Kde by se vám líbilo?

Od: Datum: 03.11.15 23:44 odpovědí: 23 změna: 05.11.15 01:39

Jenom taková odlehčující a teoretická otázka omezená na Evropu bez ČR. Jinak by každý napsal něco jako Havaj, nebo Florida. Mám na mysli doživotní pobyt v nějaké zemi, bez ohledu na životní zajištění, předpokládejme, že ho tam mít budeme. Mně se třeba líbí Slovinsko. Kde by se vám líbilo a proč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.15 23:55
avatar

Omezení otázky na Evropu bez ČR? Ale mně se nejvíce líbí právě v ČR... Ale když jinak nedate, pak by asi připadalo v uvahu Slovensko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 01:05
avatar

Ja bych volil nekde dole u more, treba na Sardinii se mi libilo a dokazi si predstavit, ze bych tam stravil duchod, proste zadne starosti a jenom valeni...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 04.11.15 01:13
avatar

:) tak mě by se upřímně líbilo na Kanárských ostrovech - ideální teplota, ani vedro, ani chladno, prostě pořád jako na jaře.. ale v Evropě moc nevím.. možná Monako, ale tam bych se nedoplatila :) (ale vůbec si nechci stěžovat na ČR..) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 06:24
avatar

Na Kanárech jsem byl několikrát a jen jsem chválil německé osadníky,kteří tam houfně kupují nemovitosti.Oni bydlí v Némecku,přes léto a na zimu se přestěhují na Kanáry.To by se mi také líbilo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cgh
Datum: 04.11.15 02:00

Chorvatsko, Island nebo Švýcarsko

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 07:17
avatar

Určitě Slovinsko, jednoznačně schvaluji. Tolmin s tyrkysově modrými vodami, horské masivy Julských Alp, jeskyně, hrad Predjama, přívětivá Lublaň i kus moře, Slovinsko je zkrátka velmi nedoceněné a, zaplaťbůh, turisty tak nedrancované jako Chorvatsko.
A pak se mi líbí Korsika. Nádherná příroda, hrdí patrioti, kteří prodávají hlavně to, co vypěstují, skvělé jídlo i moře. Přijde si tam na své jak milovník hor, tak moře, cyklista i kajakář.

Přikládám pár fotek ze Slovinska pro ty, kteří ho neznají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 04.11.15 07:20
Taiwan. Jednoznacne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 04.11.15 07:31

Připomeň nám ostatním jen tak pro úplnost, s kterými evropskými zeměmi Taiwan sousedí? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 04.11.15 08:02
Byvala portugalska kolonie. Z tohoto pohoedu se daji do Evropy zahrnout i zeme Commonwealthu . No tak sem to necetl poradne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 04.11.15 11:34

Pletes si to s Macao, ktere je na pevnine. (historie ostrova Tajwanu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 07:43
avatar

Norsko asi. Sice je tam zima, ale lidi se tam mají dobře a mají tam velikou svobodu. Nebo taky Island. V severských zemích Evropy se žije velmi dobře. Mimo Evropu bych volila asi Kanadu - také kvůli mentalitě obyvatel, svobodě, kvalitě života atd. Ale je pravda, že mám ráda teplíčko, takže bych teda volila asi Havaj, je to sice USA, ale jsou aspoň trochu "odříznutí" od těch rasistických blbců z (např.) zmiňované Floridy. Nevím o žádném tak pokročilém státu (jako Norsko nebo Island), který by byl někde v teple, takže si člověk asi nevybere.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wraith9
Datum: 04.11.15 08:03

Je hezké, jak lidé jedou na dovolenou, zalíbí se jim tam a chtěli by se tam odstěhovat a však ono být někde na dovolené a žít tam je celkem podstatný rozdíl. Také jsem se při návštěvách Francie do ní zamiloval a nakonec tam nějakou dobu žil, než jsem od utekl. Když jsem tam byl na dovolených tak všichni místní jsou na vás milí, nemáte problém se domluvit anglicky, chválí vás za vaší skvělou francouzštinu atd... Když jsem se tam přestěhoval, tak najednou nikdo neumí anglicky, dělají, že nerozumějí vaší francouzštině a dívají se na vás jako na toho přistěhovalce z východu. Také mi příšerně vadilo, že to, co v ČR vyřídíte na úřadu za dva dny, tam řeší týden nebo opravář kterého si pozvete, protože vám klekla pračka, přijde buď týden po domluveném termínu a není výjimka, že nepřijde vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 08:04
avatar

Vždycky, když vidím nějaký cestopis, tak si říkám, proč já jsem musela zakotvit zrovna v Ostravě. *zed*Pak ale, když vidím pohromy, potopy, ničivé vlny, sjíždějící kusy kontinentů, záplavy, bídu, boje, pak jsem vděčná za Ostravu, kde se mi nic takového nestalo. :-D Ale stejně, moc by se mi líbila vyhlídka z okna na nějakou vodu a hory za nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 08:56
avatar

