Kde získat 5000 Kč bankovku?

Od: Datum: 06.11.15 19:08 odpovědí: 39 změna: 14.06.16 22:07

Je možné někde normálně sehnat 5000 Kč bankovku? Má ji někdo z vás doma? Měli jste ji už někdy v životě v ruce?

Bankomat ji nevydá, v obchodech ji nemají, na poště ji nemají, mezi lidmi ji nevidím, používá se to vůbec v běžném životě a jde vůbec normálně získat, nebo je tato bankovka určena pouze pro vyvolené např. při předávání milionů mezi podnikateli v kufřících atd., kteří si to domluví předem v bance?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: marekl
Datum: 06.11.15 19:14

Určitě se používá, příště zkuste říci, že chcete prostě nejvyšší bankovky. Výplatu si vybírám na poště a občas mi nějakou 5 tis dají, i když si o ní neřeknu. To samé v bance, když si třeba vybírám větší obnost. Je to na dohodě.

Datum: 06.11.15 19:14

Mají ji v každé bance. Pokud ji chceš, vyber si hotovost z účtu, nebo zajdi do obchodu a požádej pokladní o směnu, ráda se ji zbaví.

Bankomat nedává 5tisícovky?

Datum: 06.11.15 19:17

inteligentní pokladní vám ji nedá. dokonce vám ani nerozmění...

z bankomatu jsem ji nikdy neobdržel.

Datum: 06.11.15 19:35

Proč ji inteligentní pokladní nedá? Jako že ji někdo "natáhne"? Inteligentní pokladní umí počítat a je ji jasné, že pokud vydá 5000, tak nemůže příjmout 2000kč. Navíc tohle je tak stará finta, že na to snad už nemůže naletět nikdo.

Datum: 15.11.15 22:34

Pokud jsem vybíral větší částku, tak jsem je z bankomatu dostával poměrně často. Ale je fakt, že posledních pár let platím téměř vše bezhotovostně nebo kartou, tak se mi nepoštěstilo...

Datum: 06.11.15 19:15

nejsem vyvolený, nejsem milionář a zrovna, čirou náhodou, ji mám v peněžence. do zítra...

Datum: 06.11.15 19:38

ani v bance by ji neměli?

Datum: 06.11.15 19:42

Na bankovce 5000 Kč není nic mimořádného. Vydají vám jí v každé bance. Ale není to moc praktická bankovka, bývá problém jí rozměnit. Taky nejsem zrovna bohatý podnikatel, ani mafián, ale od doby, kdy začaly platit, mi jich pár desítek rukama prošlo.

doplněno 06.11.15 19:49:

hm - v bankomatech asi fakt nebudou, já jí aspoň nikdy nedostal.

Datum: 06.11.15 19:51

jestliže budete v bance vybírat 5.000, tak si o takovou bankovku řekněte. Není s tím problém. Proč nejsou v "běžném" provozu? Protože platba s nimi je nepraktická pro toho, kdo Vám má peníze vracet.

Od: marekl
Datum: 06.11.15 19:55

Podle mě jde taky o to, že většina velkých plateb probíhá dneska přes bankovní účty a některé velké platby se dokonce hotově dělat ani nedají, kvůli prevenci padělání.

Nicméně je pravda, že 5000 tis se používají asi nejméně, je to vidět taky podle tiskových sérií, že jich není potřeba dovyrábět tolik. Třeba nejvíce jsou používané tisícovky, tam už je dokonce tisková série s písmenem I. Podobně je tomu u stovek. 5000 tis jsou stále dost série B, novější C a mám dojem, že jsem měl i D, ale víc jich není, i 2000 tis je víc, i když ne o moc.

Datum: 06.11.15 20:00
A kde jste se setkal s bankovkami s nominální hodnotou 5 000 000 a 2 000 000?
Datum: 06.11.15 21:11
Já před patnácti lety v Turecku :)
Datum: 06.11.15 19:53

To mě překvapuje, že ji bankomaty nemají, ale je to možné, nedávno jsem si všimla, že se dají v bankomatu navolit bankovy, ale jestli i 5tis.. to nevím, to jsem si nevšimla.

Já nejsem zvyklá moc vybírat, spíš platím kartou.

Datum: 06.11.15 20:00

Kombinace bankovek se dají navolit například v bankomatech ČSP. Ale zrovna tam 5000 nenabízejí. U K.B. ta možnost není.

