Měl pan Klaus pravdu o oteplování Země?

Od: Datum: 14.11.15 02:36 odpovědí: 7 změna: 14.11.15 19:48

Tento bezpochyby dobrý ekonom se pustil na tenký led klimatologie, sám v tom oboru nevzdělaný. Prý je oteplování Země jen výmysl. To co pozorujeme na tání ledovců ovšem svědčí proti tomu. Tak jak tomu bude dál? Viděl jsem kolem sebe nové druhy hmyzu, stěhují se na sever ptáci, zvířata, Afričané i machometáni. Jak si myslíte, že to bude pokračovat? Budeme mít na jižní Moravě stepi a pouště, budeme se zavlažovat, jak? Prostě moc neprší. Zasadit palmy?

Je to jen amatérská vize jak udělat dobré sci-fi. Možná to tak hrozné není. Ale co když ano? Neděje se to už?

Tak hádejte a přispějte svou představou, díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 14.11.15 05:30

Tak klima se měnilo vždy. A otázka jde, jestli do tohoto proceu může nějak znatelně a výhodně zasahovat člověk. Dle alarmistů ano a vyplatí se do toho zasahovat, dle nealarmistů ne a je lépe prostředky využít jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 05:47
avatar

Použijte selský rozum. Je nyní tepleji, než před 20 lety? Změnilo se počasí do extrémů, zmizela téměř přechodová období? Zabydleli se zde živočichové, kteří dříve bydleli jen jižněji?

A pak si pusťte spíš někoho, kdo tomu rozumí, jako je Václav Cílek, který vám to vysvětlí složitěji a v číslech a budete vědět, že se Klaus v tomto mýlil. Myslím, že ho k jeho zabejčilosti si stát v tomto na svém a fušovat do řemesla odborníkům stál jeho osobní spor s protivníkem, který na oteplování a ekobusinessu udělal nezaslouženou kariéru manipulací s daty a Klause to štvalo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 05:51
avatar

Před 3 dny bylo na novinkách že v letech 2050 -60 nás zasáhne Malá doba ledová

VK má vždy pravdu *smich*


doplněno 14.11.15 05:54:

V Blesku dokonce 2030

http://www.blesk.cz/clanek/zp…nce-pohasne-varuji-vedci.html

http://www.extra.cz/mala-doba…i-vedci-co-to-pro-nas-znamena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 09:15
avatar

Z vašeho dotazu ční základní neznalost, způsobená našimi médii. Ostatně sám píšete "říká prý". Přečtěte si jeho knihu Zelená, nikoliv modrá planeta. Jen ve zkratce: Netvrdí, že se planeta neotepluje, ale polemizuje s důvody oteplení. A to je velký rozdíl. O důvodech špatného výkladu jeho názoru se můžeme jen domnívat. Je to krásný příklad toho, že když člověk chce opravdu vědět, nikoliv si jen myslet, musí jít ke zdrojům informací a neposlouchat "rádobyvykladače" něčích názorů.


doplněno 14.11.15 21:35:

Až začnete porovnávat kolik energie vyprodukuje člověk, tak se podívejte na to žluté, kulaté, na obloze. Z toho dopadá v každý okamžik na zem průměrně 345W/m2. Kdyby tohle zhaslo, tak nemáme žádnou šanci, žádnou technologii, která by nás ohřála a lidstvo zmrzne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 14.11.15 16:06

V. Klaus tvrdí, že oteplování, jestli nějaké je, se děje díky vlivům člověka minimálně.

Neexistuje nikdo, kdo by skutečně tušil, jestli se něco děje. Vliv okolního vesmíru a planet je natolik velký, že každé prohlášení jakéhokoliv " vědce" je jen dohad. Údajně ledovce tají. Každý ví ze své zkušenosti, že kostka ledu polévaná horkou vodou postupně odtává a nikdy se netrhá. Rolba na klužišti dělá to samé a nikdy nevznikla prasklina. Tání ledovců o velikosti stadionu by nikdy nemohlo být způsobeno v - 40 až - 50 vodou o teplotě např. 4 st. Jednoduše je to nesmysl.

Objevila se doměnka, že by to mohlo způsobit působení mikrovl z vesmíru ale to jejako vše ostatní jen doměnka.

Jižní pól má každoročně obrovské nárusty ledu.

Jestli se něco děje, tak člověk to tedy určitě nedělá. A jestli se opakuje historie, tak je to sase to samé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 14.11.15 17:24
Stamiliony aut, statitisíce různých letadel a desetitisíce malých
a hlavně velkých lodí (který spálí i ten největší ropné bordel)
a tisíce továren co vypouští do ovzduší kdovíco atd.
Mě povídej že to nebude mít na planetu vliv?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 19:48

Ahoj. Malinko bych přidal svou trochu do diskuze. Třeba. Před 150 lety byl v Londýně na Temži led 150 cm. Gronsko se jmenuje GREENLAND. To jako Zelená země. Svého času tomu i tak bylo. Nebylo to tím, že by tam mrzlo jen o 3-6 st. C méně. Jak se dá nějak porovnávat ovlivňování prostředí na Zemi lidmi, s masívním zapůsobením nějaké sopky. To jsou úplně jiné výkonové poměry. Jiná účinnost. Soudruh estébák darebák V. Klaus by neměl radši už nikdy do ničeho kafrat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.