Líbila by se mi Kanada, nebo Austrálie, ale když už se teda musím omezit na Evropu a musím vynechat Čechy, konkrétní místo mě nenapadá. Takže někde ve stejné severní šířce jako v Čechách, možná trochu jižněji. Aby tam byla příroda podobná té naší (volně přístupné lesy, louky, menší řeky, chladivé skály, dostupné hory - né vyprahlé stráně, porostlé trním a hromady kamení, jako v jižních zemích). Aby tam nebylo přelidněno, ale zase ne aby tam dávaly lišky dobrou noc. Moře bych klidně oželel. A aby tam lidi žili a nechali žít.


doplněno 04.11.15 09:02:

Dejavu - Jo, ta Korsika by taky šla, i když tam je na mě trochu teplo. A příroda je tam sice jiná, ale krásná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 11:15

Ta otázka má 2 půlky. Kde a bez ohledu na finance. V každém případě bych se píchnul někam do hor. Zmiňované Slovinsko, Německo (z Německa jen Bavorsko), Švýcarsko je rovněž krásné, ale se Švýcary jsem měl problém. Kopečky kolem sebe, běžeckou trať, nějaké to horské jezero. Romantika, klid, sportovní vyžití, čisté prostředí. U nás bych neváhal, oželel bych výšku kopečků a upíchl se někam na Lipno (jen nevím, co s těmi davy sportovců a turistů, ale za peníze se dá řešit všechno, ne?).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 04.11.15 11:44

T​a otázka má i další roviny. Stěhoval bych se kvůli čemu? Kvůli práci, lidem v dané zemi, podnebí nebo přírodním a kulturním památkám? Šel bych sám nebo s rodinou? Líbí se mi tam jen ve slunečný dovolenkový den nebo vždycky? Domluvím se? Chápu mentalitu a zákony dané země? Cestopis, barevné fotky z katalogu nebo týden dovolené mi radost udělají, ale raději budu bydlet ve známém prostředí a obklopen rodinou. A na pěkná místa si udělám výlet. Protože když jste na nějakém místě delší dobu, zevšední vám, jak může potvrdit každý druhý obyvatel Prahy, Kutné Hory či Českého Krumlova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 14:13

Mně se Slovinsko líbí, i když je to maličká zemička zvíci Moravy. Těch přírodních krás! Od Jadranu, přes krasové oblasti až po velehory. Příjemné podnebí. Lidé: příbuzný jazyk i kultura, podobné stravovací návyky a tak bychom mohli pokračovat pořád dál. Opravdu si dovedu představit, že bych tam strávil zbytek života. A kdyby se mi zastesklo po rodné Moravě, neměl bych tam daleko...

Datum: 04.11.15 14:31
avatar
I mně se Slovinsko líbilo a líbí.
Jen se mi nelíbí, že až uzavřou Němci a Rakušáci hranice, bude se ve Slovinsku líbit i desetitisícům dalších nejmenovaných, nevolaných, nepřizpûsobivých ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 04.11.15 14:46

Mně se zrovna Slovinsko taky líbí, ale takových zemí a oblastí jjsou mraky. Takže pokud bych necestoval, tak by nemělo cenu se tam stěhovat. Prostě budete bydlet v nějakém městečku, podobnému třeba Mikulovu, a co? Lidi cizí, mluví jinak, na kafe k tetě do Znojma trochu z ruky. Nevím, jak máte projetou naši krajinu, já o sobě můžu říct, že mám naježděno dost, ale nikde se mi nelíbilo tolik, abych toužil tam zůstat napořád. Zrovna Morava je hodně vyhledávaná turisty, takže určitě to kouzlo nějaké má, ale vy jako starousedlík ho neoceníte. Protože jste tam doma, máte pocit, že jinde je to lepší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.11.15 20:37

U mně to je trochu jinak. Pocházím ze severní moravy, ale po ukončení školy, jsem přesídlil na Valašsko, takže jsem takový naturalizovaný valach. Dodnes to považuji za dobré rozhodnutí a valašské hory bych neměnil za nic na světě. A zdejší lidé jsou taky fajn. To Slovinsko je jen taková teoretická alternativa.

Od: vilik
Datum: 05.11.15 01:39

No vidíte, a já když mám čas a žádnou nutnou práci doma, sedám do auta směr jih Moravy a horní Rakousy. Je to jediná oblast v ČR, kde nemám žádné příbuzné, známé, přesto tam jezdím nejraději. Nějaký penzionek na jednu, dvě noci, do auta žena a děti a frčíme. Na Valašsku jsem taky párkrát byl, ale ne na dlouho, přišlo mi takové- nudné. Hory obecně mám rád, ale v létě, například Karpaty, Tatry, Jizerky, zato taková Šumava, Jeseníky, to už jsem viděl a vracet se nechci. Snad tím nikoho neurazím. Každý máme něco.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 14:52

Kde nikdy nepadá sníh, kde se dají pěstovat exotické rostliny, kde může být sad kombinovaný jablečno mandarinkový, nejlépe u jezera s výhledem na hory, nebo aspoň kopce, prostě něco jako na ústecku, ale bez zimy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 14:58
avatar
Thajsko.Lidi tam jsou mily,vděční,uzasna příroda,maji obdobne svatky jako my.Je tam příjemně teplo avsak vlhko.Stravuji se zdrave.
doplněno 04.11.15 15:01: Novy zeland napriklad...No a Evrope uz nikkoliv.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.