Jaké máte sousedy?

Od: Datum: 13.11.15 19:00 odpovědí: 23 změna: 27.11.15 14:17

Zdravím...

dneska si tak v klidu sedím na střeše a laťuju. Najednou na mě začal hulákat soused přes ulici, co jsem za hajzla, že jsem si dovolil zničit obecní trávník v pruhu mezi ním a silnicí (cca před 14ti dny se dělala kanalizační přípojka) a kupodivu to za těch 14dní nestihlo zarůst novou trávou :)

V létě prozměnu druhý soused (také přes ulici) měl obrovský problém stím, že jsem pracoval v neděli a ve tři odpoledne jsem nastřelil hřebikovačkou cca 200hřebíků.

A tak se ptám jak jste na tom se sousedy vy? a když hodíte do placu nějakou "veselou historku" budu jen rád.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.15 19:09
avatar

Já jsem na tom dobře, mám je hodně daleko Takže pohoda a klídek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 19:34

No jo, sousedi jsou různí a někteří takoví, pro které by se musela zavést záporná stupnice IQ. Pode mnou bydlí jeden, který chodí do práce na směny a tvrdil, že dupu a nemůže spát. Furt na mně posílal policajty, že prý ruším noční klid. Přitom jen po svém bytě normálně chodím, tv potichu. Poliši se mu 6x vysmáli, tak mě obvinil na městském úřadě, tam se mu taky vysmáli (samozřejmě ne doslova). Nicméně po desáté v noci pořád na mně zvonil, už jsem toho magora ignoroval. Až naposledy jsem to nevydržel, vylítnul jse já na něho a slíbil jsem mu, že vždycky až se vrátí z noční směny, tak hned ráno začnu chodit po bytě vojenským krokem, tak ať si vybere. A mám pokoj!*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ergergr
Datum: 13.11.15 20:27

Soused na chatě nám ukradl žebřík, tašky a bůhví co ještě. Jeho syn mi jako malý ukradl autíčka. Pouští na naši zahradu pást ovce, kozy a kdoví co dalšího, když tam nejsme. Nechává zarůst společný plot ze své strany, protože se o něj nestará. Jiný soused nám na zahradu vyházel svoje odpadky (typu železo apod.). A určitě se nám dějou i jiné věci, ale na ty si teď nevzpomenu. Bejt chlap, tak za ním regulérně jdu a řeknu mu, že ještě jednou a rozbiju mu ... To by na něj nepochybně platilo. Bohužel jsem ale žena, takže mám smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.11.15 21:19

Napakovat si dvoumetrového chlapa, ale, proč si to necháte? Půjčte si pořádného psa. Toto řeší obec. Že by to dělali jen tak? Nepíšete, jaké máte vztahy. Jen naschvály.


doplněno 13.11.15 22:49:

Ono též platí ví du mir, zó ich dir.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rdzerz
Datum: 13.11.15 22:01

Vztahy nemáme naprosto žádné. :D Nic o nich nevím a nebavíme se spolu. Psa si na víkendovou chatu pořídím těžko. :) Prostě o sobě nic nevíme, jen oni si občas jen tak přivlastní něco našeho (moc peněz nemají, ten chlap je většinu času bez práce)... Takže asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gfgziftzi
Datum: 14.11.15 14:15

doplněno 13.11.15 22:49:

Ono též platí ví du mir, zó ich dir.

