Proč uprchlíci,kterým jde o život-jen Německo

Od: Datum: 04.09.15 13:05 odpovědí: 66 změna: 06.10.15 20:43

Nechápu, pokuď jde někomu o život a utíká před válkou a hladem, tak proč je jediný cíl uprchlíků jen Německo a utíká přes mnoho zemí? Vždyť i v jiných bližších zemích by byli přece v bezpečí a dostali najíst a hlavně by tam přežili. Tak jak tomu mám rozumět? Taky bych mohla říct, pobírám minimální mzdu, trpím hlady a utíkám do Německa před chudobou a přece nikam ve skutečnosti neutíkám. Není to tak trochu ekonomická vypočítavost než boj o život jít jenom za lepším životem?

doplněno 04.09.15 22:43:

Též nechápu, proč uprchlíci jsou zákonem chráněni a víc ctěni než my ostatní, že nikdo nesmí oficiálně v demokratické zemi říct o nich upřímně svůj názor plnou pusou co si myslí, musí si každý dávat pozor na jazyk,aby je něčím neurazil a vyjadřoval se pokuď možno co nejvíce soucitně a slušně. Pokuď je to tak, jak tady většina z Vás píšete ekonomický uprchlík, tak kde je rozum těch co je do Evropy přijímají, aby tohle neprokoukli.Zdá se mi, že tou pomocí zároveň potápíme i sebe sami i Evropu až nebude jak tu velkou vlnu přílivu nijak zastavit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.15 13:07
avatar

A co chcete slyšet?

Není to tak trochu ekonomická vypočítavost než boj o život jít jenom za lepším životem?

Jistě že je..., ovšem nikoliv "trochu" jak píšete, ale HODNĚ (u hodně lidí pak nikoliv hodně, ale JENOM).

doplněno 04.09.15 13:08:

P.S.: nicméně Německo je (podle Merkelové) chce..., tak dokud si je budou brát, je to jejich věc. I když od určitého počtu už to bude věc celé Evropy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 21:27

Ano to bude. Protože pokud by jim postupem času Naměcko začalo udělovat občasntví, tak se tu budou tyhle individua volně pohybovat po Šengenu. Ať už jsou kýmkoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.15 13:21
avatar

Tady nejde o bezpečí, jídlo, a pití, podívejte se - viz dnešní zpráva že v Maďarsku zahájili hladovku dokud je nepustí do Německa... Tihle těžko hledají bezpečí a stravu... Dělat nejspíše také nebudou. Jinak, vy sice do německa utéct můžete, ale to je tak vše, bohužel "neutíkáte před válkou" abyste dostaly benefity jako oni.

Navíc, tady je spíš jiná otázka - proč "utíkají před válkou" z 95ti procent muži a ne i ženy a děti?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.09.15 10:38
avatar

to číslo 95% je odkud?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 07.09.15 19:30

Podle počtu osob, které zadrží policie. Vesměs to jsou všichni mladí muži, rodiny velmi málo. A jestliže zaplatí převaděčům cca 15000 EUR, tak nemůžou trpět hlady a utíkat před válkou. Tomu uvěří jen magor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.09.15 13:49

Člověk chce mít to lepší, na tom nic špatného není, Německo má asi málo problémů s Turky. Tož utečte, když se poukazuje na jejich lepší mzdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuvajtskyplebs
Datum: 04.09.15 14:43

Já zase nechápu ten plebs z Kuvajtu co se dovalil do Teplic a prý tam chtějí i bydlet. Proč? U nás? V parku nápisy v arabštine, kvůli nějakým petardám, všude bordel po parku...Se ženama nemluví, pokud jde o nějaké vybavovaní ohledně lázní, tak jenom s mužským personálem. (zdroj -net) U nás nerozlišujeme pohlaví, když se má něco vyřizovat a jim se to toleruje, to mě štve, to se posouváme o století dozadu. Si neumím představit, že bych řekla, někde že s ženskou nebudu nic vybavovat, to by bylo na mě křiku, Šabatka by se na mě slezla jako první, ale tady ne, tady se to toleruje!

Ok, nevyžírají sociální systém,, dělají tam někomu i kšeft, ale na druhou stranu přece jako normální země nemůžeme jim za to tolerovat vše na oplátku!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.15 14:47

Protože jim nejde o život, ale o prachy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rybana
Datum: 04.09.15 15:24

Jsem naštvaná, prý - Evropo, máš na rukách krev !- copak někdo, nahnal těch 71 migrantů, do auta bez přístupu vzduchu

nebo tam vlezli dobrovolně?

copak někdo převrací jejich lodičky? evropani je tahaj z vody, dají jim najíst, oblečení a oni se cítí ukřivděni, pohrdají našimi evropskými hodnotami, ale všichni se sem hrnou, proč nejdou např.do Arabských emirátů, ke svým soukmenovcům?

