Co dát 10ti pubertálním skautíkům k Vánocům?

Od: Datum: 08.12.15 18:48 odpovědí: 8 změna: 12.12.15 17:15

Ahoj,

18.12. máme na skautu závěrečnou vánoční schůzku a musíme obdarovat naší skupinu 10ti pubertálních děcek. Se ségrou se snažíme neustále něco vymyslet, ale vůbec nic nás nenapadá. :( Jde to všechno z našich peněz, takže ideálně něco levného a nadále i použitelného (aby to nebyl nějaký lapač prachu, který nám pak omlátí o hlavu :)). Nejhorší je, že dětem je mezi 13 - 15 lety a je pro ně všechno hrozně trap... Napadlo mě, dát jim nějaký hromadný dárek (což by mohlo vyjít i finančně líp), jako třeba společenskou hru, ale nedávno jsme vyhráli asi tři takové hry a ještě jsme je ani pořádně nevyzkoušely, tak já už fakt nevím... *zed*

Budu opravdu ráda za jakýkoli tip, či radu. Děkuju!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.15 19:06
avatar

no uz je davno jina era, videl bych to na elektroniku (gps apod) a nebo kazdymu stejny nuz nebo super kapezetku a nebo oboji dohromady v jedne veci apod, zkratka nejaky outdoor nebo survival gadget


doplněno 08.12.15 19:23:

a co magneziovy zapalovac

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 19:16
avatar

U nás si kluci dávají dárky navzájem. Respektive každý donese na schůzku dárek a ty se pak rozlosují, aby na každého vyšlo.

Nejde-li jinak, upekl bych vánoční dort (a třeba i skautsky nazdobený). Určitě to bude lepší než si lámat hlavu a utrácet za nějakou blbost kterou stejně neocení.

https://s-media-cache-ak0.pin…3add546daad2913d8b3a9ec25.jpg

https://s-media-cache-ak0.pin…6c1040438c8cc110936051d89.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pu®
Datum: 08.12.15 19:28

Kloním se k jídlu. Co takhle dát jim "zážitkové vaření" (echm): Nakoupíte ingredience, vymyslíte nějaký recept, který je realizovatelný ve vašich klubových podmínkách, a po setkání si všichni vezmou domů kus nějaké mňamky - je spousta nepečených dobrot... Anebo jak navrhuje Jethro: Rovnou k jídlu něco koupit - buď dort, o který se podělíte (ale je fakt, že sladkého možná budou všichni i před Vánoci přejezení), nebo nějaké "kusovky" (ale volila bych všem stejné) - třeba pytlík dobrých oříšků (je ale fakt, že pokud chci opravdu dobrou směs, není to zrovna nejlevnější záležitost :( ).
Pamatuju si, že můj bratr, když chodil do Skauta (to si ale odečtěme bezmála 30 let, echm), jedno taky takhle vymýšlel cosi na Vánoce - všem. Nakoupil obyčejné zápisníky a na obal přikreslil znak jejich družiny + ozdobně dopsal "Zápisník". Myslím, že z toho měli všichni docela radost, ale je fakt, že v době, kdy 5leté děti mají elektronický diář, tím asi nezabodujete...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 08.12.15 19:46

Skautíci se učí vázat různé uzly. Co tak jim každému dát kus měkké ohebné šňůry aby se učili vázat nejen uzly, ale i vztahy. Nemusí mít dva kusy, stačí když se dva dají dohromady, každý svou šňůru a mohou se ve dvojicích učit vázat různé uzly ze dvou kusů. Nebo každý na své šňůře vázat jednoduché uzly. Každému stačí dvou, třímetrový kus, nebo i pěknou pětimetrovou šňůru. Na učení to stačí.

Skautíci mají pěkné nože, ale mohli by se poranit, tak raději nůž až těm starším 15 let, nebo jim může nůž půjčovat nějaký dospělý, pod jehož vedením nebo za jeho dozoru se může učit pižlat ornamenty do kůry klacíku nebo řezat větvičky nebo vyřezávat z borové kůry.

Šátek může mít skautík různých barev, hodí se na všechno možné, také malá krabička kterou si může naplnit jako svou vlastní KPZ (krabičku poslední záchrany) nebo trochu větší na lékárničku podle svého přesvědčení a úsilí. Bez náplně, tím, že si ji budou naplňovat si budou uvědomovat, co potřebují a co ne, sami si našetří na acylpyrin, malou pinzetu na vytahování třísky nebo klíštěte, náplast na odřené paty z bot, obvaz, atd.


doplněno 08.12.15 19:57:

Každému píšťalku, hodí se při hrách v lese, aby se dali svolat, když se rozutečou po lese a pak se marně hledají a slabými hlásky volají. Na píšťalku kousek provázku nebo koženou tkaničku, aby se lépe hledala v kapse nebo chlebníku. Na píšťalku se dá nalepit různé samolepky, aby si je poznali.

