Barva vánočního stromečku?

Od: Datum: 12.11.15 19:20 odpovědí: 19 změna: 14.11.15 12:25

Zdravím všechny, jen mě tak napadlo jakou barvu na stromeček? My máme každý rok snad všechny barvy a už se mi to zdá přeplácané. Tak jsem se chtěl zeptat do jaké barvy ladíte stromek Vy? Abych se mohl inspirovat :-D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 19:31

Pěkný den, u nás ladíme a plácáme :). Baňky a ozdoby různobarevné, máme je roky ještě po babičkách, taková tradice, a chlupaté řetězy primárně červená a zlatá. Snažím se vyhýbat modré a fialové, která se mi ke stromečku moc nehodí.

Od: pee*
Datum: 12.11.15 19:46

Děkuji za odpověď My kupujeme každý rok čtyři baňky a za ty roky už je jich opravdu moc a každá je jiná takže to máme velmi barevné + řeťaze a nějaké barevné žárovičky ve tvaru sněhuláčků Některý ty baňky jsou starší než já :-D

Datum: 12.11.15 19:43

Modro-stříbrná. Vypadá to skvěle.

Typická je červeno-zlatá, ale to nevypadá tak luxusně jako ta modrá kombinace. ;)

Od: pee*
Datum: 12.11.15 19:48

To nevypadá vůbec špatně jak se tak dívám Ještě uvidím.

Datum: 12.11.15 20:09

Dokud s námi byl syn, tak byl stromek až do stropu a hrál všema barvama - ozdoby z dob mého dětství, k tomu nové...no prostě barevná divočina. Loni poprvé menší stromek ton v tonu, ozdoby bílé, průsvitné a stříbrné - vypadal luxusně, ale ... . Prostě ten barevnej, to jsou vzpomínky na babičku, maminku, prostě na dětství a tak letos bude opět barevná divočina.

Datum: 12.11.15 20:41

Já letos dělám zlatou a červenou, mám tak i věnec a svícny. Loni byla u nás stříbrná a modrá. Mám ozdoby jen v těchto čtyřech barvách a neplácám na stromek vše, vždy jen vyberu 2 barvy.

Dnes jsem koupila krásné červené svíčky v Lidlu

Datum: 12.11.15 22:56

Nesnažme se z kýče dělat umění. Stromek býval vždy barevně pestrý. Ale pokud to někomu vadí, pak bych se přimlouval pro dominantní barvu bílou a stříbrnou (zvláště huňaté řetězy), jako evokaci sněhu a mrazu. Doplnit ozdobami v jedné, či dvou teplých barvách - červená, oranžová, žlutá, ale střídmě. Každý má vkus ovšem jiný.

Datum: 12.11.15 23:01

Já mám ráda tu klasiku kycovitou, barevnost a pestrost. Baňky z mého dětství ... Neumím si představit, že bych každým rokem podléhala módním trendům a ladila vánoční výzdobu podle nich. Jsem staromilec... A vánoční stromeček mám nejraději zelený, přírodní, když už se na jeho barvu ptáte.

Datum: 13.11.15 07:02

Když jsem pracovala ve školce, ve vedlejší třídě paní učitelka ozdobila malý stromeček bakeliťáček, jen mašlemi. Takovými, které se dávají na dárky. Říká se jim, tuším, stahovací stuhy, z papírnictví. Mašle byly v jednom typu, ale ve dvou barvách, zlaté a červené. Stromek byl úžasný! ;) Ten můj bakeliťáček je zvyklý na červenou a zlatou a taky na šišky s červenými mašličkami a zlatými, dlouhými vousy, které dělají jakoby síťku kolem dokola, odshora až dolů, celého stromečku. V těch vousech, v té jakoby síťce, se krásně třpytí světlo. :-D Nenajdeš dva podobné stromečky.

doplněno 13.11.15 07:34:

Ty mašle nevisely, byly položené na koncích větví.