Všichni chtějí do nejbohatších států Evropy, jistě, že jsou to ekonomičtí uprchlíci, jen řvou , bouří se, nerspektují zákony

evropských států... a bude hůř. Tady vděk nečekejme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.15 15:09
avatar

Započal konec staré dobré Evropy :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.15 17:23

No jistě, že to jsou ekonomičtí uprchlíci, dělat nikde nebudou a nechají se živit. Včera jsem slyšela v rádiu, jak mluvili o nějaké syrské rodině, která utíká se čtyřmi dětmi (8, 5, 2 a 1 rok) Nechápu, že si do války ještě pořídili dvě děti (když měli první dvě, ještě válka nebyla). Tady mají dvě děti jenom ti bohatší (cikány nepočítám), normální lidi si pořídí jedno, protože více by jich na studiích neuživili a oni přitáhnou s takovou famílií a starejte se. Nechápu proč tam nezůstanou a nebojujou proti IS.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 09:27
avatar

Možností je víc...v první řadě mě napadá přehlcenost Turecka (a taky Pákistánu), kde už se počet uprchlíků bude blížit 2 milionům. Dále přísnější azylová politika v těch bohatších státech (SA, SAE...), nesmyslnost utíkat do sousedního Iráku, kde je to jak z bláta do louže, nesmyslnost pro Kurdy utíkat do Turecka, které je vraždí ve velkém, omezená informativnost, kdy nevědí, že třeba i u nás nebo v Maďarsku nebo i jiných evropských státech je ta možnost získat azyl a relativně dobré podmínky k životu, práci atd., no a také samozřejmě bude hrát roli vědomí toho, že je Německo jedno z nejbohatších zemí světa. Já třeba nechápu, proč to lidi udivuje, že jakmile je někdo v bezpečí- nehrozí mu, že mu na hlavu v příští sekundě přiletí raketa, tak přemýšlí o tom, jak se mít co nejlíp. Vy byste se snad spokojili zůstat až do konce války někde v uprchlickém táboře na hranicích s Tureckem a žebrat o příděl vody a jídla? Jestli vám nic neříká Maslowova pyramida potřeb, tak nastudujte...Nejvíc mě vždycky dostávají řeči o- proč si to tam nevyřeší? Už jsem to sem někam jednou psala- za jakou stranu doporučujete aby se nechali zabít? Za Asada, Kurdy nebo snad IS? Nebo mají vytvořit další frakci a doufat, že porazí někoho, koho podporuje USA a spol. nebo Rusko a spol.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 05.09.15 10:55

Je to jejich vychcanost.

Aby "běženci" nemuseli běžet tak by jim Němci mohli stejně jako před cca 70 lety dokonce vypravit celý zvláštní vlak, stačilo by taky jen z nákladních vozů. A byl by od nich klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 11:06
avatar

Němci je tam sami chtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 05.09.15 11:25

A já dodám, že to pro němce bude velice laciná pracovní síla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: utopie
Datum: 05.09.15 11:27
Nemci ne, ale merkelova a dalsi ji podobne zrudy.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 11:26
avatar

Jsou to arogantní nepřízpusobiví vychcánci ano 20% utíká před válkou 20% jsou ekonomočtí imigranti a 60% jde dělat bordel v Evropě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 05.09.15 11:38

Němci to mají dobře spočítaný kolik jich můžou vzít. Investice vražené do imigrantů se jim dvojnásob, ne-li více, vrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 11:55
avatar

A v jakém směru se jim vrátí? děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 12:01
avatar
Tak imigrantům se to vrátí zcela určitě, a možná i více než dvakrát..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 05.09.15 12:20

luigi: Už jsem to výše napsal. Levná pracovní síla. Práce, na které svoje lidi neseženou, atd. Pořádek si uhlídají, o tom nemám pochyb.

12 let jsem dělal v němci koupeném podniku. To je jiná organizace práce, promyšlené ekonomicky do sebemenšího detailu.

doplněno 05.09.15 12:43:

To nepřinese zisk zítra, pozítří ... ale za 10 , desitky let. Nyní je to bude stát peníze a leckde možná prodělají. S tím se ale vypořádají a zavedou (nemají-li) takovou morálku a režim, že netratí. Nikdo si nebude brát domů lidi, které bude jenom živit a nic jim nepřinesou a němci to dovedou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 12:32
avatar

dik ale nechápu jak takový člověk, který přijde jen s telefonem manželkou a furou děcek může mít jakykoliv ekonomický přínos ,když ho je potřeba včlenit do společnosti to znamená dát mu bydlení a veškeré vybavení aby se necítil podřadný a nedělal bordel nedovedu si to představit v tomto množství apropo oni nebudou dělat ani práci co němci nechtějí to je problém oni budou jen natahovat ruce a odvolávat se na víru.

doplněno 05.09.15 12:49:

Tak snad to zvládnou a hlavně ať do toho netahají nás máme dost svojich problémů s jiným etnikem a dodnes jsme stím nedokázali pohnout natož ještě tyto nelegální imigranty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 15:17
avatar

Německé úřady odhadují pokles obyvatel z dnešních 82 na 65 milionů v roce 2060. Současně dochází ke stárnutí populace, předpokládá se pokles z dnešních 50 milionů lidí v produktivním věku na 35 milionů v roce 2060.Pak se nemůžeme divit podpoře imigrační vlny.Už v minulosti docházelo k přílivu obyvatel z Turecka,Egypta,i některých arabských zemí.Tito usedlíci právě k sobě zvou dnešní utečence z muslimského státu,kde jsou ohroženi na životě včetně jejich rodin.,

