1xCo si myslíte o službě žehlení?

Od: Datum: 25.10.15 17:44 odpovědí: 14 změna: 26.10.15 21:03
avatar

Co si myslíte o službě žehlení? Mám na mysli firmy které žehlí v malém měřítku, třeba jako tato, nebo tato přímo zaměřené na domácnosti. Má to na trhu prostor, nebo je to jenom přeháňka?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 18:11
avatar

Já si myslím, že tato služba, byť jen jako "přidružená výroba", nemá šanci. Doba, kdy jsme dávali na mandl ložní prádlo, ta je dávno pryč, spolu se lněnými prostěradly a damaškovými cíchami. Staří lidé si vyžehlí nebo dobře pověsí, aby se žehlit nemuselo. Mají hluboko do kapsy a představa, že prádlo zabalí a někam odnesou a pak vyzvednou, ta není povzbuzující. Mladí, ti mají jiné priority, než vyžehlené halenky. Navíc, nové materiály se žehlit ani nemusí, když se dobře usuší a proženou sušičkou. Doba vyžehlených košil a halenek, je pryč. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 19:01

To bych neřekl, naopak klasické přírodní materiály zažívají renesanci (vlna, bavlna bez příměsí syntetiky). Třeba kvalitní vlněný oblek si zásadně žehlím sám. Kdo nemůže, neumí to, nebo se na to vymlouvá - jeho škoda. Pak musí chodit do žehlíren.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.10.15 19:02

Jsme malá vesnička (1000 obyvatel) a u nás tato služba je. Paní nejvíce žehlí pánské košile výše postavených pánů, lidem v domě s pečovatelskou službou ložní prádlo mandluje, jeli zájem i pere. Ze dvou penzionů si vozí ložní prádlo i ubrusy, závěsy i záclony na vyprání i žehlení. Lidé si prádlo donesou, zpět je paní rozváží až do domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 19:07
avatar

V dnešní době jsou tohle služby, které budou a jsou velice žádané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 19:54
avatar

Kde to je a za kolik? Diky tomu, že u nás taková služba chybí, odbourala jsem téměř žehlení. Jo, já bych to uvítala a nejlépe odvezu-dovezu abych nikam nemusela. Zajásala jsem nad službou Tesca-objednám nákup a dovezou ho domů a nemusím se vztekat, že manžel nakoupil něco úplně jiného než měl napsané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 06:53
avatar

Asi mám moc špatný odhad. Vycházela jsem z toho, že chodívám okolo žehlírny, mandlovny a čistírny. Mívali tam otevřená okna a vůně čistého prádla se linula celou ulicí. Nějakou dobu už tam je pouze sběrna. Měla jsem několikrát pro ně zakázku. Dříve tam mívali regály plné a teď tam strašila moje peřina, kterou jsem tam dala vyprat a ještě nějaký chudák. A nějaké věci na věšáku z čistírny.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 26.10.15 07:13
avatar

U nás to mají spojené - praní, čištění peří, žehlení - komplet servis.. Ale upřímně nevím, kdo tam chodí.. Já si za život jen párkrát přežehlila oblečení na zkoušky a to jsem si ještě zničila kalhoty, protože na nich byl symbol nežehlit.. :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 26.10.15 11:32

Podle mně velice předražené a žehlit bych si nenechala, protože světe div se, mě to baví a s kvalitní napařovací žehličkou to jde snadno. Prádlo ze dvou sušáků mám vyžehlené do půl hodiny při sezení u televize. Dávat někomu 250Kč za to, že si můžu sednout k televizi? Ani náhodou. Za vyžehlení košile 25Kč? Vždyť je to práce na 5min, navíc košile se žehlí snadno, švy pasují na švy. Takové vytahané triko, kdy švy jsou díky mizerné kvalitě látky a zpracování překroucené a na sebe pasovat nikdy nebudou, to je opruz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 13:11

Já nežehlím vůbec,,krepové povlečení ,natahovací plachty,a dnes se nenosí košile na žehlení,,Je to velká výhoda,Ale i tak nedala bych prádlo do čistírny smrdí to...mezi nějaké cizí,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.10.15 18:59

dnes se nenosí košile na žehlení

To jste četla kde? Že vy je nemáte, neznamená, že je druhý nemá a tím nemyslím jen košile do montérek. Je jich čím dál více, bavlna je bavlna a ta žehličku potřebuje, pokud si nelibujete umělotině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 13:51
avatar

Myslím si, že zrovna tak jako slžba hodinového manžela má i tato služba svoje místo a uplatnění a čím větší město, tím více.
Hodinový manžel má na malém městě také práce méně, protože na malých městech a vesnicích lidé jsou zvyklý dělat si většinu věcí sami a zrovna tak je to se žehlením a praním. Ve větších městech je té práce víc, protože je spousta lidí, kteří si to prostě udělat neumí, nechtějí se tím zabývat a nebo na to prostě nemají čas.
Když to vezmu podle sebe - kdybych se prát, zašívat a žehlit nenaučil už kdysi dávno od maminky a pak na vojně, taky bych si musel tyto služby zaplatit, protože nejen že košile na ven, ale i košile na doma, pracovní košile do montérek a montérky samotné (včetně těch, které už jsou pomalu na vyhození) musím mít vyžehlené a opravené (zašité). Kromě mého osobního dobrého pocitu si nehodlám kdekoli (když musím někam do obchodu či k zákazníkovi) dělat ostudu, že budu vypadat jako když vypadnu "krávě z huby".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 19:20

Kamarádka má podobný přivýdělak. Chodí uklízet do domácností "svobodných pánů" :-D. A ve většině těchto domácností se stará i o prádlo. Takže praní a žehlení především pánských košil. O práci nemá nouzi. Naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 26.10.15 19:40

Já bych to nevyužila.

Mám 2 žehličky a popravdě, už ani nevím kde jsou, neviděla jsem je hodně dlluho, prostě nežehlím, mám sušičku. Člověk má časem v oku co jak dlouho sušit, aby se to nemuselo žehlit.

Ale dokážu si předtavit, že toho někdo využívá, možná se to v některých místech chytne, zvláště když se k tomu přidá i praní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 21:03

Využíváme,ale jen dohromady s úklidem bytu. Hotely,penziony mají smlovu s prádelnami,nebo malé provozovny si žehlí a perou samy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.