Od: hm®
Datum: 06.11.15 19:45

5000 Kč je normální bankovka, párkrát už jsem ji dostal. Myslím, že mi ji dal i bankomat. Banky je mají a když si budeš vybírat hotovost a řekneš si, nevidím důvod, aby ti ji nedali.

Datum: 06.11.15 19:59

Před pár měsíci jsem jich držela v ruce hned několik. Za opravu komínů jsem měla platit v hotovosti. A v bance se mi omlouvali, že na poslední tisíce už tuto bankovku nemají.

Při platbě opravdu vysoké částky jsou bankovky 5000 Kč výhodné, ale v minulosti, když jsem je občas dostávala jako příspěvek od manžela na domácnost, jsem je vůbec neměla ráda. V obchodě, při nákupu třeba mýdla a pasty na zuby, se na mě dívali podezíravě, bankovku zkoumali. Když vybírám z bankomatu, nechci ani bankovky 2000 Kč.

Datum: 06.11.15 20:03

"...jsem je vůbec neměla ráda".

A to já zase jó. Jen kdyby jich bylo víc! *frajer*

Datum: 06.11.15 20:07

Samozřejmě. Ale prodavačky mi radost opravdu kazily.

Datum: 06.11.15 20:22

Je to moje nejoblíbenější a nejmilejší bankovka *cert* několikrát jsem ji měl v ruce. Někdy z důvodu, abych rozměněné peníze neutratil a někdy prostě proto, že jsem ji dostal buďto od zaměstnavatle na ruku a nebo z bankomatu. Pokud potřebuju menší, tak si to rozměním. Je pravdou, že poslední dobou bankomat dává spíše několikanásobnou Emmu Destinnovou. *frajer*

Od: cicko
Datum: 06.11.15 20:35

Bankomat ji bez problémů vydá, jen musíte vybírat na správném místě. U Kauflandu a podobných obchodů, kde se vybírá po stovkách max. po tisíci, bude problém tuto bankovku obdržet. Zkuste třeba vlastní bankomaty v Makru, kde se častěji vybírá po desetitisících, tam je zcela běžně.

Datum: 06.11.15 21:01

Nedávno jsem kupoval auto, takže jsem si z účtu prodal nějaké zlato, druhý den jsem měl peníze na účtu, zašel jsem si do banky a tam mi to paní začala počítat v tisícovkách, takže jsem se zeptal jak to mám dostat do peněženky, tak paní šáhla do druhého šuplíčku a napočítala to v pětitisícovkách. Mimochodem, věděli jste, že milion je v pětitisícovkách tlustý asi dva centimetry?

Datum: 06.11.15 21:35

A to jsi v hotovosti platil milión. Já jen ,který autosalon si toto dnes lazne. Pokuty jsou obrovské.

Od: mili*
Datum: 10.11.15 21:48

Dokonce to ani ty dva cenťáky nejsou, pokud jsou bankovky nové, je to tak cenťák. Nic objevného.

Datum: 06.11.15 21:23

Při platbě za práci velmi často dostávám 5tis bankovku - není nějak málo častá- jen je nepraktická proto ve většině bankomatech nemáte možnost vybrat v 5tis bankovkách, když si jdete koupit žvýkačky tak při platbě 5tis bankovkou budete nejspíš budit podezření a s největší pravděpodobností ji pokladní nepříjme. Není tedy nějak zvláštní jen je kvůli nepraktičnosti v normálním obchodním styku nepříliš často používaná. Pokud zajdete do Banky tak by vám měli 5x 1000Kč za jednu 5000Kč bez problému vyměnit.

Datum: 06.11.15 21:31

Tuhle bankovku mi běžně dával bankomat pří výběrech vyšších částek, nemyslím si, že je nějak vzácná, setkával jsem se s ní docela často...

Většina lidí jí akorát u sebe nenosí, protože je pro ně výhodnější a bezpečnější mít takovou částu spíše na kartě...

Datum: 07.11.15 13:29

Náš bankomat je vydává, 5000, 2000,..., vždy máte při výběru možnost si navolit jaké bankovky chcete. Vybírám-li větší částku, volím vždy 5000, ono se mi nechce ty "papírky" sbírat a pak narychlo někam strčit abych už byla od bankomatu pryč. Nestalo se mi, že by prodavač 5000 nepřijal ale pravda je, že pro 10 rohlíků s takovou bankovkou nechodím. Včera jsem s ni platila i PPL, balík stál 3600,-.

