Dopisování s vězni - jako forma pomocí?

Od: Datum: 07.11.15 01:38 odpovědí: 16 změna: 07.11.15 14:24
avatar
http://www.maltezskapomoc.cz/olomouc/dopisovani-s-vezni/
Donedávna jsem nevěděla, že něco takového existuje.. Myslím, že ohlasy nebudou moc pozitivní, ale přece se zeptám ;)
Co si o tom myslíte, a šli byste do toho?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 07.11.15 02:36

NE ! Všichni jsme potencionálními vězni, někteří to dokonají až k preciznosti, šmejdi se také nevyrobily z ničeho nic /jen příklad/. Pořád si myslím, že samaritánství má pravidla. Současný princip zneužívání všeho a všech, kdy oprávněný sektor nepomáhá, nebo spíš, kdy vědomě zneužívá dobrovolnosti a soucítění, tak proto NE . Např. - Proč mám v rámci charity potřebným ještě živit provoz domácnosti lidem, kteří to opravdu nepotřebují, velebit je a hýčkat. Kdy, obrazně, z mých 5ti korun, se k potřebným dostane jen 40 haléřů a zbytek je nedohledatelný...

Budete překvapena jejich slovní zásobou a všeobecným přehledem...Jeden psal i hry...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 03:29
avatar
Nejde o soucítění a milá slova, přání brzkého návratu apod. O tohle v tom programu nejde
Cílem je navádět na cestu na svobodu s myšlenkou na radny život,a ta komunikace o všedních věcech z venku dokáže v hlavě člověka opravdu hodně.
Ale netvrdim ze u kazdeho a ani se muklu nezastávám, omylem nesedi žádný z nich
Od: strakatypes
Datum: 07.11.15 02:55

Pomoc má být adresná a kontrolovatelná. Papír snese všechno.

Jak prosít dobré zrno od plev? Takto na dálku nelze. Falešné vábení a soucítění. Ale nikdo Vám to nemůže samozřejmě zakazovat. Ale co jsem slyšela, tak většina píše, že je tam nevinně.

Podívejte ve svém okolí, kde by pomohla vaše pomoc. Maminka, která zůstala ne vlastní vinou sama s několika dětmi, osamocená stařenka, stařík, kteří si horko těžko dojdou na nákup.

Ve větších nemocnicích jsou dobrovolnická centra, kde je pomoc pod dohledem. Krátí se dlouhá doba dětským i dospělým pacientům formou povídáním, kreslením, hrou, vycházkami, starší vzpomínají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 03:19
avatar
Během dopisování se s nimi nerozebírá co udělali, a proč a jestli jsou vinni. To je zbytečné a nemělo by to ten smysl, který to má mít.
Já bych se přes takové organizace nezapojila, nemohla bych psát podle sebe a druhá strana taky ne, všechno projde cenzurou a pomalu je dáno, o cem si psát. Proto mi třeba tohle dobrovolnictví přijde zbytečné, kdyby někdo chtěl, napíše sám za sebe. Napravit se v kriminále nejde, a už vůbec ne díky dopisům.
A ano, jsou lepší místa, kde pomáhat.
Datum: 07.11.15 07:33
avatar

Pse, tleskám. Myslím si to úplně stejně. Člověk, který se takto "snaží pomoci", bez životních zkušeností, bez praxe, je natolik zahleděný do nějakého podivného snažení, je natolik krátkozraký, že si ani nevšimne, že vlastní matka, babička, sestra, pomoc potřebují. A jsou bezmocné a bezradné a ona se svým snovým snem si ani nevšimne. Posedí v pokojíčku a bude smolit rady někomu, kdo se nudí. To ani nemluvím o minulosti, která ho do kriminálu dostala. *hej*Ale zmíním se o budoucnosti. Až kriminálníka pustí z vězení, mnohem více vyškoleného než tam šel, Bude mu chybět materiální zabezpečení a také psychická péče, kterou mu dívka věnovala a udělá to, co je logické, vyhledá ji. Možná s kytkou, ale s jasným záměrem. Dívka bude z dopisů znát jeho křehkou duši, protože dopisní papír to unesl. A myslím si, že většina jejiho života bude tímto setkáním paznamenaná. *hej*Tohle si myslím já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 07:44
avatar
Jo to by takhle bylo, pokud by dopisy psala opravdu nějaka zoufalka z pokojíčku,ty následky by si asi neuvědomovala.. Leda že by psala doživotnímu v izolaci :-D
Já jsem se právě ptala na ty organizace,tam je korespondence anonymní,jen křestní jméno,klidne falešné a každý dopis jde přes sidlo organizace,takže i adresa je neznámá.taky to nemůže dělat každý,dobrovolníky si vybírají,právě ať se nějaka koza nezakouka
Taky nejsem extra pro,už jsem psala ze takove akce jsou zbytecne a dobrovolníci jsou potřeba jinde, resocializace se asi jen tak přes papír nepodaří. Jen mukli mohou zabít čas
Od: ria®
Datum: 07.11.15 03:24
avatar

