Obědy zdarma, ve školách

Od: Datum: 13.11.15 16:31 odpovědí: 5 změna: 13.11.15 18:21

Ahoj. Pan mladý Václav Klaus napsal: I za komunistů jsme si je platili, každý na ně má, školství to nepomůže.

Jak by měly školství pomoct taky nevím, ale když asociální socky dětem ty obědy nekoupí a doma jim dají rohlík (možná), tak si myslí, že mají starost se stravováním odbytou. Co vy na to přátelé?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.15 16:37
avatar

Nevidím jediný důvod proč bych měl cikorkám platit obědy ze svých daní, mě taky nedá nikdo nic zadarmo. Navíc jejich socíální dávky jsou tak velkorysé, že mají většinou větší příjem na rodinu než pracující.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 13.11.15 16:44
avatar

Jako vždy rozumím oběma úhlům pohledu:

Není v mém zájmu to, aby někteří měli víc prachů na cigára a chlast, protože obědy mají děti zadarmo.

Ale když děti zažijí to, že ty obědy mají, tak budou mít jednu pozitivní zkušenost, kterou mohou pak předat svým dětem. Když obědy doma nedostane, sám je v budoucnu vlastním dětem platit nebude.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.11.15 17:06
avatar

jj, těžká věc, když je matka alkoholička a fotřík v base. Pak platí jiné zákony a máš jen to co si urveš. Jsem takhle jednou před barákem mých rodičů narazil na partu cigánských děcek, které za pomoci klacku otloukaly hrušky ze stromu. Jsem na ně vyletěl a oni se nerozutekli jako obvykle, ale začali brečet. Tři děcka ve věku asi tak tři až pět let a jedna starší holka. Jsem ztuhnul a zkameněl, protože jsem uviděl věc, kterou jsem znal akorát z dokumentárních filmů. Ty děcka měly hladové kruhy pod očima. Vylezlo z nich, že jestli nedonesou plnou tašku hrušek, nedostanou najíst. Nakonec jsem jim ty hrušky ještě trhal.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 13.11.15 17:52
avatar

Můj názor je, že každý si má pořídiit tolik dětí, kolik je schopen uživit. Pokud se mu něco zlého přihodí a není schopen děti a sebe uživit, pak by měl projevovat dostatečnou snahu a stát by ho měl do určité částky doplácet.

U nás je problém jedno životní minimum, stejné ho ma matka samoživitelka, která se snaží a pracuje a zbytek ji socka doplácí, jako matka, která si potomky pořídila jen proto, aby na ně brala dávky. A tady je kámen úrazu. Tu snaživou matku by měl stát posuzovat jinak, minimálně by měla mít dvojnásobek toho, co ta poflakujícíce doma.

Pak nebude matka "snaživá" stavěná do ponižující situace, že na obědy dětí nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 18:21
avatar

Vážení, patrně nevíte, že romské děti už několik let obědy zdarma mají, neplatí MŠ a na ZŠ dostávají zdarma spoustu učebních pomůcek, zdarma mají školu v přírodě, vstup na různé akce. Pokud pokračují ve studiu je to opět zdarma. Co všechno dostanou romské děti a rodiny romů na soc. dávkách o tom se musí mlčet. Zdarma? Nikoli, platí to stát z daní ale jen a jen romským dětem, žádná matka samoživitelka nemá šanci na toto dosáhnout. Obědy pro všechny na ZŠ zdarma?, nevidím jediný důvod, proč bytomu tak mělo být, spousta dětí na školní obědy vůbec nechodí a není to proto, že na to rodina nemá ale proto, že se to nedá jíst. Moje babička říkávala: z hovna bič neupleteš a z vody neuvaříš, jídelny šetří a šetří a jídlo pak nestojí za nic. Obědy zdarma by znamenaly to, že kuchařky si domů ponesou těžší tašku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.