Mám mu ještě dát šanci?

Od: Datum: 24.10.15 12:50 odpovědí: 6 změna: 25.10.15 04:58

Ahoj,

v létě mi v práci začal nadbíhat o dva roky starší kolega. Jelikož jsem v té době měla vztah (byť nefungující) dlouhou dobu jsem mu odolávala. Ale nakonec jsem se prostě zamilovala jako 15-ti letej puberťák a všechno bylo jinak. Byla jsem s ním moc šťastná, dělali jsme spolu všechno, co jsem s žádným z mých bývalých přítelů nedělala. Věděla jsem i otom, že se mu v lednu narodil synek. Dokonce jsme plánovali, že si ho vezmeme do péče, protože jeho "matka" je s prominutím bílá cikánka, která v životě nepracovala a ve dvaceti letech byl Sebik jejím třetím mimčem.

Nevímco se zlomilo, ani kdy, ale ona mi začala psát, že se k ní nastěhoval zpět a že u něj našla lístek od bezínu, kterej mi tankoval, a že to znamená, že má v práci jinou. Byla jsem se ho na to ptát a do očí mi řekl, že to není pravda, že s ní nebydlí. Tak jsem jí řekla, že to je prostě kolegyně a tankoval jí ze to, že ho vozila do práce. O začal být najednou odtažitej, nepsal, nevolali jsme si, když jsme si něco domluvili, vždycky se na něco vymluvil. Pak jsem se od koleů dozvěděla, že s ní opravdu je. Poslala jsem ho tedy do háje. Pár týdnů jsem se trápila, ale pak jsem dokázala s ním i komunikovat jako jeho nadřízená docela v pohodě.

Pak jednu odpolední se mnou chtěl mluvit. Tehdy mi řekl, že s ní je a že je mu líto, že mi lhal a taky že mi ublížil. Pak mi ještě řekl, že s ní není šťastnej, protože mu pořád dělá ze života peklo, kontroluje ho a ještě ho udala k soudu, protože z něj htěla dostat další peníze na malýho. Nakonec chtěl, abych se na něj přestala vázat, že to pro nás bude jednodušší. Poslechla jsem, i když jsem se trápila.

A minulý víkend mi zase začal psát jako dřív. Zase jsme si spolu rozuměli, řekl mi, že se jí už nadobro zbavil, že bydlí sám a chtěl by to mezi námi napravit. Dala jsem mu ještě jednu šanci a vypadalo to docela dobře, než ona se k němu nacpala zase zpátky do bytu pod záminkou, že si jde pro svoje věci. Už tam je přes týden se všemi třemi dětmi, nechává mu je celý dny na krku, on kvůli tomu nechodí do práce, aby mohl její děti hlídat, zatímco ona je bůhví kde. Ještě jjsem zapomněla říct, že kvůli ní začal hodně pít. Snažím se ho z toho dostat, nějak mu pmoct alespoň psychicky, aby se jí konečně nějak dokázal zbavit, ale on se mnou opět přestává komunikovat. Nevím, jestli si myslí, že to tentokrát bude lepší, nebo jestli mně má jenom jako záplatu, ve chvílích když není s ní. Každopádně mi tím hodně ubližuje. Myslela jsem si, že mně to přebolelo a zapomněla jsem, ale ne, pořád to tam je. Mohl a měl by mi bejt jedno, ale já se nemůžu dívat, jak se kvůli ní upíjí! V rodině už jsme jednoho alkoholika, co se upil, měli a vím, jak vypadal a nechci, aby tak dopadl i on. I za cenu, že už bychom nebyli spolu, ale chci ho od ní dostat!

Možná, že ani nechci pomoc ani radu, jenom se potřebuju vypovídat. Mezi kolegy a přáteli se zmínit nemůžu, protože si všichni myslí, že s ním neudržuju žádný kontakt a taky jsme si řekli, že nechceme, aby o nás zatím někdo věděl. Omlouvám se za slohovou práci, ale potřebovala jsem to ze sebe nějakým způsobem konečně dostat!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 24.10.15 12:58
avatar

Asi na to rada není.. život přináší různé situace.. Ale proboha, vy jste s takovým šíleným psaním někoho nadřízená? Zkuste to trochu vylepšit, nedá se to číst..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simca*
Datum: 24.10.15 13:07

Já vím, je to hrozně napsané, ale psala jsem to takovou rychlostí, že jsem nad tím ani nepřemýšlela. Jsem mistrová a on skladník a z pravopisu jsem neměla horší známku než dvojku... Jenom pro upřesnění. :)

Datum: 24.10.15 15:51

Vámi popisovaný člověk je pro Vás nevhodný partner. Co byste si od toho slibovala? Možná máte soucit s dětmi, ale on a jeho pošahaná přítelkyně Vám nebudou vděčni. Nejvíc mě udivuje chování Vašeho kolegy. Na Vašem místě bych mu nevěřila. Chová se hodně divně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 17:52
avatar

Ne. Nebyl k vám příliš upřímný a proč byste měla řešit jeho problémy? Do postele matky svého dítěte asi nelezl pod pohrůžkou násilí, pravděpodobně se mu to v té chvíli líbilo. A určitě mu bylo známé, že ona žena už dvě děti ma. Podle mě se nechová zodpovědně. Nechapu, proč ho litujete. Asi budete taková ta žena samaritanka, sběračka padlých a nešťastných mužů, která doufá, že je učiní šťastnými. Ale za jakou cenu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 24.10.15 19:24

On kvůli ní začal pít...strašně si ubližuje... měli jsme v rodině už jednoho alkoholika, co se upil...nechci, aby tak dopadl...

Chudák malý, musíte ho zachránit. Děvče, tímto stylem budete mít v rodině druhého alkoholika. To je člověk, který háže vinu na druhého /bílá cikánka, nikdy nepracuje, nechce se z bytu odstěhovat, on musí hlídat její děti a nemůže chodit do práce/.

Jak to, že měla Vaše telefonní číslo?

Toto není Váš vysněný princ, nemůžete se na něj spolehnout, lže Vám, pije, podvádí, nestará se o své dítě /děti/.

Nezodpovědný, který místo toho, aby splnil svou povinnost, utíká k Vám, jako milence a omlouvá svůj čin chováním své partnerky.

Až třeba budete mít Vy s ním děcko, tak nikdy nebudete vědět, kde se zahřívá zrovna pod dekou u jiné ženy a Vás přitom pomlouvá.

Doporučuji se rychle odmilovat a žádné vracení, požadovat plnění pracovních povinností, nejlepší by bylo přesunout jeho, nebo sebe na jiné pracoviště, abyste se neviděli a vlastně ve volných chvílích znovu nezačali řešit a pitvat, to, za čím byste měla udělat velkou, tlustou čáru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 04:58
avatar

Pokud jste v rodině měla alkoholika, měla byste vědět, že k pití žádný důvod nepotřebuje.

Nevěřte svému podřízenému, že "pije kvůli své partnerce", je to jenom výmluva.

Podle mne pro sebe navzájem nejste dobrými partnery – Vy nedokážete zachovat profesionální přístup k podřízenému, on pije a pití svádí na svou partnerku. Dáte-li mu "šanci", budete dalším jeho "důvodem k pití" Vy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.