Od: ju®
Datum: 07.11.15 14:35

Ano je nepraktická - já zkoušel nedávno dělat 4 tisícovky, ale nedařilo se a rozpíjela se barva, ale 6 tisícovky ty se povedly, ale nějak nešly na odbyt...

doplněno 07.11.15 16:00:

Stovky jsou pracné a ta zeleň se nepodařila chytit, ale zkoušel jsem 95 koruny, na líci byl Kalousek s nápisem - nejsem zloděj, ale nejlepší ministr financí a na rubu byl hrad Mírov - s nápisem nové dočasné místo pro vládu a parlament, ty šly hezky na odbyt...na ty mě vracely holky v obchodě o dvacku víc...

doplněno 07.11.15 16:36:

Právě že neumím, kdybych uměl, žil bych někde hodně daleko a v teple u vody...

Datum: 07.11.15 14:48

ju -

- a co stovky? - je to sice piplačka - ale mně by stačily ke "zbohatnutí" i ony.

doplněno 07.11.15 15:03:

sonyboj -

no - dneska se ta poctivost nesmí tak přehánět ! - s ní dneska dojdete tak akorát k tomu kanálu !

doplněno 07.11.15 16:10:

ju

- tak to je jiná - je vidět, že se umíte v dnešních poměrech šikovně "otáčet" ! - jen tak dál - držím palce.

Datum: 11.11.15 07:43

"vždy máte při výběru možnost si navolit jaké bankovky chcete"

Není pravda, například bankomaty K.B. Vám žádnou možnost volby nenabízejí.

Od: pavel3423234458
Datum: 14.06.16 22:07

Kterej to byl bankomat, prosím? banka a místo...

Datum: 07.11.15 14:58

To já jsem nedávno našel falešnou pětistovku. Manželka chtěla, abych za ni někde nakoupil ale jsem poctivý člověk, tak jsem ji roztrhal na malé kousíčka a hodil do kanálu. Ona totiž ta pětistovka nebyla moc povedená. Asi ji dělali vitnamci, protože byla větší a měla tři nuly *bzum*

Od: hm®
Datum: 07.11.15 15:11

A že ten padělek měl i trochu jinou barvu? Hele, kanál není dostatečný, příště mi ji radši dej a já už ji "ekologicky zlikviduju" dokonale. :)

Od: kozich
Datum: 07.11.15 16:07

5000 kč bankovku ti bankomat vydá kdykoliv si zadáš výběr nad dvacet tisíc kč, jediná podmínka pro výběr v této bankovce je ta že na účtu musíš mít měsíční pohyb nad padesát tisíc kč výdej bankovek z bankomatu řídí program který rozlišu je klienty banki podle částek na účtech pokud nemáš na účtě dostatek peněz pro tyto možnosti alespon tři měsíce za sebou tak ti z bankmatu masarik nikdy nevyleze

Od: cicko
Datum: 07.11.15 18:27

Konečně první fundovaná odpověď. Patrně od perspektivního finančního poradce či vrátného z banky!

Od: mojeprezdivka
Datum: 10.11.15 13:11
Nektere bankomaty si dokonce sami nepozorovane odeberou vzorek stolice, ktery vyhodnoti a podle vysledku se rozhodnou, v jakych bankovkach vyber vyplati...
Datum: 10.11.15 13:28

Bankomaty ji nemají. Jinak,když jsem vybírala na auto, na poště jsem o tyto bankovky požádala a bez problému vydali.Ono pltit stopadesát táců tisícovkama,to taky není moc super.

Datum: 11.11.15 06:28

bezne v bance, ale je horsi ji pak udat v mensim obchode :)

Datum: 13.11.15 23:58

mám v obálce jednu. Prodám sběrateli za 6000.- Kč :-D

Datum: 16.11.15 18:27

Já bych se spíš poohlédl po této bankovce. Nemá ji ve svém archivu ani ČNB. Do oběhu se jich začátkem devadesátých let dostalo asi 600 kusů a já jednu měl. Prodal jsem jí sběrateli za 5000. Dneska by její aukce začínala na 18 tis...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.