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 16:24
avatar

A mně není jasná ještě jedna věc. Proč jsou Merkelová aspol naštvaní na Orbana, za to, co dělá? On chtěl jenom dodržovat dohody o imigraci a uprchlíky držet v uprchlických táborech, aby se zaregistrovali a rozhodlo se, kam půjdou. To že je tam nedostal, za to přece nemůže. Dál je pustit nechtěl, aby mu je nevrátili. Tak co vlastně chtějí? To už jim můžou vypravovat vlaky do Německa přímo z ŘEcka a Itálie, aby nemuseli chodit pěšky*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 21:25

Jednoduchá odpověď:

jde jim hlavně o peníze, o vysoké sociální dávky či kapesné (kterým jim beztak závidím). Věří také to, že v Německu najdou práci.

Nevím o tom že by byly zákonem chráněni? Nelegálně se pohybují po územích cizích států jak by se nechumelilo. Jsem pro zpřísnění zákonů o překročení hranice a pro zákony o ochraně hranic.

Nejhorší je že nevíme kdo tihle lidi přesně jsou. Každý z nich přijde s nějakou pohádkou o tom, že o někoho přišel (může být pravda), ale na druhou stranu druhá světová válka v Německu také zanechala miliony lidí bez práce a bez bydlení, ale oni si všechno museli obnovit a postavit sami. Představa, že by migrovali do okolních zemí by byla absurdní. Názor na tyhle věci ve společnosti se, zdá se mi, značně změnil. Média dneska mají moc. Všechno se humanizuje. Stačí jedna fotka v médiích a světu se najednou zase "otevřou oči". Njn, ale mezitím jsme zapoměli na konflikt v Ukrajině, na okupaci ruských jednotek a bezpráví, které se děje tam. Někomu tahle migrační krize moc hraje do karet. O Boko Haram se teď už taky moc nemluví. Ale umím si představit, že sem zachvíli budou putovat migranti z Palestiny a pásmy Gazy protože tam už je to taky vybombardované, samá sutina, nemaj kde bydlet. Tak proč nejít do Evropy, Německo, Rakousko, Francie a Švédsko je uvítají s otevřenou náručí. Odměnou jim jednoho dne bude "druhá Francie". Izrael je taky vlastně hrozný neřád, když drží palestinské uprchlíky v uprchlických táborech:

http://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_refugee_camps

http://www.camera.org/index.a…sp?x_context=18&x_article=960

Tak proč nevzít k sobě i tyto uprchlíky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarkak
Datum: 05.09.15 21:45

A co když by nastala situace, že by se všichni do Německa už nevešli a nutila by je potom vláda k nám, a dali by povinně nařízení od Merkelové, že si musí i každý čech vzít k sobě domů jednoho uprchlíka a živit ho za svoje peníze a pečovat o něj. Toho se bojím při našich nízkých příjmech.

Od: radkapod*
Datum: 05.09.15 21:59

To si umím docela dobře představit, ani Německo není nafukovací. Jen Syrie má přes 20milionů obyvatel. Afganistán skoro 30milionů...všichni se do Německa nejdou.

Pod nějakou pohrůžkou je k nám pak stejně nacpou *zed*.

Jednou mi někdo vyprávěl že po válce do baráku jeho babičky a dědečka nastěhovali (asi to byl národní výbor - už se nepamatuju) nájemníky, prostě měli v baráku nadbytečné prostory, tak za naprosto směšný nájem u nich bydleli cizí lidé.

Tak bacha vy kdo máte volné horní patro v baráku *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 22:00

Já si myslím že něco takového by byl naprosto šílený scénář. Naprosto popírající principy toho s čím jsme do EU vstupovali. Osobně věřím tomu, že většina občanů ČR vstupovala do EU s tím, že si ČR zachová svou svobodu, nezávislost, individualitu a hlavně suverentitu. Tímto by se EU stala totalitářskou organizací, která přestává respektovat svobodnou vůli jednotlivých zemí. Pro mě něco nepřijatelného a věřím že i pro většinu obyvatel ČR. Členské země by to hodně rozhádalo a osobně si myslím, že by to zpochybnilo samotný důvod existence EU, tedy přinejmenší její jednotu. EU vznikla kvůli jednotě, jenže té nikdy nebude dosaženo, pokud máte respektovat odlišné názory, potřeby a zvyky v jendotlivých zemích. A mě osobně EU docela vadí jak neustále strkají prsty do cizích věcí. Třeba ta kritika namířená proti ČR a zemím visegrádské čtyřky. Zprávy založené na populismu, desinformacích, kritika hraničící s manipulací, apod.

