Házení vajglů z auta

Od: Datum: 07.12.15 18:33 odpovědí: 29 změna: 14.12.15 19:24
avatar
Dobrý den,
taky vás tak zlobí, když před vámi z auta vyhazuji vajgly? Není snad dne, kdy někoho takového nepotkam.
Nechápu tohle bordeleni cestou. Je pravda, že odjakživa jsme z auta vyhazovali ohryzky, možná i slupky od banánů, už si nevzpomínám. Tedy výhradně v přírodě, ve městě ne. :-D
Jak jste na tom? Hazete ven nebo do popelniku... Co s ohryzky?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 18:35
avatar

Nekouřím a cestou nejím odpadotvorné produkty. Ale musím přiznat, že jsem si jednou plivl na sklo. A tak už ani neplivu... *stop*

A co k těm nedopalkům? Lítaj z oken hrůznější věci... *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:39
avatar

A co k těm nedopalkům? Lítaj z oken hrůznější věci...
Jo, třeba PETky plné moči. Obduvuju, jak někdo dokáže za jízdy močit. Fakt do dělají hlavně na dálnicích, aby nemuseli zastavovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 18:38
avatar

Za toho vajgla, kterej se mi rozprskne o auto, bych zabíjel. To dělaj jen úplný dementi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 18:38
avatar

Nekouřím, neházím vajgly

Ohryzkami krmím ptactvo kolem silnice.

Nevadí mi ostatní řidiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 18:43
avatar
Pri jizde vzdycky do popelniku. Ono je dost blby, kdyz ti ho pruvan vrati zpet. At uz prednim nebo zadnim oknem. :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 19:08
avatar
Toho špačka či vajgla většinou vítr nebo průvan od aut zamete někam do příkopu nebo na krajnici.
Mně dokáže zvednout tlak, když někdo vysype plný popelník na parkovišti. Pootevře dveře a nenápadně šup pod auto. Po nás potopa...
Nikdy jsem v autě nekouřil. Nebylo co vyhazovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 19:15

Horší je když mi přistane na předním skle plechovka od nápoje - to zuřím... z okna nic neházím, když řídím nic nekonzumuji ani nekouřím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 19:29
avatar

Štve, taky se přiznám že semtam vyhodím nějakou tu šlupku či ohryzek, ale mimo město do příkopu... Jinak právě díky těm kteří vyhazují vajgly z oken dost často hoří okolo silnic sláma... V létě jsem takto hlásil začínající požár - u benzinky u Jaroměře, při ohlášení měl oheň cca 2m2, než přijeli hasiči, a že to bylo rychlé - cca 5 minut, hořela plocha minimálně 100x100m... Za tohle bych vraždil, a nejen za vajgly, ale všeobecně - vajgly, petláhve, plechovky, a spoustu dalšího bordelu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 19:31
avatar

Já nehážu z auta nic.

Nekouřím a za jízdy nejím, když mám hlad, zastavím na pumpě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:07
avatar

Kdysi dávno jsem takhle vyhodila já pitomec vajgla a on se mrcha vrátil a protože byla zima, měla jsem na sobě kožich a ten vajgl mi vypálil dírku do zad...:-D od té doby sebou nosím malou zavařovací skleničku a v ní trochu vody. jelikož neřídím já, jsem spolujezdec, tak si v pohodě odklepávám do té skleničky a házím tam i vajgla. Hezky zavřu a je to pohodě, ani popelník nezašpiním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:14

Tedy kdyby tu nebyly dámy tak bych napsal jak je to s tím nekouřením v autě. Ale není to vhodné*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:40
avatar

U mě v autě se kouřit nesmí. Ohryzky a ostatní odpadky se dávají do sáčku k tomu určenému. Jak odnaučit děti vyrábět závěje drobků - to jak někdo vymyslí, dostane nobelovku. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.12.15 20:55

Vysypat popelník na parkovišti je čuňárna, jak bylo popsáno. Ale já to doporučuji všem, kteří celý popelník vysypávají za jízdy. Je to lepší varianta.

