tři moci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.15 12:28

Pravomoce u nás má větší určitě premier. Prezident má akorád svobodu názoru a svobodu podepsat nebo nepodepsat. Proto mě dost nadzvedlo že podávaj na prezidenta žalobu za to že nepodepsal (!) nějaký papír kvůli jmenování profesora/profesorů. Mě by to totálně nas**lo kdyby mi někdo vnucoval že něco musím podepsat nebo bububu ... Jako co to je? Totalita? To už člověk nemůže mít ani vlastní názor? Nesmí mluvit, nesmí podepisovat petice, musí dělat co se mu řekne a podepisovat co mu předloží? Takže prezident je vlastně loutkou v rukou parlamentu - vlády... Tak takového prezidenta nechci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.