Ale k nám je stejně nikdo nutit nemůže, stále se bavíme o tom, že jsou to ekonomičtí turisti spíš než migranti z nouze, kteří hledají bezpečný domov. Spíš je otázka co bude chtít Německo dělat dál, až zjistí že už nemají na kapesné pro migranty, asi budou chtít abychom jim to sponzorovali nebo co. Mě nejvíc naštvalo to vyhrožování ohledně zastavení evropských dotací. Co je tohle za bordel, tak jednou odvádíme do EU nemalé částky, děláme ekonomické ústupky jiným zemím, a najednou nemáme právo na dotace? Tak to už radši rovnou vystoupit z EU a ty výdaje, které ušetříme můžeme přesměrovat dotace...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 07:09
avatar

Ráno jsem četl jedno zdůvodnění z pochodujícího davu,který volal " Merkel je naše máma". Ale ono to má souvislost s minulostí, kdy Německo v padesátých letech potřebovalo oživit ekonomiku a dělalo "nábor" právě v oněch muslimských zemích, zejména v Turecku / viz třena nezničitelný Simír v jednom seriálu/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarkak
Datum: 06.09.15 09:10

Proč naši daňový poplatníci maji tyto lidi živit na úkor snížení svoji životní úrovně? Navíc nejsou zrovna moc skromný a nechutná jim ani naše jídlo a stěžují si na hrubé zacházení v našich táborech. Divím se, že nechtějí ke svým bratrům do bohatých Arabských Emirátů, Kuwaitu aj. Tam by možná je mohli živit zadarmo.

Datum: 09.09.15 16:39

"Mohli by je živit zadarmo"

Živit zadarmo? To jako že je vypustí do volné přírody ať se živí sami na své náklady? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 15:53
avatar

Máme to, co Američané chtěli a dobře nám tak. Jací uprchlíci?, zmanipulovaní lidé (vesměs mladí) co by chtěli soc. dávky a ne práci. Lidé trestaní nikoli za politické myšlenky. Myslím, že lépe by bylo dát peníze ať třeba osívají Saharu a zůstanou doma. Začínám se ve své rodné zemi bát a bude hůř. Na dodávku plnou (71 uprchlíků) mám svůj názor, kdo umí jen trochu počítat tak věděl, že vzduch jim dojde už za pár minut. Proč tam nalezli? Jestli je mi jich líto, ani moc ne. Na naše nemocné děti se dělají sbírky a na uprchlíky máme asi dostatek. Chtějí do Německa, ať si je tam nechají, jsem pro aby se postavila hranice jakou nepřelezou. Začínám se bát, že to vše vyvolá velké nepokoje a nebojím se říct válku, minimálně občanskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 06.09.15 16:30

Protože arabské sousední státy jim zavřely dveře. Jen politici v Evropě jsou natolik debilní, že tohoto trojského koně vspustí na svá území a pak nastanou stejné problémy, které si utečenci udělali doma. Ví to Švédsko aj. Těžko lze nastěhovat do Německa Sýrii a další populaci a ještě doufat, že budou fungovat jako západní civilizace.

Do Německa se stěhuje středověk a náboženský fanatismus. Jen se válka přesouvá do Evropy v duchu šíření islámu a zabíjení nevěřících.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu většiny utečenců neutíkají před hladem !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 16:40

media, media a zase media...v evrope je nejvice propagovanou zemi nemecko...vysoke platy, ekonomika stale stoupa, zadne rozbroje posledni roky jako treba v recku, francii atd. Nemecko je takova Amerika Evropy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovcan*
Datum: 09.09.15 12:37