--- Jako že bych jim taky měla něco ukrást? To snad ne... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 20:58
avatar

Mám štěstí, že nemám takového souseda !Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 21:30
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 22:02
avatar

taky sem když sem se nastěhoval do svého prvního bytu zažil souseda idiota vadil mu každej krok co sem v bytě udělal a když mi do zámku dveří zasunul sirku sem se namích vylepil mu zámky vteřinákem,dal mu inzerát na prodej bytu,auta který nikdy neměl atd.snažil sem se :-D tak že se nakonec odstěhoval a byl klid

ted co sem se přestěhoval do nového je zatim klid razim heslo když neprudíte mě neprudim já vás ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 22:16
avatar

Asi budu za exota, ale já jsem moc rád, že máme takové sousedy jaké máme. Děláme společné grilovačky, oslavy nerozek a pod. Ovšem taky si navzájem vypomůžeme v případě potřeby. Asi jsme měli štěstí, ale je to i o domluvě a toleranci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pee*
Datum: 13.11.15 22:23

promon- Jé tak to Vám závidím. Co já bych za to dal.. My tu máme pár důchodců kteří nemají co dělat tak vymýšlejí blbosti, a jednoho úchyla kterej chodí močit ven a parkuje jak deb*l Co víc si přát?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 13.11.15 22:25
avatar

Sousedy máme skvělý, z jedné strany vrstevníky se čtyřmi malými uječenými kluky, ale jsou úžasní, další už asi dva roky rekonstuují, takže neustále míchačka náklaďáky, drcení od rána do večera, hluk.. jenže bez toho se rekonstrukce neobejde.. :/, z třetí strany neustále zápach různého hnojiva pro pěstování čohokoliv, kouř z komína - ale nosejí ovoce ze zahrádky.. i ti jsou skvělí.. Já si nemůžu stěžovat.. Nejhorší jsou divočáci, ti nám to tam za plotem rozryjí a ani si nepopovídají.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 11:48
avatar

Vy jste skvělá. Ne vaší sousedi.

Je právě spousta takových i zde, co nejsou tak tolerantní jako vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 22:54
avatar

Jsem typický panelákový člověk, se sousedy se pozdravíme, ale nic víc. Užší vztahy nemusím a vyloženě osobní problémy jsem nikde neměla. Ale vzpomínám na jednu rodinku z minulého bydliště. Drsná máma s dvěma rarášky, docela zlobiví. A často bylo od nich slyšet, jak máma ječí "Buď zticha!". Sranda byla ta, že oni slyšet nebyli, ale to její řvaní setsakra jo :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 07:03

Dobrý den.

Bydlíme v paneláku a jsem moc rád ,že máme dobré sousedy.Umíme si toho vážit,také jsme si zažili v životě sousedské peklo.Sousedka ,i když ředitelova žena ,nám kdysi nemohla prominout ,že na víkend jezdíme k rodičům na chalupu a odtud si vozíme vlastnoručně vypěstované produkty.Ta baba byla schopna všeho,věčně se jí něco nelíbilo,jednou ženě vyhodila boty do křoví před dům, podruhé hledala chybičky v uklizení chodby.Rádi jsme se odstěhovali a babu jedu nechali buzerovat zase někoho jiného.Na chalupě se to dá vydržet Jeden soused je zvědaví , na několika místech si udělal pozorovatelny,aby mu nic neuniklo ,ale omluvou mu budiš to ,že to má dědičné.Jeho táta vyrážel prkno ,aby mohl sledovat u nás cvrkot.Pamatuji si ,že můj otec jednou povídá ,já mu dám a zatloukl prkna největšími hřebíky co měl a přes to dal ještě plech. A druhý soused? Ten jenom vyhrožuje mému synovi ,že ho pověsí na svůj přerostlý ořech ,pokud ho bude chtít ořezávat a nebo porazit. Jinak se tam žije dobře mezi blázny na dvorečku.

