Egoismus ve spolecnosti

Od: Datum: 24.10.15 15:19 odpovědí: 14 změna: 25.10.15 12:58
Dokaze mi nekdo vysvetlit, proc spousta lidi je presvedcena o sve dokonalosti a nadrazenosti? Ze jsou neco extra, neco vic nez ostatni. Blbecci v audinach, pokerovany imbecilove a namysleny fifleny kam se podivas... Je mi z tech lidi spatne. Co vy na to?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.15 15:44

To si taky casto rikam, protoze epidemie lidske blbosti je nekonecna..Nicmene si rikam, ze mozna na tom nese svuj podil i tato spolecnost.. Pokud by vsichni vsechno meli stejne, tak by tam pak nebylo ono porovnavani, ze ja mam neco lepsi a hele koukej a podobne kraviny.. Jestli lidstvo na neco jednou vymre, tak to bude na lidskou blbost, protoze ta je nekonecna..-)Nicmene je to tak a ja osobne se snazim to neresit, protoze by clovek z toho cvoknul a at si ma kazdej co chce a pokud potkam tzv. blba a chova se nadrazene a uazuje mi jak je v tom a tom lepsi atp., tak se snazim to brat spise s humorem, protoze s blbcem clovek nic neudela.. S manzelem mame kamarada, ktery ma take svou rodinu a on je i pro me ucitelem zivota.. Treba se mi stava, ze jdu s nasim 5 letym synem do skolky, pozdravim a lidi cuci, neodpovi, jsou nastvani na celej svet a ja zasnu a v duchu kroutim havou a on? Pozdravi hodne nahlas at ho vsichni slysi, kolikrat mu treba taky nikdo neodpovi a on prijde ke me a s usmevem od ucha k uchu mi rekne, ze ma pro dnesek splneno a o tom to je..-) Nastesti vsichni nejsou sejni a je i spousta fajn lidi a tech blbcu si nevsimejte,,-)Blbec nevi, ze je blbec, takze s blbcem nemuze nikdy nikdo vyhrat..-)

Od: dylin
Datum: 24.10.15 16:27
Protoze ateismus...
Datum: 24.10.15 16:49

Narážíte na nenažranost zlodějské církve?

Od: cicko
Datum: 24.10.15 19:08

"Církev" sama o sobě nenažraná není, zdroj je v lidech, tedy u církví v duchovních a jinde zase u jiných aparátčiků.

Datum: 25.10.15 11:52

Církev není nic, než nenažraný aparát.

Od: pepafak
Datum: 24.10.15 19:06
Jsem taky ateista a presto se chovam k lidem slusne, nepovysuju se a ke kazdemu tak jako on ke mne. Je pravda, ze rodice mne slusne vychovali, za coz jsem jim melmi vdecny a miluju je. Tata je nejlepsi clovek, ktereho jsem v zivite potkal. Vzdycky mysli nejdriv na ostatni a teprve pak sam na sebe. Kazde rano pripravuje snidani pro celou rodinu a na otazku proc to dela jen rekne, ze stejne rano nemuze spat a musi neco delat... A tobje jen velmi maly prikald jeho dobroty. Take je ateista. Dukaz toho, ze na vyznani nezalezi...
doplněno 24.10.15 19:07: * vychovaly
Datum: 25.10.15 03:29

Rodiče vychovali (měl jste to správně).

Také mám zkušenost, že ateisté bývají slušnější než věřící.

S takovým pokrytectvím, jako u některých věřících, jsem se u ateistů nikdy nesetkala.

Od: buss®
Datum: 24.10.15 19:39

Člověk je zvíře, predátor a chce přežít, tedy někteří více, bojují o místo, o lepší život, je to BOJ. Vítězí silnější, chytřejší, drzejší, vyčuranější než zvířata. Jinak by kdysi nepřežil a to platí i dnes. Proč někteří dosahují úspěchu?
Možná se to pozná při kolapsu, který klidně může přijít. Ostatně jak přežívali lidé ve válkách? I parazité jsou. Ano, mnozí hajzlíci jsou na tom lépe. Proč je trestní zákoník? V tom jsme se nezměnili. Lapáme ženy, pokračování rodu, svádění mužů...
Slabým nezbývá nic jiného, než se modlit. Ptej se psychologů. Co je na tom zvláštního, když to takové je?

Od: vejcenatvrdo
Datum: 25.10.15 05:48

Filmových předloh je mnoho, dokonce i v tuzemském zpracování. *cteni*

Datum: 24.10.15 19:43

Toto je nyní vzor. Jsou hrdí na to, že jsou vzorní.

doplněno 25.10.15 11:54:

Nikdy jsem nebyl vzorným, ani nyní ...

Od: pepafak
Datum: 24.10.15 19:59
Takze jsi pokerovanej a vlastnis vuz znack Audi?
Datum: 24.10.15 21:43
Nevím jestli je to egoismus, nebo chybí slušné vychování... Stojím ve frontě v pekárně, dobře naladěné prodavačky za pultem kmitají a s úsměvem na chlapa přede mnou "dobrý den" a chlap vyhrkne "štyry rohliky". Kam se poděla slušnost? Nebo je podle některých tohle ten typ predátora, co přežije (oproti mě, která odpoví na podrav a poděkuje za službu)? To se teda budou ti " silnější" opravdu skvěle mít... Mona
Datum: 24.10.15 21:49

Na tom není moc co vysvětlovat. Prostě některé exempláře to tak mají nastavené. Nic moc se s tím nedá dělat, ideální je vyhnout se jim

Datum: 25.10.15 12:58

Zkuste to změnit, usmívejte se na lidi a buďte příjemný při jednáních. Víte, že si někdy myslím, že jen tito lidé to někam dotáhnou? Nic neumět a mít velké sebevědomí je dnes deviza.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.