Dobrý den, ona je to i nějaká úchylka, u lidí co vyhledávají zločince,čím větší zločin, tím lépe... Já tedy určitě ne, jak bylo napsáno, je tisíce lepších míst kde pomoci, tohle by pro mě nebylo..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 07.11.15 05:36

Dobrovolně se kontaktovat s kriminálníky nemůže mít žádný přínos a dovedu si představit spoustu nepříjemností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 09:52
avatar

Bydlím kousek o ženské věznice. Už jen kvůli tomu, co můsíme většinu roku poslouchat, bych jim raději hodil granát přes plot, než dopis do schránky pro kteroukoliv z nich. Když je jednou někdo za katrem, má pikat za svůj zločin takovým způsobem, aby to víckrát neudělal. To u nás ovšem, jak je vidět na recidivisty přeplněných věznicích nefunguje. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 10:14

Tazatelko. Zapomeň na vězně, který si po večerech se slzou v oku čte Tvůj dopis a přitom přemýšlí o nápravě. To je možná v nějakém přiblblém americkém filmu. Skutečnost je jiná. Když příjde takovýto dopis, vězni se sejdou a pěkně nahlas si ho přečtou. Ke všemu mají docela hloupé poznámky. A když pošlel svoji fotku, tak je vůbec veselo. Po nějaké době dopisování Tě vězeň nenápadna začne zkoušet na peníze na dárky... Divila by ses, jak jsou v tom úspěšní. Mají totiž dopisování jako hobby, takže si nepíší s jednou, ale s více "obětí", Další : až Ti příjde dopis od vězně, tak budeš asi docela udivena. Krásné písmo, zajímavý text, určitě tam bude plno vyvedených obrázků. Takže zajásáš, že jsi asi chytla inteligentního vězně. Ve skutečnosti to je zcela negramotný člověk. Napsání dopisu je zase totiž dobrý kšeft. Takže za jedno "cígo" to jeden z vězňů píše pro ostatní jako na běžícím pase. Budeš-li si psát s více vězni, časem ti od dvou vězňů začnou chodit stejné dopisy (rukopis, obrázky, obsah), Nu, co taky pořád dokola vymýšlet, že ano? Jestli chceš opravdu tuto charitu provozovat,kontaktuj mediační a probační službu. Tam znají jednitlivé vězně a oni ti mezi stovkou vězňů jednoho slušného najdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 10:51
avatar
Bydlíte u Světlé?
Pykat by měli, ale když oni se někteří mají lépe v kriminále než venku... tak co by si neposedeli
doplněno 07.11.15 11:00: sebod - Já nemám v plánu se do takových věcí zapojit, dobrovolník být nechci a posílat si dojáky s obrázky taky ne.
Vím jak to tam funguje, muklovskou politiku a vychcánkovství znám si myslím dobře
Datum: 07.11.15 11:27
avatar

Znáte to čiň čertu dobře, peklem se ti odmění? Každý vězeň má jistě rodinu a ti a´t se zachovají jak uznají za vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.11.15 12:44

Tazatelko,z praxe mohu říct,že málokterý "kriminálník" se dá na "pravou cestu".A už vůbec to nezmění dopisy.Dopisy si bude krátit čas a bude se s kamarády smát co mu nějaké nány (nemyslím ve zlém)píší,veřejně se to předčítá.Věnujte energii skutečné pomoci,kde vidíte výsledek na vlastní oči,i kdybyste měla stařence odnést nákup nebo odházet sníh.obraťte se na domov pro seniory,vezměte nějakého stsřečka na procházku,pomáhejte uklízet přírodu atd.Možností je nepřeberně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 14:24
avatar
Vy snad vůbec nečtete, co tady pisu
Já se ptám na názor na organizace, které dopisování s vězni berou jako dobrovolnictví. Ne jestli mám napsat Baeyrovi milostné psaní
Datum: 07.11.15 13:44
avatar
Já budu mít asi trochu jiný pohled na věc...dokážu si představit, že by to jednotlivcům mohlo pomoct. Ne každý vězeň je tupej testosteronem překypující zabiják. Takhle to fakt není. A určitě nemálo z nich nemá rodinu, ztratilo přátele a tohle je jedna z cest, která by jim mohla pomoct. Ne, že bych se do toho já chtěla zapojit...asi nebudu mít dost silnou osobnost na něco takovýho. A ještě poznámka k tomu "pykání" a zaslouženému trestu. Například jedno z nejmenších počtů recidiv v Evropě má Norsko a ne, že bych byla nějaký odborník na jejich trestní právo, ale mám ještě v paměti podmínky, ve kterých je vězněn Breivik a že si nedávno podal přihlášku na tamní univerzitu. Jestli funguje tenhle systém, tak opravdu nebude platit pravidlo "čím nesnesitelnější tím lepší".
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 14:15
avatar

- lidus -

Nedávno jsem slyšel podobné přísloví: Čiň druhému dobře, obséře ti plot. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.