Dotazník - integrace zdrav. postiž. pedagogů

Od: Datum: 09.11.15 19:49 odpovědí: 4 změna: 13.11.15 07:08
avatar

Ahoj,

kamarádka shání kvůli zápočtové práci názory rodičů na integraci zdravotně postižených pedagogů zejména v MŠ a nižších ročnících ZŠ. Ti, kdo máte dítě, můžete prosím vyplnit krátký dotazník?

https://postoje-rodicu-k-integraci-z.vyplnto.cz/

Děkujeme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 11:32
avatar

Co to je zdravotně postižený pedagog? Znám učitelku co má podkolení protézu, je tedy zdravotně postižená ale v její práci ji to nebrání a spousta lidí o tom ani neví. Ale je postižení a postižení a některé by mi jako rodiči vadilo, např, učitel se zbytkem sluchu, logopedickou vadou, psychickým problémem by asi nebyl na výchovu dětí to pravé ořechové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 12.11.15 20:54

Příkladem je např. V. Klaus ml.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 13.11.15 07:08

U pana Klause ml. si pamatuji dobře, že jako zdravý člověk absolvoval příslušné vzdělání a rozjel svoji kariéru. Nemoc s následky ho zastihla již v plném pracovním vytížení a po zvládnutí nemoci, byť s vizuelními následky, mohl pokračovat ve svém zaměstnání, protože intelekt nebyl zasažen. Nepovažuji Váš příspěvek za dobrý příklad.

Otázka zněla jinak.

Ačkoliv laik, dovolím si poznamenat, že se musí vše zvážit, co lze ještě zvládnout. A myslím, když dokáže ten dotyčný vystudovat vysokou školu, tak jistě zvládne i pracovní zatížení. A je to o jeho soudu, jestli do toho půjde. I pracovní náplň se dá upravit a zohlednit tak, aby byly obě strany spokojené a vše fungovalo, tak jak má. Je to o domluvě, nastavení a komunikaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 16:03

Učitelka MŠ musí být v dobré tělesné kondici. Nebudu vyjmenovávat, ale jsou to stovky případů, kdy by jako zdravotně postižená nemohla zasáhnout v případě ohrožení bezpečí dítěte. Anebo uvedu jeden případ. Jdeme po vozovce, dítě se ,,utrhne!"ze štrůdlu.Jak ho zdravotně postižený odchytne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.