Předjížděla jsem na dálnici kamion a měla u spolujezdce otevřené okno. Mnoho vajglů a popela mi přistálo v autě, zastavit nešlo a chlapovi alespoň nadat, v cíli jsem byla ušmudlaná, smrděla jak ... A to jsem jela na promoci *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:57
avatar

Mně se to fakt nelíbí a o "pachatelích" této kratochvíle si vždy pomyslím něco velmi nelichotivého. Podle mně je to znak buranství, kterým si někdo uťápnutý dokazuje, jak to umí tomu okolnímu světu vytmavit. To je pořád řečí o naší krásné přírodě, naší krásné zemi a bůhvíčem krásném českém, ale zas... si své okolí, to nám jde ohromně. A bohužel, mám dojem, že se to stává "národním sportem"... však on někdo přijde a heč, uklidí to po nás ! Jen ať se ten "někdo" snaží, má to přece v popisu práce, ne? Škoda, ukazujeme tím jen své hlupáctví.


doplněno 07.12.15 21:20:

Jo a kam s těmi ohryzky? Nejlíp do takového tenkého igelitu, co je u každé zeleniny, ten do dveří a venku do koše. Určitě ne do popelníku, kdo to pak má uklízet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:58
avatar

- taky znám jedno takové čuně - jenom se vždycky podivím, jak takoví můžou pak nadávat na cikány ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 21:17
avatar

Učím se pomalu, ale jistě. Celá léta, od r. 1980, co jsem si udělal papíry, jsem jako slušně vychovaný nikdy vajgly z auta nevyhazoval, ale dával je do popelníku a ten pak vysypával do popelnice. Když sem pak viděl, jak se hlavně po 89 válejí v příkopech PET láhve a další bordel, nadával jsem na dotyčná čuňata, nicméně nadále jsem nikdy nic z auta za jízdy nevyhazoval. Až do cca před 3 roky, kdy mi od jednoho inteligenta přistála na čelním skle slupka od banánu a to tak šikovně, že se chytila za stěrače a já musel zastavit. Pohár trpělivosti přetekl a zkonstatoval jsem, že nemusím být ten poslední slušný. Takže ano, vajgly z okna vyhazuju, popelník v autě nevedu. Ale ještě nejsem dokonalý, všechny ostatní obaly od jídla (jsem zvyklý za volantem jak jíst, tak pít, akorát se zmrzlinou se řídí opravdu blbě, když člověk nemá řazení pod volantem a nedá se tak řadit skrz volant) stále ještě vozím domů a vyhazuju do popelnice.
Poznámka pod čarou - nevyhazuju vajgla, pokud mám za sebou motorkáře (nemusím krmit cizí lidi), protože ten když chytí vajgla pod helmu, tak si může rozbít ústa a nevyhazuju vajgla, pokud za sebou tahnu něčím hořlavým naložený vlek, protoože ty vajgly rády lítají právě do toho vleku. Ale slibuju, že pokud se budou motorkáři chovat na silnicích i nadále tak jako se chovají (vynucování si přednosti apod.) polepším se a taky jim začnu "příjemňovat" život. Holt slušnosti na silnicích odzvonilo s rokem 89 a je načase se přizpůsobit ostatním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 21:31
avatar
To je smutný čtení... Dělají to všichni, tak já taky. Člověk by měl zůstat lepším alespoň sám pro sebe, pro svou hrdost a aby si sám sebe mohl vážit. Alespoň si to myslím. Zvláště když ví, že to co dělá není dobré.
Datum: 07.12.15 22:30
avatar

