Proč se neřeší nepravosti?

Od: Datum: 23.10.15 19:56 odpovědí: 12 změna: 24.10.15 18:59

Důvěřoval jsem současné vládě, ale čím dál častěji přináší jen zklamání. Proč nadále fungují podvodné stránky typu práce z domova apod. Proč se nereguluje reklama, vč. obtěžujících "výzkumů" po telefonu. Proč se připouští otravující vyskakovací a překrývající reklamní okna na netu? Co je moc, začíná být příliš, nemyslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zzzlatokopka*
Datum: 23.10.15 20:03

Co s tím má vláda společného?

Pokud víš o podvodné stránce je tvou povinností to ohlásit PČR. Reklama je regulována, problém je, že ji sposta lidí hltá a někteří ji i vyhledávají.

Na internetu reklama být musí, protoože i ten internet se musí za nějaké peníze provozovat a pokud nechceš platit za to, že na určitou stránku najedeš, tak jedině reklama toto může pokrýt.

Co se týká obtěžujících telefonů tak tam bohužel moc regulace není, ale to je proto, že si lidé nestěžují. Stačí zvednout a ptát se jaká jsou firma, kdo volá, kde sehnal číslo atd. a pak ho informovat, že s nahráváním nesouhlasíš. Nebo na ně psát stížnosti, ne tady, ale úřadům. Další možností je nastavit si že telefon vyzvání jen čísla ze seznamu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.10.15 21:05

Vláda má s tím společného úplně všechno. Žalob na podvodné jednání bylo jistě dost, ale nic se nezměnilo. PČR je v takových (i jiných) případech částečně nefunkční, vč. ochrany lidského života a majetku. Od vlády bych čekal, že nastaví v tématu reklamy určité mantinely. Tečka.

Od: zzzlatokopka*
Datum: 23.10.15 21:47

Máme ve státě 3 moci.

Zakonodárnou tou je parlament. Výkonnou tou je například ta vláda. Soudní to jsou soudy. Tyto 3 mooci musí být oddělené. Vláda nemůže nakazovat soudu, jak má rozhodnout, vláda neschvaluje zákony, vláda schvaluje jen nařízení vlády a ty jsou normou podzákonnou.

Nadávat můžeme na parlament, to je 281 hlav, které za to mají odpovědnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.10.15 21:57

Vláda je coo? Ta tvoří zákony? Je určitá! svoboda, ani za komuny nebylo tolik zákazů. Kdo to má kontrolovat? Kandidujte a utahujte. Trochu se informovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 22:43

Jenže vláda nemůže hlídat každého tupého občana, blbci jsou totiž neuvěřitelně vynalézavý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 20:21

budu uprimny a nebude se ti to libit... vis kdy se meni zakony? KDYZ NEKOHO ZABIJOU A TO MINIMALNE TRI LIDI A PAK S TIM NECO VLADA DELA!

jako treba vykazani na deset dni nasilnika z bytu... zemrelo asi 5zen za posledni 3roky nez s tim neco zacali delat!

nejdriv zkus nekoho zabit z tech co tam davaj ty podvodny reklamy a pak uvidime! JE TO DRSNY? ALE JE TO PRAVDA! bohuzel...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 23.10.15 21:49

Bohužel ani toto zákony nemění, u nás je často mění pouze lobisté a jejich tlaky :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddd
Datum: 23.10.15 22:11

Vláda často nic nedělá protože často v nepravostech jedou i sami poslanci..Proč se neustále odkládá zákon o hazardech a nebo se snaží,aby byl co nejměkčí?Protože v tom jede právě hodně verbeže z řad poslanců a spol a mají z toho astronomické bezpracné ziskyNebo jiné pochybné zákony,kde hrají roli ve schvalování kmotři a zbohatlíci,kteří tahají za neviditelné nitky ale nikdo je nevidí ale mají moc a vliv.V Praze je tolik pochybně zbohatlých lidí sedících v teplých kancelářích že kdyby se měli živit jen poctivou prací tak pojdou hlady nebo by museli na pracák a Praha by pak byla místem s největší nezaměstnaností v republice

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mot
Datum: 23.10.15 23:20
pokud vas trapi jenom podvodna prace z domu a vyskakovaci reklamy, tak je to myslim jeste v pohode.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahy*
Datum: 23.10.15 23:44
S těmi nepravostmi je to různé. Některé se i vyřeší a některé se řešit nikdy nezačnou, jak se to zrovna hodí těm, kteří mají nad tímto možnost rozhodovat.
Někdy člověk nemůže důvěřovat ani těm nejbližším lidem (i ve zprávách je dost případů jak si navzájem lidé dokážou škodit) - jak bychom tedy mohli důvěřovat nějaké vládě nebo třeba politikům? Jsou to taky jen lidé, kteří mají svá přání a cíle které si plní, klidně na úkor jiných a někteří se ani nepozastavují nad tím, že svými rozhodnutími ovlivňují život tisícům dálších lidí.
Co se týče různých podvodů a téměř protizákonných věcí - tak prostě "silnější" vyhrává (tedy spíše ovlivňuje) a nezbývá tedy než se smířit se svou pozicí anebo se tedy stát tím "silnějším", který může věci změnit.
Jen můj názor.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 17:06
avatar

Protože většina těch popisovaných věcí může být obtěžující, ale zákonům neodporují. A čím víc regulace, tím víc úředníků, tím víc zbytečných nákladů a tím méně svobody.

Mně ale neobtěžuje nic z toho: na podvodné stránky nechodím, práci z domova nevyhledávám, reklama obecně mi nevadí, nevyžádané telefonáty mám tak dva do roka (přestože je můj mobil v seznamu i na internetu), vyskakující reklamní okna mám v prohlížeči zakázaná. Myslím, že jsem dost svéprávný a nepotřebuji, aby všechno za mě řešila vláda. (A už vůbec ne vláda sobotko-babišovská.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 18:59

Jak se pozná nepravost?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.