Reflexní kousek pásky, našitý na kalhotech nebo na límec nebo na čepici, aby byl skautík vidět když jde večer po ulici nebo po silnici aby ho auto vidělo už na dálku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenc
Datum: 08.12.15 20:46

Děkuju moc všem za nápady a opravdu si jich vážím, ale buhužel většinu věcí již děti mají. GPS, máme v oddíle a na nějakou jinou elektroniku opravdu nemáme. Dalším problémem je, že jsme vodní skauti a s tím souvisí podmínky našich kluboven - jsme v záplavové oblasti, kde nám nikdo nic nepojistí a tudíž tam nemáme ani přísun elektřiny, nebo pitné vody. Tím pádem není možné realizovat nápad na upečení dortu během schůzky. Další věcí je, že kapitán přístavu rozhodl, že letos oslavíme Vánoce všichni společně, ale do žádné z našich kluboven se už všichni nevejdeme. Proto nám zařídil, že tuto schůzku budeme mít v restauraci, kde budeme mít řízek s bramborovým salátem a děti samozřemě přinesou cukroví a já mám ještě upéct dort pro jednu holčinu, která má v ten den narozeniny. Jídlo jako dárek není špatný nápad, ale myslím si, že v této situaci je to poněkud pase...

Nože, různé zápisníky či deníky, uzlovačky a KPZky samozřejmě mají, ale na schůzku je nenosí a na výpravu si je berou jen vyjímečně a pravidelně, když s tím potřebujeme pracovat, tak je mají doma. Píšťalky se šňůrkama jsme jim daly minulý rok a to se jim docela líbilo, ale nemůžeme to samé použít i letos.

Dříve jsme to taky dělali tak, že každý vyrobil tak 3 - 4 dárečky a pak jsme si je losovali, ale to už kapitán zavrhl (ani nevím proč, ale už jsme to takhle řekli dětem, tak to takhle narychlo měnit nemůžeme).

Opravdu všem moc děkuku a vážím si vašich návrhů, ale byla bych ráda ještě za nějaké další!

Datum: 08.12.15 22:08
avatar
Kapitán rozhodl, kapitán zavrhl, tak ať kapitán pomůže řešit nebo ať vás nechá to udělat po vašem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pu®
Datum: 08.12.15 21:06

Tak mě ještě napadá, co jsem kdysi vymyslela pro svoji rodinu, když jsem taky byla v koncích: koupila jsem každému stírací los, za dvacku jeden. Tehdy se dělaly losy s obrázky znamení zvěrokruhu, tak jsem vybrala podle toho (jestli se vyrábí ještě dneska, nevím, ale určitě se nějaké stírací za dvacetikorunu stále prodávají). Je to aspoň okamžik překvapení a čistě teoreticky můžete někomu udělat (doslova) mnohonásobně větší radost, než jste zamýšleli. Ale nesmíte pak být naštvaní, kdyby něco vyhráli - a vy ne :-D (a kdyby na to došlo, je otázka, jestli by se nerozklížil kolektiv - ale to už musíte vědět sami, jestli jsou/jste natolik soudní, aby vás případná výhra jednoho z vás nerozhádala).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman68*
Datum: 09.12.15 09:53

Zdravím,

nějakou hru jim vymyslet - objevováíní pokladu v terénu na principu geocachingu .prostě , aby to hledání, cesta k pod´kladu byl větší prožitek než poklad sám (to může být třeba odznáček, nášivka.) prostě spíše !prožitkové" dárky - ne věci, těch mají asi doma dost...

nebo třeba bitva airsoft, paintball..existují na t firmy, které vám pronajmou vybavení i prostor a ještě vám poradí..

nebo třeba trika , kšiltovky se znakem klubu...

PS: ale u nás bylo dobrou tradicí se obdarovat navzájem (ale bylo nás jen 5 zálesáků) většinou dárky vlastnoručně vytvořenými nebo knihy...nechápu tu vaši "povinnost" jim nějaký dárek dávat?! společný prožitek při soutěži, hře, divadelním představení je přece mnohem hodnotnější !

slova "musíme, nejhorší je.." mě trochu zaráží . máte vůbec radost ze společných chvil s "puberťáky"?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.