Klarkak, neměj obavu až se naplní imigranty dostatečně v Německu, tak veledáma v sukni za pomocí strejdů v Bruselu nařídí další dávku k sousedům. Pamětníci si možná vzpomenou na frantíky, breptové a skopčáky, před mnoha lety a jejich úctu k Československu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 12:59
avatar
Okopírováno z FB:
Letiště nejmenované bohaté arabské země. Pasová a Imigrační kontrola.
,,Salam Alejkum“ zdravím ,,Alejkum Salam“ odpovídá úředník za přepážkou.
,,Víza?“ Ptá se po otevření pasu. ,,Nemám“ odpovídám. ,,Bylo mi řečeno, že ho mohu dostat na místě. “ Hm..ano, účel vaší cesty?,,
,,Pobyt ve vaší krásné zemi. “
,,Takže turista? Obchodní cesta?“
,,Ne, běženec.“
,,Prosím?“
,,No imigrant. U nás se to zbláznilo, Necítím se bezpečně. Byl jsem třikrát přepaden cikány. Policie nikoho nechytila. Náš stát je rozkradený, hrozí kolaps sociálního systému, důchodová reforma se nepovedla, nebudu mít na stará kolena co jíst. Všude běženci z Afghánistánu a Sýrie. Vy jste bohatá arabská země. Máte ropu, velká číst příjmů je tvořená turistikou, vzmáháte se ve všech odvětvích. Prostě máte to zmáknuté. Chci u vás žít, bydlet, chci být součástí vaší krásné a bohaté země, která má super sociální program.“
,,Co?“ děsí se úředník.
Přecházím k otázkám: ,,Je pravda, že když chce některý z občanů studovat platíte mu školu? A když si vybere školu kdekoliv na světě, platíte mu stýpko včetně nákladů na ubytování, kapesné, cestovné?“
,,Ano, to je pravda“ hrdě hlásí úředník
,,Je pravda, že nabízíte sociální domy pro novomanžele, měsíční příspěvky a další výhody?“
,,Ano, je to tak“ zase pokyvuje.
,,Je pravda, že poskytujete velkou podporu obyvatelům, kteří nedosahují statutu střední třídy?“
,,Ano a máme další velké výhody pro lid této země. U nás se mají všichni dobře“ znovu hrdě pokyvuje.
,,Přijímáte imigratny z muslimských zemí?“ ptám se vyčkávavě.
,,Ne, máme plot a nikoho k nám nepouštíme“ rozhodně říká úředník který je sám muslim.
,,Vynikající. Tady jsou prosím moje požadavky.“ říkám radostně, že informace nelhaly.
,,Nerozumím.“
,,No tady jsou moje požadavky. Chci aby mi vaše vláda poskytla ubytování a další náležitosti.“ Strkám mu popsaný papír.
,,Jaké náležitosti?“
,,Stravu podle mých potřeb, takže vepřové maso alespoň jednou týdně“ .. začínám předčítat seznam.
,,Vepřové je ale nečisté!“ přerušil mě úředník vyděšeně.
,,U nás ne, a nebude mi vadit i když ho porazíte halal. Tak jsem tolerantní.“ Pokládám na stůl další papíry.
,,Pak žádám o výjimku pro mou ženu na opalování nahoře bez na pláži, povolení řídit auto sama bez dozoru muže, nezahalovat se. Taky budeme chovat pejska, možná dva. Máme je totiž rádi. Potom nutně potřebuju vědět, kdo nám bude dodávat alkohol. Normálně ho tu prý nemáte, ale u nás je to normální dát si panáčka, nebo aspoň lahvinku dobrého vína. Pivo prosím po basách. Jo a když máte ramadán, kde se budeme stravovat? To víte podle vaší víry rozhodně žít nebudeme, tak nám laskavě zařiďte vše potřebné. Jo a kde si máme vyzvedávat peníze? Kdo nám zařídí mobilní volání a internet pro styk s rodinou co zůstala v Evropě? Kdo nám bude organizovat nějaké výlety? Kdy budou hodiny vašeho jazyka zdarma? Kdy mohu pozvat bratra a jeho rodinu? To víte, jsem rodinný typ a odloučení mi nedělá dobře. Preventivní lékařská prohlídka bude kdy? Něco na mě leze, tak bych rád léky.“
,,Máte také prosím nějaký seznam vašich neziskových organizací, které mi pomohou získat trvalý pobyt, azyl a občanství? potřeboval bych právníka zdarma, aby mi pomohl s mými nároky vůči vaší zemi. To víte já nic nemám, takže ho budete platit vy. Budu vás totiž žalovat, hned jakmile se budu domnívat, že nekonáte podle mojí představy.“
,,No tak? Kde to vázne? Šup, šup, koukejte nás ubytovat.“
,,To asi nepůjde pane…zaprvé u nás nejsou neziskové organizace na podporu imigrantů..a ..“ hledá další slova úředník.
,,Co?“ žasnu
,,Že to nepůjde.“ opakuje úředník, to o čem mluvíte, ty výhody a práva, je pouze pro občany naší země. Rodové občany.
,,No to není problém, manželka je před slehnutím, tak zítra tady porodí a budeme tu na sloučení rodiny, Naše dítě bude váš občan.“ zasměji se jak jsem s ním vypekl.
,,To také nejde. Musíte tady být rodem, občanem, nestačí být zde narozen, nebo si vzít místního. To neplatí. Musíte mít naši víru a tak dál.“
,,Když nebude zbytí budu konvertovat.“ říkám s vidinou bohatství na dosah.
„Ani to nestačí. Můžete u nás po konvertování naši víru studovat, ale po omezenou dobu a na své vlastní náklady. Pak musíte odejít.“ vysvětluje trpělivě.
Jsem zaskočen a proto přecházím do útoku ,,A vůbec, víte jak složitou jsem měl cestu? Nestačil jsem jít ani ke zpovědi. Kde najdu kostel a kněze? Kdy je mše? chci si ulevit ve svatostánku.
,,Projevy cizí víry na veřejnosti jsou zakázány.“ říká důrazně.
,,Tak pojďte do kostela se mnou, dáme řeč o mém a vašem bohu. Uvidíte, že křesťanský bůh je plný porozumění a odpuštění.“ lákám ho mimo tohle úřední místo.
,,Nelze! Za svádění od pravé víry je u nás velmi přísný trest. Může se jednat i o trest nejvyšší! Nesmíte diskutovat o svém bohu a agitovat v jeho jménu!“ děsí se úředník.
To už mě rozčiluje ,,Tak to ne, znám svá práva, znám evropská práva! A vůbec, dejte si pozor. Chci u vás kandidovat ve volbách. Určitě to cizincům umožňujete, tak jako u nás.“ dodávám výhrůžně.
,,Je mi líto, ale opravdu nemáte nárok.“ kroutí hlavou úředník. Nemůžete být volen, To právo mají pouze rodoví občané. Tohle je naše země, víte? Naše zem, naše pravidla.“ Dodává a nechápe, že nerozumím tak samozřejmé věci.
Podává mi pas bez vstupního víza.
,,Sorry, Já vám nerozumím“ dělám, že jsem pozbyl znalost veškerého jazyka.
,,Potřebuju tlumočníka z vaší do mojí řeči. Prostě nerozumím.“ Začínám řvát až ohodím jeho vous svou slinou ,,Azyl rozumíte? AZYL!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 23:42
avatar