Uznávám, že je smutný, kam jsme se za 26let současné společnosti dostali, ale já sem si tenhle bordel nevymyslel. A trvalo to dlouho, hodně dlouho, ale už mne prostě přestalo bavit být za Mirka Dušína, když vidím, že na to jen doplácím. Prošel jsem skautem a když vidím, že dnešní skauti jsou schopní se hlásit a oceňovat vrahy Mašíny, chce se mi zvracet a stydím se za to, že jsme vůbec někdy skaut byl. Paradoxně jsem jak podle skautských zásad, tak podle klížek a návodů Foglara pak spoustu let vedl zdarma a ve svém volném čase tábornický pionýrský oddíl, vyhravali jsme veškeré soutěže v dané odbornosti v okrese i v kraji a k čemu mi to bylo? K ničemu, po převratu jsem se dozvěděl, jak pionýři byly nejhorší organizace atd. Jo, těší mne, že to asi těm dětem něco dalo, když si schůzky navíc vymáhaly samy, ale je mi to celkově k prdu. Když sem se v 82 hlásil na vysokou na peďák, tak jsem nebyl přijat pro nadměrný počet uchazečů, přestože jsme měl doporučení jak ze SŠ, tak z práce (SŠ jsem) dělal při práci. jen sem neprodával papaír, že skutečně dělám s dětmi. A na ten peďák se nakonec dostali lidi, kteří si k nám na skupinu přišli jen pro ten papír, s dětmi nikdy nedělali a na ten peďák se dostali (mmch tohle není z mé hlavy, ale když sem po tomhle nepřijímacím dopise a uzavření přihlášek mluvil s okresním tajemníkem SSM, se kterým sem se znal a o mé práci dobře věděl, a na jeho otázku, co dělám a jak se mám jsem mu řekl "na peďák mne nevzali, jdu na vojnu", koukal na mne jak na vola.
Když sem se po X letech práce s výsledky propracoval na mistra odborné výchovy a podařilo se mi tam získat nějaký ten respekt tím, co jsem uměl a s učedníkama dokázal (výhry v soutěžích až na celostání úroveň), přišel převrat a protože jsem řekl, že s lidma jako Havel tady dělat pořádek nebudu, byl jsem odejit lidmi, co převrátili kabát, ale moje výsledky si přivlastnili. Mmch ve školství působí dodnes. Útěcha a dobrý pocit? Jo, jedině z toho, že ač už je to přes 25 let, ta se ti učedníci stále hlásí. Jinak si za to ale nic nekoupím.
A poslední perličku z doby "posametové" Dělal jsem 10 let pro člověka - firmu s 25 zamestnanci (mmch. člověka, který jednou sám veřejně prohlásil, že v dnešní době se prostě poctivě podnikat nedá) vysoce odbornou práci a pořád sem slyšel "to ti nemůžu zaplatit", "musíš něco obětovat pro firmu" ... Když jsem celý systém dal dohromady a protože jsem byl jediný, kdo se v tom vyznal a když sem lehnul, výroba stála, vymohl jsem si, že mi dají člověka, co ho aspoň základům naučím. Dostal jsme člověka, co o to nevěděl ani Ň, počítač neovládal, nic. Když jsmeho to naučil, tak jsme byl po 6 letech na té práci odvolán a přeřazen na horší, navíc se hledali moje chyby, což se nakonec po 2 letech bojů povedlo a já byl vyhozen pro hrubé porušení pracovní kázně za zaspání.
Takže ať si zase klidně dělá Mirka Dušína někdo jiný, já už se na to nadoplácel dost a být slušný a poctivý se vůbec nevyplatí, paradoxně hlavně po roce 89 je to doslova cesta do pekel. A protože tam skončit nechci (tolik mi zase ještě není), tak se holt musím morálce současné společnosti přizpůsobit. A kázání může dělat třeba pan farář v kostele zase jiným troubům, já už u toho být nemusím a hlavně nechci. V současné společnosti určitě ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.12.15 22:38

Co má váš životopis (nespletl jste si vlákno) společného s vláknem Házení vajglů z auta ?

Vy opravdu tvrdíte, že před 89 rokem se vajgly z okna nevyhazovaly? Nechápu, že i do tak prostých témat se dá zatáhnout politika. Hmmmm Pokuste se najít spoustu pozitivních věcí kolem vás a nééé historii, bude se vám lépe žít (pokud o to stojíte).

