Odborná přednáška jako slohová práce - jak?

Od: Datum: 09.11.15 14:34 odpovědí: 1 změna: 09.11.15 16:35

Dobré odpoledne,

v psychologii jsme dostali zadání na slohovou práci o 5 stranách a má to být jako odborná přednáška. Není náhodou odborná přednáška mluvený projev? To mám psát slohovou práci stylem, že si budu představovat jak mluvím před lidma?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 09.11.15 16:35

SŠ nebo VŠ? Rozsah 5 stran, co popíšete rukou na papír do sešitu nebo normované A4, což je zhruba 1800 znaků na stránku (30 řádků po 60 znacích na řádku, včetně mezer mezi slovy a mezer na konci řádku v odstavci)?

I mluvená přednáška může mít pevně předem napsaný text. Ve vašem případě zřejmě půjde čistě o text, v dnešní moderní době bývají přednášky doplněné projekcí různých ilustrací, grafů, fotografií, nebo i zobrazením osnovy nebo důležitých vět ve formě tak zvané "prezentace" v PowerPointu.

V přednášce jde i o to, aby měla hlavu a patu, úvodní slovo, uvedené do tématu, pěkně uspořádané sdělení a nějaký smysl, kvůli kterému vydrží pozornost posluchačů až do konce a nějaký důvod, aby vůbec přednášce věnovali svůj čas. Pokud budete vaše přednášky ve škole přednášet, bude to také ukázka užitečného využití cenného času, nebo zbytečných slov. Chudák učitel, který bude muset všechny přečíst, věnovat jim čas a pak je ještě klasifikovat. Jistě si najdete nějaké hodně zajímavé téma.

Co to znamená ve vašem dotazu "jako odborná přednáška?"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.