Osamostatnění studenta, úhrada nájmu

Od: Datum: 10.11.15 14:44 odpovědí: 12 změna: 11.11.15 08:11

Podpořili by jste finančně úhradou nákladů na podnájem bytu svého dospělého potomka, který studuje VŠ ve stejném městě jako bydlí jeho rodina s tím, že chce bydlet samostnatně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 10.11.15 15:50
Pokud bych nanto mel, tak mozna jo.
Datum: 10.11.15 15:53

Tož, to je těžká otázka. Mladý chce být samostatný, ale aby to někdo zaplatil? Asi bych se zachovala podle toho, jestli bych vůbec mohla ty peníze dát a také jestli se mladý snaží něco vydělat sám. Kdybych viděla snahu po samostatnosti ve všech ohledech. Ale jestli bych jeho samostatnost měla celou financovat, to bych se hooodně rozmyslela.*sok* Já osobně, bych ani na to neměla. Mladá, když studovala, učila a masírovala a o prázdninách brigády brala. Vydělávala, ildyž jsme bydlely spolu. A když začala pracovat a odstěhovala se do svého, při práci si všechny tyhle činnosti nechala.

Od: an®
Datum: 10.11.15 15:57

VŠ je možné studovat dálkově, při zaměstnání. Ale asi ano, záleželo by na tom, jaký bych sama měla příjem a také na tom, jak by se mé mládě chovalo.

Datum: 10.11.15 15:51

Nepodpořil, pokud by k tomu nebyl závažný důvod. Dost na tom, že vás podporuje ve studiu.

Datum: 10.11.15 16:10
Jakože nechce bydlet s rodinou a hledá nájem ve stejném městě? Proč? Resp jestli je to z jeho hlavy, tak ať si to zaplatí, když si myslí, že je tak snadné - vydělávat.
Já jsem vydělával a přesto jsem musel mít spolubydlícího. Takhle položená otázka mi přijde jak od frajirka, co to má na háku a čeká kde spadne zlaté prase.
Datum: 10.11.15 18:51

Studentovi bych vysvětlila, jaký je rozdíl mezi osamostatněním se

a oddělným bydlením od rodičů na náklady rodičů.

Naučila bych ho vařit, prát ...a popřála mu hodně štěstí.

(Možná bych mu pořídila pračku.)

Datum: 10.11.15 19:03

Podpořila bych ho penězi, které by ode mě dostal, i kdyby bydlel doma. Možná trošku navíc: jídlo, které doma nesní, energie, které nespotřebuje. V podstatě bych mohla spočítat veškeré výdaje, které s ním mám teď - když bydlí doma - a dát mu je a dál ať si poradí sám. Ale zajistit mu (finančně) všechno, to asi ne. To by byla medvědí služba.

Datum: 10.11.15 19:14
NE. A ani kdybych na to měla. Peníze kazí charakter. Pokud se chce osamostatnit, nic mu nebrání. U nás v práci pracuje jako výpomoc spousta vysokoškoláků a bydlí se spolubydlícími, aby ušetřili. Syn by se měl naučit, že nic není zadarmo.
Datum: 10.11.15 22:15
Já bych ho nepodporoval. Nevidím důvod, proč bych jako rodič měl platit další byt ve stejném městě, když by mohl stále bydlet s námi. Dostal by jen peníze na jídlo, které by tak nebo tak projedl u nás.
Pri vysoké škole už to není dítě a pokud by se chtěl takto osamostatnit, měl by přijmout i odpovědnost s tím spojenou.
Datum: 11.11.15 06:07

Zapomněli jsme, z jakého důvodu se mladý chce odstěhovat. Buď chce být samostaný, za něčí peníze a užívat si svobody a lumpačit nebo se doma něco změnilo natolik, že tam nemůže žít. Třeba se rodiče rozešli nebo rozcházejí, přibyl nový strejda, přibylo mimino, malý byt s velkým počtem obyvatel a nemožnosti úniku,. . . Nevíme. *nevi*

Datum: 11.11.15 07:42

samozřejmě, já to psal, že pokud to je z jeho hlavy... Celkem to vidím takhle: třída plná lidí co si "užívají" na koleji nebo na privátu a já starý mazel bydlím s rodiči, vypadám jak blbec. Tak když ti naši nemusí platit kolej, co by mi nemohli sakra zaplatit privát, ať mám na co vzpomínat.

Od: kutululu
Datum: 11.11.15 08:11

Kdybych měla přebytečných několik tisíc měsíčně, tak bych s nějakými náklady pomohla, samozřejmě v mezích a za podmínky, že si potomek bude vydělávat na brigádě, aby toho jen nezneužíval. V opačném případě bych spíše než bydlení podporovala aktivity spojené se školou jako například nákup skript nebo jízdné apod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.