Každý správný maník pije pivo Braník.?

Od: Datum: 05.11.15 19:10 odpovědí: 16 změna: 06.11.15 20:38

Koupil jsem si dvoulitrovou PETku piva Braník. Teda nic horšího jsem asi dlouho nepil. Lahvové pivo ve skle mi nedělá problémy, dokonce jsem mnohokrát pochválil výrobce, jak se obecně zlepšila chuť lahváčů. Je problém v Braníku nebo v chuti z PET lahví?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.15 19:32
avatar

je to pivem já ten patok taky nemusim zlatý černý Kozlík *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalpk
Datum: 06.11.15 10:56

No, černý Kozel taky stojí za nic, před týdnem jsem si koupil lahváč a ta chuť byla tak unifikovaná, úplně uhlazená, skoro žádný stopy po chmelu, sladovost taky skoro žádná...skoro jsem si myslel, že piju obarvenou vodu. Podobně jako u ostatních kozlů, včetně novinky Floriána. Dopil jsem, a byl jsem rád, že jsem koupil jenom jednu láhev.

Braník, ať už taky ve skle, nebo v Petce, bude jistě podobný, taky mě neoslovil.

Ať si každej pije co mu chutná, já si radši zajedu teď do penny pro Bakaláře, měl by bejt po celý republice, tak jsem zvědav, zda seženu. A rád si za ně připlatím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk*
Datum: 05.11.15 19:38

mělo by to být stejné jako lahváč. Každopádně PETky se prodávaji na hranici prošlosti - co jsem měl možnost vidět... to by až tak nevadilo, kdyby se to po celou dobu správně skladovalo - stačí nechat karton na paletě hodinu na slunci a je hotovo - to se děje i u lahváčů ... Tipnul bych to na to uskladnění - zkuste to příště v jiném obchodě a vsaďte se, že to bude ok ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 19:39
avatar

Tak braník je patok v PETce nebo ve skle. Tady ale může být problém i v tom, že PEt lahve pro alkohol i jako pro pivo obashuji latky, ktere nejsou standartne pouzivane pro vyrobu PET lahvi. Uz i to je duvod proc pivo z pet nepiju a proc muze chutnat jinak. Taky je snim mnohdy jinak zachazeno nez s pivem ve sklene lahvi.


doplněno 06.11.15 10:58:

@BRUNO, ale musí. Pivo není minerálka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 00:16

majsterjoe: a jaképak nestandartní látky petky pro pivo obsahují a kde jste to vzala? PET je zkratka pro poyethylentereftalát, což je polymer, do kterého se nic přidávat nemusí. Jinak Braník byl vždy patok a petky na to nemají vliv. Každý správný maník fandí klubu Baník! :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 05:57

Myslíte tem Braník ze Smíchova s.r.o.? K Smíchu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 06:34
avatar
Pivo v petkách má obecně kratší dobu skladovatelnosti a bráník má problém dodržet i tu. Když člověk otevře dva dny prošlý lahváč tak si toho ani nevšimne ale braník v petce týden před expirací to už je pití pro úplné zoufalce. Kde jsou ty doby, kdy jsme se v době studií na škole v Liberci táhli do hospody Na Berlíně pod lanovkou za branickým polotmavým přes celé město.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 08:14
avatar
Staci se podivat u braniku na slozeni a zjistite ze to je ochucena voda , pridavaji tam maltozovy sirup. Pozor na to.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalpk
Datum: 06.11.15 11:05

Maltozový sirup je přítomen ve většině piv i značky Staropramen. Jediné pivo, kde (snad) není, Ostravar...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk*
Datum: 06.11.15 19:52

michalpk :

Kde jste přišel na to, že maltózový sirup je všude? Pokud vím, přidává ho tam z těch známějších zrovna staropramen a braník, ale o jiných nevím ( jsem z čb, takže piva, která se prodávájí převážně zde ´plus ty globály které koupíte všude) ... Výrobci mají povinnost uvádět to na etiketě ve složení a taky to tam je... Jináč, je to náhrada sladu, kterou může podle zákona nahradit až 30 procent toho sladu ... Taky kvůli tomu jsem přestal pít staropramen - nechci vodu se šťávou . A staropramen to je vůbec filuta - ještě přidává tetrahop na udržení kráásné pěny :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalpk
Datum: 06.11.15 20:02

pesku, myslel jsem piva ze společnosti Staropramen. Staropramen má, pokud vím, tři hlavní značky Braník, Staropramen a Ostravar. I Stella Artois má myslím ve složení maltozový sirup. Z těchto 3 mám dojem, že maltozového sirupu je prostý jen Ostravar, ale nyní to neověřím. Jinak souhlasím, ostatní pivovary jej moc nepoužívají.

Jinak myslím, že zákon zrovna ohledně složení u piva je docela špatně udělanej, třeba ten vámi zmiňovaný tetrahop alias pod označením chmelový izoextrakt (ani extrakt není nic moc) se dneska už ani rozepisovat nemusí, stačí uvést jen chmelové produkty nebo upravený chmel, což mi vlastně nic neřekne a už vůbec nezjistím, jestli tam teda ten tetrahop je nebo ne. Co vím, tak jej stále přiznává Rohozec a asi Svijany, otázka je, jak dlouho.

Podobně u sladu, většina pivovarů vám napíše obecně jej ječný slad, ale už nevíte, který z nich, přestože každej má svou specifickou chuť. Málokterý pivovar vám na etiketě rozepíše třeba slady: plzeňské, mnichovské, barvící a hlavně u tmavých piv mě tohle dost štve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk*
Datum: 06.11.15 20:38

michalpk:

tetrahop se tam samozřejmě neuvádí - to je v těch chmelových produktech - není to vyloženě chemie - což tvrdí samozřejmě výrobci, nicméně v žádném případě to tam nevzniká přirozeně - nikdy by tam žádnej izoextrakt nebo co to je nevznikl, kdyby tam s tím nedělali čáry máry ... No , to si vlastně psal- ale maltózový sirup se tam uvádět musí, protože to není žáný chmelový produkt

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jmlc®
Datum: 06.11.15 12:14
avatar

Koupil jsem si "akční" pivo v petce a byť bylo ještě pár týdnů do konce min. trvanlivosti, bylo zkažené - neuvěřitelné... Od té doby už nikdy pet!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 19:26
avatar

Každý má rád něco jiného! Máme v práci kolegu,co nedá nic jiného než právě Braník!Ale další zase téměř jen Kozla a výjímečně si dá Gambrinus!Já zase osobně privileguji jen 3 značky (4 již neexistuje)-Prazdroj,Bohemia Regent (nejstarší pivovar a asi nejen v ČR!-udávají se občas 2 letopočty 1279 a 1379.první je z počátku vaření piva v Třeboni a druhé oficiální založení,) a Zlatý Bažant!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 20:04
avatar

Doufám že nechodíš na pivo s kolegy, kteří pijí výplachy z pivních trubek jako Gambrinus a Braník, když ty sám piješ prostě úplně jinou ligu. Takový Zlatý bažant moc lidem nechutná, ale je to asi to nejlepší co přišlo ze Slovenska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalpk
Datum: 06.11.15 20:04

Regent je určitě asi jeden z nejstarších pivovarů, ale jsou i starší, záleží na tom, z jakého úhlu se to bere. Třeba pivovar Žatec uvádí myslím letopoče 1281, Černá Hora také nějak rok kolem 1200, a pivovar v Broumově 1348.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.