P.S. Také můj příspěvek nemá co dělat s tématem - tak promiňte, ale nedalo mi to, polepším se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 23:30
avatar

Jestli jste si nevšimla, reagoval jsem na příspěvek nade mnou (reagující na můj předešlý příspěvek), ve kterém je psané, jestli není lepší být poctivý a lepší než ostatní atd. Na to jsem já reagoval tímto svým dlouhým příspěvkem, ve kterém sjem se sice odchýlil od původního tématu, ale na zcela jasných příkladech jsem uvedl, proč si nemyslím, že zejména v dnešní společnosti (tj po roce 89) je lepší být poctivý a lepší než ostatní a doložil jsem to názornými příklady, že přes proklamovanou "pravdu a lásku" a další má v dnešní "demokratické" džungli šanci přežít (a případně z ní něco vytěžit) jen křivák, ale rozhodně ne člověk chovající se slušně a morálně.
Pokud se týká vyhazování věci z aut - ano dovolím si tvrdit, že před rokem ´89 se rozhodně věci z aut na silnici zdaleka tak nevyhazovaly jako dnes (vajgly možná ano, to jsme nezkoumal, ale na čistotu okolo silnic se pamatuju slušně.
Jinak pokud jsem vám poukázáním na "pořádek" a "morálku" zejména v současné společnosti oproti společnosti minulé naboural váš jiný názor, omlouvám se. Ale holt dnešní dobu na rozdíl od některých rozhodně nevidím sluníčkově oproti době minulé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 00:11
avatar

Ronyxi, je to opravdu dost smutné čtení, a ne že bych nezažila, sice v menším, něco hodně podobného... myslím, že problém je trochu v tom, že člověk se musí naučit aspoň trochu se prosazovat. Platí to hlavně o těch slušnějších a skromnějších, protože právě na jejich úkor se často prosazují ti mazanější a křiklouni. Totiž ti, co se jako křiklouni narodí, nebo jsou tak vychovaní to u nás mají trochu snazší, často nemusí nic moc umět a všichni jim raději jdou z cesty, aby se s nimi nemuseli potýkat. Kecy o skromnosti jsou dobré jen k tomu, aby byly zneužívány právě těmi mazanými... no, je dost důvodů pro to, snažit se prosadit, protože evidentně nikdo jiný to za Vás neudělá .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 07.12.15 23:57

Mě jen zajímá, kolik desetiletí bude trvat, než si Češi uvědomí, že to tady vypadá jako v prasečáku proto, že jsme prasata? Většinu bordelu tady určitě nevytváří projíždějící Maďaři ...

Vyhazováním vajglů z aut to začíná, čistotou veřejných a soukromých prostranství a kvalitou práce (silnice, domy, úřady, ...) to pokračuje až k způsobu řízení společných věcí ("státní správa"). Politici jsou vybraní z nás. Mezi 100 prasatama opravdu nejde najít čistotnou kočičku, protože kočička a prase jsou 2 různá zvířata.

Vyspělá společnost je tvořena vyspělými uvědomělými jedinci. Stádo prasat vždycky bude jen stádo prasat a nikdy civilizaci nevytvoří.

Jestli si někdo myslí, že Němec, Dán, Holanďan, ... nevyhodí něco z okna proto, že za rohem čeká policajt, který mu dá vysokou pokutu, tak se mýlí. Němce, Dána, Holanďana, ... by něco takového, jako odhodit odpadek na zem vůbec nenapadlo, protože to dělají jen nevychovaná, nevzdělaná a necivilizovaná PRASATA!