Hezký den přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.15 11:33

Mít dobré sousedy to je vzácnost. My máme závistivé sousedy. Jak někdo vyjde ven, sousedka hned vyjde taky a hned sleduje, co se děje a to zvuk těch dveří když je otvírám není skoro slyšet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 14.11.15 11:54
avatar

Máme skvělé sousedy. S tou mou si sousedka vyměňuje různé výpěstky, občas flašku něčeho dobrýho, no prostě paráda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 21:08

Mám samé komunisti a estebáky kolem sebe,nedele a svátek jim nic nehovorí ,jeden kála drevo i na vánoce,sledují ,špehují,jen hledají záminku jak zautočit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 26.11.15 12:09

Když to tady občas čtu,tak si říkám,jestli mám být ráda,že nemáme souseda.Ale velká samota také není to pravé ořechové.Za domem máme jen polní cestičku a pak les.Před domen z kopce velká zahrada a pak teprve chodník a silnice,která dál nevede.Z jedné strany cesta k lesu,kaplička a les.Z druhé strany pole,zahrada a teprve další stavení.Pak je vždy další zahrada a stavení. Nikdo nemá souseda těsně vedle sebe.Když chci polkábosit,musím si na vozíčku do obchodu,nebo ke kamarádce,která je ale po mozkové mrtvičce a špatně ještě mluví.Nebo si zajedu do městečka.Ale jednou za rok je u kapličky pout,tak je tam živo.Nebo když se chodí na houby,borůvky,maliny,na lipový květ,tak se někdo staví na kousek řeči.Jinak mládež tam jezdí na čtyřkolkách,na malých motorkách a o hluk není nouze.Nebo nás navštíví lesní zvěř.Do městečka máme tak 3-5km.Jinak jsme začátek,ale i konec vesnice.Ale jsem tu spokojená.Syn s rodinou bydlí semnou a každý týden přijede s rodinou dcera i druhý syn.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.11.15 19:21

Moji sousedi jsou skvělí. Jednou mi utekl pes a dlouho štěkal u plotu. Měli u sebe malé dítě, ale nebyli vůbec rozzlobení. Také mám kohouty a ti umějí dělat rambajz. Ptala jsem se několika sousedů, jestli se na mně zlobějí. Všichni do jednoho prohlásili, že to je venkovská romantika a že se jim to líbí. Nejsou úžasní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fia®
Datum: 26.11.15 19:36

My máme "úžasné" sousedy. Koukáme takhle večer na televizi, děti měli vedle puštěný počítač. Najednou zezdola řev sousedky, první co nás napadlo: hele, sousedi se zase hádaj :-D Ale kdepak! Po chvíli na nás někdo zvoní, a sousedka spustila "Vypněte ten vibrátor, já ráno vstávám do práce!" No děti sice mají počítač hlučnější, ale pokud sousedé nespí s uchem na zdi, nemají šanci to slyšet. Schizofrenie je prevít :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jozokoumes
Datum: 26.11.15 22:05

No, stručně řečeno, jsou to také "dobří" "haj.líci". *zed* ... raději si psaním ( o nich ) nebudu ani kazit dobrou náladu. ( ... bohužel, vím moc dobře, o čem píšu ) *uf* Kdybych přistoupil na to, že bych se s těmi sousedy hádal, tak bychom si ( jeden o druhém ) mohli myslet, že ten druhý je "hňup", ... takže mu raději nedávám vůbec žádnou "šanci" to "vyslovit". Je ovšem úplně jasné, že je to ( z mé strany ) marné, protože se sousedi "ventilují" jinde, kde určitě "nepřijdu "zkrátka", takže to vyjde nastejno *nevi* , ... ale s mojí menší "námahou". ... *ua*Přeju pevné nervy ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 14:17
avatar

V paneláku máme super sousedy, známe se 35 let, pomůžeme si se vším, máme klíče od bytu toho druhého. V našem paneláku se známe všichni tak dobře, že klidně příjde "sousedka" z prvního nebo osmého patra abych ji půjčila třeba trochu cukru nebo pohlídala půl hodiny psa.

Na chalupě máme také štěstí, domluvíme se na všem, nemáme problém nechat sousedovi klíče, třeba když opravoval střechu a potřeboval dělat od nás ze dvora. Pokud nejsme na chalupě a zrovna je nějaká velká kostelní sláva, stává se, že nám soused, z jedné nebo druhé strany, poseká trávu, zamete chodník nebo uklidí shíh.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.