Proč zaútočili na Francii?

Od: Datum: 16.11.15 08:00 odpovědí: 18 změna: 22.11.15 18:26

Zdravím, chci se zeptat proč Islamský stát zaútčil na Francii? Z ničeho nic to asi nebylo že?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.15 08:02

Davide otevří si novinky, idnes a já nevím co všechno ještě, je tam o tom dost článků. Říká se, že je to kvůli francouzské politice, kdy se Francie vojensky angažuje v arabských zemích, kde operuje IS a tak ty teroristické útoky IS považuje za "odvetné" akce.


doplněno 16.11.15 12:04:

řekl bych, že tyto dvě diskuse se tak trošku protínají http://www.poradte.cz/volna-d…e/19174-je-v-cr-bezpecno.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david93
Datum: 16.11.15 08:05

Já jsem slyšel právě, že byly nějaké nálety na Islamský stát. A pokud je to pravda tak si za to Francie může sama protože Francie útočila jako první a také bez varování... Možná je to blbost, ale na sociálních sítí je každý lituje, a podle mě já mám jiný názor... Ale možná se pletu tak mě opravte

Od: ctenar*
Datum: 16.11.15 09:12

byly nějaké nálety na Islamský stát. A pokud je to pravda tak si za to Francie může sama
Pises, ze o tom nic nevis a presto dokazes sebevedome vyplodit tenhle nesmyslny zaver.

Podivej se na to, co se delo v Syrii pred 4 roky a v Iraku asi pred 10 a pochopis, proc se nektere zeme angazovaly v tech zemich.

Samotni obyvatele tech zemi maji z IS strach, ale jejich nefunkcni statni armady nedokazi tech 30 tisic ozbrojencu zlikvidovat.

Z tech 30 tisic jsou snad pres 3/4 cizinci (mozna jeste vice), takze to ani nejsou mistni. Proste banda nabozenskych vymytych mozku prakticky z celeho sveta se rozhodla tam vyuzit mistniho chaosu a terorizovat tamejsi lidi a vytvorit si tam svuj stat. Nevim ale, kdo by tam krome nich chtel zit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 09:27
avatar

Vždy´t má částečně pravdu. Pokud se některý ze států angažuje v útocích na IS, nebo na stát jiný, musí očekávat nějakým způsobem odvednou reakci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 18:23
avatar

a ono někdo uznal Islamský stát...to že si řeknu že si pojmenuji skupinu lidí Pražský stát znamená, že se hned ze mě stane stát? Ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 18:26
avatar

To je nějaká provokace ne David93!? Pokud ne, a pokud takhle přemýšlí i větší skupina mladých, tak se mi chce zvracet. Ani bych se nedivil, kdyby jsi se přidal k islamistům až vypukne v Evropě teror, protože budeš znuděný životem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ria®
Datum: 16.11.15 08:15
avatar

bůh ví, co za tím je hádám zase politika... je mi líto rodin zemřelýh,,. zemřít díky takové havěti..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david93
Datum: 16.11.15 08:17

Pokud by to byla politika a Francouzi by to věděli tak by mohli odvolat prezidenta ale zase je to můj názor . A také je mi líto těch rodin, mohli tam být i naši blízké lidi ale naštěstí ne

Od: ria®
Datum: 16.11.15 08:20
avatar

Mamka teď vzppomínala, že když byla před 40-ti lety v paříži, tak jí přišlo úžasné, jak jsou tam všichni snášenliví, všechny barvy pleti.. Na každém kroku člověk s jinou etnikou.. Bohužel na to ale doplatili.. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 09:40
avatar

Je celkem jedno, jaké důvody teroristé vyplodí, oni si vždycky nějaké najdou, ale to jsou jen důvody tzv. zástupné, které si vycucají z prstu na jakýkoliv stát, použít se dá cokoliv, opravdu. Ale důvodů je víc:
- vyprovokovat protivníka k útoku, který pochopitelně následuje. Pak už stačí jen zacílit na stát, jehož vládu chtějí svrhnout a tam se chopit moci. Spolehlivě to funguje a oni se svou nenávistí k Asadovi přece netají, léta s ním bojují.

- přistěhovalectví. Není náhodou, že teroristické útoky se množí ve státech se silnou základnou islamistů, kteří tam již léta žijí a jsou zabydlení, schopní se bezpečně v tomto prostředí vyznat a shromáždit a ukrýt munici. Tam je to nejjednodušší a taky v těchto státech je díky tomu, že žijí v uzavřených a stále se zahušťujících ghettech, které nemá pod kontrolou stát, ale nějaký imám, který, díky totalitní a absolutně podrobivé filozofii koránu, má možnost tyto lidi poměrně snadno radikalizovat. K radikalizaci též dochází ve vězeních. S kriminalitou muslimů mají tyto státy obrovský problém. Někteří autoři uvádějí víc jak 50% obsazenost kriminálů ve Francii a Belgii právě vězni muslimského vyznání a v kriminálech se tito lidé sdružují a dále se radikalizují. Netají se nenávistí k nevěřícím a touhou hostitelský stát převzít pod kontrolu. Tak, jako se to stalo v Kosovu, kdy původně srbské území bylo osidlováno muslimy, vyvrcholilo to ve válečný konflikt, kdy si muslimští přistěhovalci začali nárokovat původní srbské území. Jenže tam to nekončí. Jakmile za pomocí NATO a jeho bombardování v Kosovu dosáhli uznání státu Kosovo, nyní tito kosovští Albánci ze státu, který tak nutně chtěli a potřebovali, táhnou dál s přistěhovaleckou vlnou do Německa.