Stejně jako by se koukáme na bordel v Pákistánu, tak se civilizovaný Evropan kouká na bordel v České republice - zemi, kde si její obyvatelé dobrovolně a cíleně vyyvářejí kolem sebe nepořádek.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 00:10
avatar

ctenar-

stoprocentní souhlas ! - velice dobře je poznat, kde přejíždíte z Německa do Česka ! ... např.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 00:19
avatar

Přesně popsáno... dobrovolně a cíleně... uff, to bude generací, než to (a jestli vůbec někdy) z těch hlav vyvane ! Čím jsme si to jen zasloužili?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 11:07
avatar

Nechápu kuřáky co kouřína balkoně a vajgl hodí dolů, dokonce někteří dobráci vysypou z okna popelník, nechápu kouřícího na zastávce MHD co stojí u odpadkového koše a vajgl zahodí na zem a nejlíp až ze schůdků šaliny, nechápu, že na parkovišti vyysype kuřák popelník z auta rovnou pod kola vozu. Nějaký čas nekouřím ale toto jednání kuřáků mě přivádělo k šílenství i jako kuřáka. V autě nejíme, toto nesmí ani malé vnučky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pb®
Datum: 08.12.15 12:21

Nekouříme nikdo, takže vyhazování vajglů z auta nehrozí. Kuřák mě sere kdykoliv, i když nekouří, takže vyhození vajgla kdekoliv mimo koš je jen ta pomyslná třešnička na dortu. Jo zrovna včera ve školce, měla jedna matka rozepři s malým synkem, furt ho peskovala, že nestíhá, ale táhlo z ní jak z poleníku. Jsem si pomyslela, na syna čas nemáš, ale cigáro sis dala, ty krávo. Musím si dávat pozor, občas přemýšlím nahlas, aby mi jedna nepřilítla .

Nehážeme z auta nic. Když řídím, většinou nic nejím. Když neřídím, dávám odpadky do pytlíku nebo alespoň na zem pod nohy na gumu a vyhazuju po zastavení do popelnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.15 13:32
avatar

- nemohu si zvolit politiky, vládu, režim, jaký chci - jediné, co si mohu opravdu svobodně zvolit a čím mohu ke společenskému dejme tomu "prospěchu" osobně přispět - je udržování čistoty kolem sebe a nechovat se - hlavně v přírodě, jako čuně.

Pokud se tak chovám, nemám právo nadávat na "nepřizpůsobivost" menšin - tak jsem byla vychovaná a jakýkoliv pocit "křivdy" nebo nespravedlnosti, či pocit "nesplněného" očekávání ve společenském uplatnění mi nedává právo devastovat přírodu. Pak se divíme "globálnímu oteplování"¨, či jiným ekologickým katastrofám, které nás nakonec zničí... - ale dobře nám tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 09.12.15 13:50
avatar

Z jablka nechavam pouze stopku a tu, priznavam, vyhazuju. Pokud ji jablko vubec ma.

Slupky od bananu a jine vetsi prirodni produkty uz ale ne. Bylo by mi to a) jednoduse blbe, b) nechci, aby si ostatni ucastnici silnicniho provozu o mne mysleli buhvi co a c) nikdy nevim, kde to pristane a komu to tam muze vadit.

Vyhazovani vajglu z aut predemnou jednoduse ignoruju.

Nekourim, ale sam sem vajgl z auta jednou vyhodil. Vcetne stopare, kteremu sem chvili predtim zastavil a ktery si zcela bezostysne zapalil. Jenom sem slysel zvuk skrtatka zapalovace a uz letel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 19:24
avatar

Kuřáci(teda někteří) jsou hlupáci a zbytečně se.ou lidi kolem sebe. Máme pronajatý stánek na zastávce MHD. Každý den ráno zametám nastlané nedopalky, až se divím, kdo jich tolik mohl vykouřit, když na zastávce se nesmí. Do koše to mají pár kroků. Zbytečně proti sobě popuzují i ty, kteří by jinak nebyli proti nim. Jak říkám, jsou to hlupáci.


doplněno 14.12.15 19:25:

A jak to souvisí s vajglem z auta? Je to vlastně to samé. Jen nasí.ají zas jinou skupinu lidí. Zase zbytečně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.