- taky bych si vybrala Německo - a uprchlíci blbí nejsou ...

doplněno 09.09.15 23:51:

- naši uprchlíci v r. 68 taky neutíkali např. do Polska, alespoň pokud vím - a taky neutíkali před hladem a válkou, proč tedy odsuzovat migranty dnešní?! - pozor ! - nejsem sluníčkář a s migranty nesouhlasím, ale to je asi tak všechno co můžu dělat . Chci jenom říct, že se jim nedivím ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarkak
Datum: 10.09.15 09:49

Kámoška mi včera řekla a co takhle kdyby chudí češi též utíkali s uprchlíkami do bohatého Německa za lepším životem. Mají tam štědré pohádkové výplaty, které u nás většina čechů na výplatnici ani nikdy neuvidí. Běžně tak 2500 euro měs. ( 68tis.Kč.). To je ráj na zemi, ne? A žádné ploty nám v schengenském prostoru nebrání se tam dostat. Diví se, že se ještě tam také nehrneme za slušnýma penězma v davu jako oni. A co by se stalo, kdyby celá Evropa a ostatní se nahrnuli jen do Německa?Merkelová by je ráda přivítala. Dáme Vám ubytování, jídlo a finanční hotovost.

Datum: 10.09.15 12:01
avatar
Chudí Češi by měli smůlu, protože by nedostali azyl, když v jejich zemi jaksi zrovna neprobíhá válka ;) I kdyby, většina lidí zkrátka svůj domov kvůli pár penězům navíc neopustí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 12:06

To by nefungovalo. 1) u nás není válka 2) kdo by chtěl bydlet v jednom ubytovacím zařízení s těmi muslimi, kteří sebou přivlekli infekční nemoci a islám. Prý mají špatné hygienické návyky, takže civilizovaný člověk by s nimi nejspíš v jedné budově bydlet nechtěl a nevydržel a mohly by s toho být konflikty a násilné střety. Pravděpodobně by jste si ani nedokázala pohlídat svoje věci, peněženku, kreditní kartu či mobil, protože tam v muslimských zemích je obvyklé, že lidi spolu mnoho věcí sdílí. Jsou na to zvyklí protože žijí po kupě jako jedna velká rodina. Opravdu si nemyslím, že by se tohle dalo spojit dohromady. I kdyby tam byli jen samí češí, asi by nikdo z nás nechtěl bydlet na ubytovně s tolika běženci a sdílet pokoj s dalšími dvěma cizími lidmi, sdílet toalety, koupelny, atd. řešit každodení spory o to kdo komu co sebral atd, o to, kdo s kým spí a jestli se v noci vůbec vyspím...

Na druhou stranu, ale si umím představit české bezdomovce, kteří by tam ten azyl najít mohli, protože u nás se o ně nikdo nepostará a oni v zimě mrznou a umírají venku! Otázka tedy je, proč se starat o cizí, když se stát nepostará o vlastní? Je vůbec legálně možné ubytovat bezdomovce z Česka v Německu, když je zadlužený ve státu Evropské Unie? Nebudou mu něco srážet úřady nebo vymahači dluhů z kapesného, které by dostal v Německu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 12:09

Neutíkali před válkou, protože u nás se neválčilo. Byl to protektoriát, tzn. že se nám válka vyhnula. Tehdejší vláda se chtěla válce vyhnout. On je velký rozdíl hostit uprchlíky z civilizované evropské země, kteří jsou slušní a vzdělaní (nebo se chtějí vzdělávat) a uprchlíky, kteří se chovat slušně neumí, vzdělání nemaj a vzdělávat se nechtěj a umí jen krást. Takovým je třeba se vyhnout, jen nevím jak toho chce ta Merkelová dosáhnout. Jak je odhalit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 17:56
avatar

V souvislosti s uprchlíky mě napadlo jaká je vlastně u nás nezaměstnanost?,když české firmy jsou ochotné okamžitě poskytnout 5000 (pět tisíc) pracovních míst. Že by se našincům nechtělo pracovat? No pokud je platí tak jako jedna firma 10 000,-, provoz je nepřetržitý, ani bych se nedivila, pokud půl roku nemarodite dostanete bonus + 3000,-, uprchlíkům by pan majitel nabídl možná ještě méně a nebo by na ně bral dotace z našich daní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 10.09.15 21:17

Taky jsem ten blábol četla *smich*...to bude stejné jako s jistou skupinou zdejších obyvatel, když budou dost vysoké dávky, tak dělat nebude nikdo.

