Mohu mít byt k nebytovým účelům?

Od: Datum: 22.10.15 19:21 odpovědí: 6 změna: 23.10.15 20:06

Zdravím, potřeboval bych poradit. Chtěl bych si koupit byt v osobním vlastnictví, ale neužíval bych ho k bydlení. Sloužil by k uskladnění většího počtu věcí (např. zboží pro další prodej). Je možné takto byt využívat, případně si udělat z jedné místnosti "kancelář" (například pro vypisování faktur na PC nebo uskladnění šanonů)? Byt bych měl v přízení, abych nemusel využívat výtah a jezdit se zbožím. Do bytu by nechodili žádní klienti nebo zákazníci. Zvažoval jsem koupit si kancelář, ale v našem městě jsou jen k pronájmu a na prodej nic není. Garáž nebo sklepní místnost není vhodná, protože výrobky jsou z materiálů, které by se mohly působením chladu nebo vlhkostí stát neprodejné. Kdybych měl byt k těmto účelům, je potřeba získat nějaké povolení nebo papír ze stavebního úřadu? Je potřeba 100% souhlas spoluvlastníků v domě? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.15 19:27

Pokud to bude v osobním vlastnictví, tak nikomu nic není do toho, co v něm děláš - nesmíš rušit hlukem či zápachem ostatní vlastníky bytů. ;)

Datum: 22.10.15 22:29

Užívání objektu v rozporu s kolaudací je v rozporu se zákonem. Takže nemůže si tam dělat co chce.

Datum: 22.10.15 23:53

I pokud je zkolaudovaný jako byt, a to je každý byt, tak nikomu nic není po tom, co v bytě mám. DOMA můžu používat klidně obývák jako kancelář. Samozřejmě nelze v bytě skladovat nebezpečné zboží /chemikálie apod./ v množství větším,než pro osobní spotřebu /např. láhev petroleje nebo lihu apod./. Takže ždné strašení...LZE!

Datum: 23.10.15 19:46

Tady jedna paní má bytě samou vlnu -jako sklad..jak platíte řádně nájem tak do toho so tam máte pokud se nedělá kravál nikomu nic není.U nás v domě bydlely a provozovaly prostitutky služby.

Datum: 23.10.15 20:04
avatar

Z výše uvedených odpovědí je správná pouze od rádce andelck, neboť § 126 stavebního zákona m.j.stanoví: 1) Stavbu lze užívat jen k účelu vymezenému zejména v kolaudačním rozhodnutí, v oznámení o užívání stavby nebo v kolaudačním souhlasu. Nevyžaduje-li stavba kolaudaci podle § 119 odst. 1, lze ji užívat jen k účelu vymezenému v povolení stavby.

(2) Změna v účelu užívání stavby, v jejím provozním zařízení, ve způsobu výroby nebo v jejím podstatném rozšíření a změna v činnosti, jejíž účinky by mohly ohrozit život a veřejné zdraví, život a zdraví zvířat, bezpečnost nebo životní prostředí, nebo změna doby trvání dočasné stavby, je přípustná jen na základě souhlasu nebo povolení stavebního úřadu.

Chcete-li tedy postupovat podle zákona, požádejte stavební úřad o povolení změny v účelu užívání stavby.

Od: uska®
Datum: 23.10.15 20:06

Užívat byt POUZE k nebytotovým účelům je špatně. Kupte byt, zařiďte si jeden pokoj s PC + válenda + skříň. To pro případ konroly. Kuchyň v bytě jistě také bude. V pokoji budete jako bydlet a co v druhých pokojích budete mít je šum a fuk, nesmíte rušit či omezovat sousedy atd. Nikdo vás nemůže kontrolovat zda v bytě přespáváte nebo ne.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.