Datum: 13.11.15 07:20

Jako laik, který nerozumí estetice a barvám, navrhuji tento stromek:

Hezký víkend všem

Datum: 13.11.15 07:30

Děláváme stříbrno-zlatý, červeno-zlatý nebo stříbrno-modrý. Poslední dobou se nám tam "jaksi" dostávají i kvalitní ozdoby typu Hvězda smrti nebo andělé ze seriálů a filmů atd. :D

Datum: 13.11.15 08:54

Za mého dětství jsme mívaly nádherné staré ozdoby, které barevností moc nehýřily. A samozřejmě cukroví, navázané na nitích. Pak se postupně přikupovaly už novější skleněné barevné kouličky, případně zvonečky, různých barev (jiné ozdoby různých kýčovitých tvarů ne). V letech 70. přibylo pár ohavných plastových nesmyslů, ale ty brzo zmizely v propadlišti vánočních dějin. Cca před 15 lety jsem si pořídil malý, slušně vypadající umělý stromek a zdobil jsem ho červeně, s několika málo zlatými řetězi. Na osvětlení jsem si vyrobil světelný řetěz z malých telefonních žároviček (používaly se v ústřednách). Cukroví jsem na něj už nevěšel. Výsledný dojem byl víc, než uspokojivý. Teď už pár let Vánoce nedržím a tak stromek nezdobím. Nějak to pro mě ztratilo smysl.

Bruno - Není to tak docela pravda, že stromek býval vždy barevně pestrý. Například stromek ozdobený dle starých zvyků jen ozdobami ze slámy a vizovického pečiva má své nezaměnitelné kouzlo, i když je barevně dost nevýrazný. Ovšem k tomu by patřily klasické voskové svíčky a ty už se dneska moc nenosí.

Od: an®
Datum: 13.11.15 09:23

Kde jsou malé děti, tam bych zvolila hodně pestrý, dětem se to bude líbit.
Kde vládne láska a teplo domova, tam se hodí zlatá s červenou.
Modrá se stříbrnou je velmi elegantní, ale také působí studeně.
Kde vládne stres, tam bych zvolila zlaté a zelené ozdoby, tato kombinace uklidňuje.
Perníkové ozdoby zase provoní byt a zvýrazní kouzlo milého domova.
Pro starší páry je vhodná přírodní dekorace, třeba tyto slaměné ozdoby.

Datum: 13.11.15 09:25

an - dávám bod *palec*

Datum: 13.11.15 13:34

Budu mít pestrý stromeček. Stejně jako minulé, předminulé a předpředpřed...minulé Vánoce. Asi polovina ozdob je ze 30. let po mamince, asi čtvrtinu jsem kdysi v 60. letech směla vybírat a přikupovat já. I moje děti si před časem, když už zjistily, že nechodí Ježíšek, vybraly pár svých ozdob.

I když vím, že tahleta pestrá směs neladí barevně ani materiálově, považuji právě vánoční ozdoby za malý rodinný poklad. Je v něm mnoho vzpomínek, citu a symbolizují pro mě rodinou tradici a soudržnost.

Datum: 13.11.15 13:45

Zdobíme stromeček retro, prostě všechny i víc jak 35 let staré baňky. Párkrát jsem zkusila, ozdoby ze slámy,perníčky-prostě takový staročeský stromeček, pak jeden rok podlehla a ozdobila jak psali, že je moderní-vše jen v modré barvě a pak se zase vrátila k té retro výzdobě.

doplněno 13.11.15 14:47:

Rio, ten náš vypadá velmi podobně, prostě stromeček mého dětství a měnit to nebudu i když je to dle někoho kýčovité a dcera vždycky říká, zas máte tu hrůzu.

Od: ria®
Datum: 13.11.15 14:29

Dáváme naprosto vše, co příjde pod ruku, staré dřevěné, skleněné plastové ozdoby, řetězy, svítící řetězy.. :D.. no je to kýč.. :)

Datum: 14.11.15 01:33
My jsme loni měli u přítele stromeček jen malý a umělý, ale i tak se nám moc líbil. Nejraději mám červenobílou kombinaci, červené baňky a bílé řetězy, které vypadají jako by byl stromeček zasněžený. Na tom loňském stromečku jsme měli ještě slaměné ozdobičky a stříbrné vločky.
A doma jsme vždy měli stromeček barevný, staré baňky, které pamatují rodiče, když byli malí, dřevěné ozdobičky ve tvaru postaviček, bílé řetězy, barevná světýlka, bílou špičku navrch. A jako malé děti ještě čokoládové bonbóny a prskavky. Jednou nám od prskavky začal hořet malý dřevěný zvoneček. Naštěstí jsme si toho všimli hned, takže to skončilo jen ohořelou ozdobičkou :)
Od: mil®
Datum: 14.11.15 12:25

Vánoční strom zdobíme staročesky-sláma, dřevěné ozdůbky, lýko, klasické svíčky atd.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.