Náhodou jsem dneska četla co píše švýcarský deník Basler Zeitung: "Vláda v Bernu zveřejnil údaje o stavu přistěhovalců z Afriky a Středního východu , které švýcarské obce přijali v uplynulém roce . Práci nemá 91 % uprchlíků z Eritreje. Z Íránu 84 procent. A 87 procent ze Syrie. Žadatelé o azyl obdrží v průměru 1000 švýcarských frank. Stát poskytuje zdravotní péči a platí jim příplatek za pokoj a stravu . Ve Švýcarsku je min. mzda 3200 franků hrubého ale to se nevyplatí pracovat, vzhledem k tomu, že by pak museli platit za bydlení, jídlo ,oblečení a vše ostatní. Obec již neví, kam umístit přistěhovalce , má nedostatek bytů . Nedávno vypukl skandál , když se obec rozhodla odebrat švýcarské rodiny podnájem, aby tam umístila Syřany. "

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 22:45

Za pravděpodobné bych viděl, že ta Švýcarská rodina neplatila nájem/podnájem. Třeba to byli nepřizpůsobiví občané. Ovšem logiku v tom nespatřuji, jakoby si tím nějak pomohli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 22:41

Minimální mzda, směny noční, ranní, vstávat ve 3:50 a někdy i přesčasy. Komu by se chtělo že? Víte, realita je taková, že ono se chce, ale ti zaměstnavatelé mnohdy nechtějí pomalé nemo méně výkonné pracanty (platí hlavně o výrobních linkách). Dneska se klade důraz na to že uchazeč o práci musí být mladý, silný, zdravý a výkonný a pokud nesplňuje alespoň dvě z těchto podmínek tak tu práci je opravdu těžko najít. Takže opravdu nemám rád ty laciné výmluvy že se jim nechce pracovat, to říkaj ti co jsou nahoře, ti zpychlí co všechno maj a co jim není nikdy žádný plat dost vysoký. Ale zpět k tímatu, mě by zajímalo kolik kč (sociální dávky) pobírají od státu ti nezaměstnaní, ale nemyslím tu hmotnou podporu jak dostáváte 50% z výše svý poslední mzdy po dobu jednoho roku, ale normálně příspěvek na bydlení atp. kolik to dělá na osobu. Můj osobní odhad bude že by to mohlo být mezi 2.000 - 4.000 ale třeba jsem ) plně mimo. Dle této tabulky je v ČR přes 450.000 nezaměstnaných http://www.kurzy.cz/makroekonomika/nezamestnanost/A=3 pokud někdo víte jak je to s těmi soc. dávkami dejte mi vědět. Rád bych si to porovnal s těmi běženci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dotazz
Datum: 10.09.15 22:47

Budeme montovna, vlastně i tak už pomalu jsme? Koh-i-nor se stáhnul s výrobou z Chíny, jejich střední třída tam narůstá, k nám proudí potencionální levná pracovní třída do možností zřízení dalších montoven? Přece nelze uživit tolik příchozích lidí a k tomu prosperovat-made in Evropo?

Takže , bud se vsichni zde pak uzivíme prací, nebo jak to bude?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 21:19

Proč občané ČSSR neprchali do Somálska nebo Alžíru?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 22:41

Protože nejsou Afričani, ale Evropani. Kulturně i lokálně je blíž Evropa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarkak
Datum: 11.09.15 08:03

Věděla bych, jak se ekonomických migrantů zbavit.Přizpůsobte německé výplaty českým poměrům.Těch 2500 euro.běžné německé výplaty bych snížila podle kurzu na našich 400 euro.měs.a hned by byla zpátečka někam jinám. To nám čechům by se taky líbil německý pohádkový plat. Můžou si za to vlastně sami, nemají být tak štedrý k lidem. Pan Kalousek by jim životní úroveň trochu srovnal. Vždyť je nepoměr za stejnou práci brát v Německu 6-7 x větší plat než v ČR. a pak se divěj, proč migranti křičí "Germany".

Datum: 11.09.15 08:22

Hmm, tak proč Kanada nebo USA a ne třeba Latinská Amerika?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarkak
Datum: 11.09.15 09:29

A co když si vzpomenou ty migranti, že by chtěli se najíst zadarmo v Praze luxusních hotelích na Václaváku pro cizince, kde stojí jeden oběd 1500Kč.,řeknou že mají hlad a budou chtít,aby naše vláda jim ty náklady uhradila? Vymyslí si třeba, že obyčejné jídlo jíst nebudou.Potom budou chtít třeba zadarmo koupit oblečení Replay,Diesel, že nemají v čem chodit.Vozit se taxi po městě. Ještě je budou všichni litovat. Je třeba rozlišovat ekonomické migranty od uprchlíků, ale jak je vidět je z toho mix a nikdo se v tom pořádně nevyzná v tom velkém davu lidí. Lituji jen Ti, kteří utíkají před válkou a hladem opravdu, ale těch bude podstatně asi méně.

Datum: 11.09.15 09:31

Ale oni chtějí do Německa a Německo je chce přijmout. Nevím, kde je problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 10:12
avatar

Problém je v tom, že Německo je pozvalo (všechny...ústy soudružky Merkelové) a nyní je chce přerozdělovat.

Takže přijmout všechny "pozvané" zcela jistě nehodlá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 10:21

Přerozdělovat znamená co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 10:33
avatar

Nečtete noviny?

