Povinná docházka předškoláků

Od: Datum: 27.10.15 20:24 odpovědí: 4 změna: 29.10.15 07:17

Ahoj. Pan poslanec Petr Fiala (ODS) by měl být chytrý a vzdělaný člověk. Dokonce dělal ministra školství. Ale dnes napadl naše Socany se Sobotkou za to, že chtějí zavést povinně předškolní rok školky. Je to dobře, nebo špatně, to plánované předškoní vzdělávání? Neměli by pánové spíš zavost poviné vzdělávání malých cikáňat už od 3 let? Aby se stihli naučit mluvit, mluvit česky, základní hygienické návyky, zavazovat obuv a podobně. Aby nemusely navštěvovat speciální třídy, které původně měly pomáhat mentálně postiženým dětem. Které tito mladí nevzdělatelní kusi svou přítomnosti spíše otravovali. Bylo to spíše jako hlídání dravé zvěře. A jejich matky by taky měly být v nějaké péči vzdělávacího systému, kde by se učily vařit, šít a zase dohnat tu češtinu. Tak, co by na to přátelé? A netahejte sem dyskrimináciu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.15 20:42
avatar

Myslím, že každá rozumná matka své dítě nejpozděj v 5ti letech do MŠ dá, pro mně stačí povinná ZŠ. V tom dalším s vámi souhlasím ale EU by se to moc nelíbilo. Mimochodem od 1.9.2016 se speciální (zvláštní) školy ruší, docela se bojím, že vnučka od první třídy bude chodit do školy kde bude půlka dětí které budou ty tzv. normální brzdit. Že nemám na mysli děti na vozíku je snad zřejmé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.15 21:56
avatar

Souhlasím. Ale zkuste si to představit: nutit příslušníky nějakého etnika (a že to nepotřebují jen oni) dělat něco, co ostatní nemusí. Sežerou nás zaživa, to prostě nemůže projít. Řešení to samozřejmě je, ale... ale.

Myslím, že teď cituji V. Klause mladšího: Před lety bylo povinné školní vzdělávání 8 let, dnes je 9 a chystá se 10-leté. Umí dnešní děti víc, než děti, které chodily do školy 8 let? Neumí. Je to zbytečné.

Na druhou stranu ano, dítě potřebuje chodit do školky před tím, než jde do školy. V posledním půl roce jsem byla svědkem nástupu dvou dětí (20 a 26 měsíců - věk, který mnoho rodičů považuje za příliš brzký) do miniškolky a to, co se s těmi dětmi stalo, je neuvěřitelné. Ten obrovský skok ve vývoji, to, co se tam vše naučí, nová slova, písničky, motorický vývoj - mnohé z toho by se doma nekonalo. Ale zmíním i negativy, u 20měsíčního kluka (dnes 25 měs.) nepokračuje nácvik na nočník, na to tam nemají čas :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.15 22:02
avatar

Docela určitě ano, mateřská škola minimálně rok před základní školou je pro dítě jen a jen dobře ve všech směrech a je dobře, že na to někdo z politiků myslí, p. Fialu raději vůbec nekomentuji. Je ale také pravda, že pro děti z mnoha rodin je to vlastně málo, protože v pěti letech je už vlastně dost pozdě. Občas je slyšet o něčem jako denní "kluby", kam ty děti mohou chodit a je to pro ně velmi prospěšné, totiž to prostředí, kde vyrůstají, je neustále znovu strhává zpět, je to skoro beznadějný příběh. Jenže výchova je jediný prostředek, jak tyto poměry zlepšovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 07:17

Mně všechno co je povinné proto, že někdo jiný ví lépe než rodič, co mají dělat jeho děti, jak je má vychovávat, jak se o ně starat, co si mají snad i myslet (nedávná "příhoda" na ČT na Déčku jak ufoni vysvětlovali dětem, jak se mají stavět k uprchlíkům a když ne že jsou špatné), čím je "MUSÍME" naočkovat, atd..., hodně ale HODNĚ smrdí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.