- mezinárodní zájmy mocností si udržet cestu k ropě, kdy jsou ochotny se přes značné finanční náklady v pro ně zajímavých a strategických končinách angažovat. Krom ropy hraje roli též přístup k moři, další nerostné bohatství a v neposlední řadě i budoucí trhy v zemi, kterou pak hodlají obsadit svými odborníky a rekonstruovat a bude jim sloužit jako odbytiště jejich výrobků.

- přelidnění díky populační r-strategii téchto zemí. Je prokázáno, že jakmile přelidnění dosáhne určitého stupně, pak pochopitelně odcházejí hlavně výbojní mladí mužové za dalšími zdroji. Toto se popisuje jako Arabské jaro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 16.11.15 10:47

Útočnící jsou lidé, kteří mají nějak narušený život + jim vymyje mozek nějaký idiot. Většinou jsou chudí bez kavlitního vzdělání a propaganda jim naočkuje, kdo za jejich utrpením stojí. Pak už je jen vůdci vybaví Kalašnikovy a můžou jít umřít za svoji svobodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uctavrodine
Datum: 20.11.15 15:31

Kde je větší možnost , že vyroste více lidí bez lásky?V rodině, kde se praktikuje cti otce i matku svou, nebo v rodině, kde se praktikuje , matka je žena a ta je méně , než Ty, synku?

Netvrdím, že to tak je v každé rodine na obou stranách, ale kde je větší procento lidí bez tohoto základního pilíře soužití a ucty?

Netvrdím, že každý původní evropan vychovává své děti vejménu cti otce a matku svoji, ale poukazuji na to, že většina püvodních evropanů nevychovává děti, tak že žena-matka co rodí, je méně než ...

A tady je část chyby, te nelásky a zloby v těch teroristech, ve výchově.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.11.15 10:54

Četli jste bibli? Kdyby se vzalo vážně co tam je, tak se zde vraždí také. Ale tolik pošahanců tady není. Jsme jak tráva...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 11:34

Je tady jeden zásadní rozdíl, Francie útočila primárně na bojovníky IS a vojenské cíle, kdežto ta zbabělá hovada na nevinné civilisty. To myslím stačí a tím je to neomluvitelné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maschin
Datum: 16.11.15 12:12

Udělala to CIA nebo Mossad pod taktovkou iluminátů a židobolševiků!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.15 15:46
avatar

protoze tam maji nejvetsi sanci na spojence a Pariz je vic nez Stockholm nebo Oslo, co se tyce toho, jak je utok videt a jak postrasi Evropu, vsechno ostatni je uz jen zaminka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.15 12:50

Protože se angažuje v koalici, která provádí nálety proti IS. Je to tak jak bylo řečeno v TV:

Když západ nic nedělá, vyčítá se mu lhostejnost. Když začne dělat, výčítá se že začal moc pozdě. Pak zase jsou tu hlasy, kteří vyčítají že vůbec začal něco dělat a že se do toho nemá vměšovat. Pak je označován za agresora a imperiátora.

Taky proto že ve Francii žeje spousta nespokojených a nepřizpůsobivých muslimů, separovaných od zbytku společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 22.11.15 17:30

Muslimové jednají podobně jako naši nepřizpůsobiví. On tě přepadne a bude chtít okrást. Ty ale nejsi posera a rozbiješ mu hubu. Do hodiny se budou tvořit skupiny těchto nepracujících s tím, že to byl rasizmus a budou tě chtít zmlátit všichni, protože jsi zbil jejich bratra...

U muslimů je to naprosto stejné. Proč ti bezmozci podřezávají své lidi pro naprosté hlouposti? Protože je to sebranka.

Část z nich ve formě utečenců zamořuje Evropu a čeká na pokyn k útoku. Forma jejich teroru může být až taková, že ze strachu se paralyzuje život v evropských zemích. Zároveň jejich jiné skupiny požadují pomoc, protože to jsou "uprchlíci".

Samozřejmě že těch uprchlíků je tak 5 %, zbytek pouze vyžírkové. Jenže cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly ( EU, Merkelová, aj. ).

Zaútočili jen tak a jsou pro jiné navíc hrdinové.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.