Prostě "část" uprchlíků (přesný počet se mění...a vždy jen směrem nahoru), se má přemístit do jiných zemí EU i proti jejich vůli (jak těch zemí EU, tak těch "uprchlíků").

Dopadne to jedině tak, že buď se budou stále vracet jako bumerang do Německa, nebo jim budeme muset vytvořit (dobrovolně povinně) naprosto stejné podmínky jako mají v Německu (což je samozřejmě nejen ekonomicky nereálné, ale vůči "původním" obyvatelům ČR maximálně sprosté, neb náklady na jednoho "uprchlíka" jsou daleko vyšší, než je průměrný plat v ČR).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 10:35

Ano, umístíme je u nás, ale hranice nemáme, uvázat za nohu je nesmíme, takže odjedou do Německa. Prosté.

Proč by nemohli odjet rovnou? Ty naše koncentráky jsou nesmysl a protiprávní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 10:41
avatar

Koncentráky tady nemáme...A pokud někod ilegálně překročí hranice, dopustil se protiprávního jednání.

Zkuste projet Vy jako občan EU obyčejné hranice do Chorvatska bez zastavení na celnici.

V principu je jasné, že by ideální bylo tyto lidi posílat ihned a "express" do Německa.

Co se ovšem stane až Německo bude "plné" (a ono tímto tempem bude plné velmi brzo) je otázka jejíž odpověď nebude příjemná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nogozone
Datum: 11.09.15 11:50

To bude, no-go zone, je to v realu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 18:41

Koncentráky tu máme a chováme se v rozporu se ženevskou konvencí o úprchlících. Porušujeme mezinárodní právo a ještě k tomu úplně zbytečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 18:54
avatar
Potom je možná problém, že nevíte přesně co znamená pojem "koncentrační tábor".Pokud tím myslíte tábor, kde se soustřeďují uprchlíci, ano, ty tady máme.Koncentrační tábor z doby WW.II vypadal i fungoval zcela jinak.
A Ženevské konvence? To je vůbec naprostá "bomba" četl jste je někdy? Pokud by se tato konvence za války dodržovala, tak žádná válka nikdy nebude, protože se obě strany hned na počátku konfliktu vzájemně vzdají.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 20:16

Zdá se, že jste napsal dost písmenek, ale z oné konvence jste neviděl ani jedno. A pletete si ji s jinou. Ženeva jako Ženeva, že neva ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 20:59

To jste vystihl dobře. Takže Německo se vlastně chová nezodpovědně, protože nejdříve vyvolalo imigrační krizi nalákáním na vysoké kapesné a pak ty uprchlíky chce poslat jinam. Tzn. že je to, dle mého názoru, celkově hodně nezodpovědná osoba. Ale mohu se i mýlit, záleží totiž na tom, kdo vlastně stojí za oním zákonem, což nemusí být jeden člověk, může to být celá řada lidí, ale opět, vedená touže osobou. Njn, to je jako byste pozval k sobě na narozenin oslav 1000 lidí, a pak zjistíte, že máte jen na to, aby se jimchk vám vešlo max. 100, takže začnete přemlouvat sousedy po celé vesnici (potažmo sídlišti), aby si u vás ubytovali ty zvývající hosty a samozřejmě taky jim dalo něco k jídlu, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.09.15 10:08
avatar
No, když si vzpomenou, tak mají smůlu...co asi jinýho.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarkak
Datum: 15.09.15 21:15

Též mi není jasné, proč Ti ekonomičtí migranti (co nejsou chudí) plují na člunech, jezdí v kamionech, přelejzají ostnaté ploty,chodí velké vzdálenosti pěšky, když by bylo daleko jednodušší si vzít cestovní pas, koupit letenku a nastoupit do letadla, nebo rovnou zájezd do Německa a nemusejí se tak vysilovat a přelejzat nějaké ploty nad Maďarskem. Já teď poletím do Řecka na dovču a také nebudu přelejzat maďarský plot, jednoduše ho letadlem přeletím až do cílové destinace.Myslím si, že oni asi neznají co to je letadlo nebo pojem cestovní kancelář.Letadlem bez námahy za 2,5h.v Evropě ze Severní Afriky.

Datum: 17.09.15 13:01

Nemluvě o tom, že několik let strávili v uprchlických táborech. To jim jako neletěl žádný spoj ze Sýrie do Německa? Asi ne, když je válka... Kupodivu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.15 20:43

Ja nevim teda ze se s nima serou vsichni ,,,,,ja bych jim tam pustil par bomb a srovnal to tam na prach at jdou k certu ne mi jim jeste dame nazrat a ubytovani a oni stavkujou ...Vsak nebude dlouho trvat a neco velkeho vypukne ..Lidem dojde trpelivost az zacnou znasilnovat krast atd...a preju to tem debilnim poslancum aby jim to udelali aby se pak mohli mlatit do hlavy idioti !Clovek aby se bal pustit pak deti nekam, protoze kde jakej debil muze neco odpalit vsak nam jeste ukazou!Cesky narod je proste narod debilu jak se o nas rika ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.