Autoškola - závěrečná jízda

Od: Datum: 04.08.15 12:21 odpovědí: 10 změna: 04.08.15 22:40
avatar

Dobrý den, co Vám nebo někomu, koho znáte, komisař vyčetl při závěrečné jízdě? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.15 12:28
avatar
Co? Nesmis udelat velkou zasadni chybu. Prednosti , krizovatky , zakaz vjezdu , zakaz odboceni , rychlost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 13:08
avatar

Zdravím,
už je to dávno, co jsem absoloval autoškolu (1980 :-D) Ale dodnes si pamatuju, jak mi můj učitel (ne komisař, tenkrát to byl ještě policajt) mi po jízdě a odejití komisaře od auta vyčetl, že ty pískající gumy v té křižovatce (objížděl jsem nákladní Tatru, která mi dávala přednost, přesně do levého pravého úhlu a holt diagonální pneumatiky, razantní zatočení se současným podřazením a přidáním plynu = pískání pneu, auto bylo Škoda 100 obsazená 4 lidmi) byly špatně :-D
A z nedávné současnosti - známá (dělala papíry před cca 3 roky v Praze) mi vypravovala, jak ji od jízdní zkoušky vyhodili, protože podle názoru komisaře prý měla malý odstup při objíždění parkujících aut (dle jejího vyprávění jela cca 40km/h a odstup měla cca 1,5 metru).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 13:09
avatar

Autoškolák varoval, že např. komisař jasně musí vidět otáčení hlavou, při rozhlížení se v křižovatce. Tedy nelze se jen podívat očima :) Pak se mi stalo, že auto přede mnou hodilo blinkr a chystalo se odbočovat vlevo, chystala jsem se tedy pomaličku na objetí z prava a ten "blbeček" si to těsně rozmyslel a pokračoval rovně (zlatíčko, takovou prasárnu mi udělat zrovna při závěrečkách :-D), tedy mi bylo vyčteno, kam spěchám. A pak na jedné velké křižovatce - široké silnici, přecházeli chodci z ode mě vzdálenějšího chodníku a ještě ani nebyli u středového ostrůvku a já nezatavila *smich* Hádala jsem se s komisařem, že mě učili, že nemám zdržovat provoz. Zahřměl na mě, že to bylo v pořádku, ať to tak dělám v běžném provozu, ale určitě ne při závěrečných zkouškách a rozhodně se nemám hádat s komisařem *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 13:52
avatar

Já měla závěrečné v dubnu.Já byla v poho,ale kluk co jel po mě,tak -dupal na brzdu,pokaždé jsme si málem rozbili hlavu,jel pomalu a dlouho přemýšlel nad každým úkonem a hlavně!málo se díval do zrcátek,prostě u zkoušek se člověk musí dívat viditelně,ať jej komisař vidí!Další jel taky pomalu...a ten už neprošel,protože komisař byl naštvaný s toho prvního uchazeče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: requiem*
Datum: 04.08.15 16:27

Autoškolu jsem udělala před půl rokem, takže to mám ještě v živé paměti. Udělala jsem to napodruhé, protože napoprvé jsem nedala přednost zprava- jednoznačně moje chyba, bohužel ale před výjezdem z ulice stála dodávka a přes ni jsem auto vůbec neviděla. Ale jak říkám, jednoznačná hrubá chyba. Ale moje spolužáky vyhodily někdy za úplný banality, uvedu ty, na který si vzpomenu.

Kamarádka při parkování zapomněla dát blinkr. Další kamarádku vyhodil za to, že se před jízdou neseřídila zrcádko, i když podle toho, co mi řekla, viděla perfktně tak, jak bylo. Další kámoška špatně zastavila na stopce- měla stopku a před ní přechod, pustila pána na přechodu a myslela si, že se to už počítá i na tu stopku- nepočítá, je třeba zastavit v místě výhledu. Kamaráda vyhodil za to, že dal přednost kamionu tam, kde neměl. Další kluk překročil povolenou rychlost.

Nejdůležitější jsou asi ty přednosti.. Já se bála, že mi to třeba chcípne v kopci, ale to ti komisaři většinou přehlídnou a nevyhodí tě za to, protože to se může státá fakt každýmu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 16:44
avatar

zkušební komisař nebude spokojený nikdy, už ze zásady ne. Něco vám prostě vyčíst musí. Mě vyčetl, že couvám moc pomalu a že moc zavazím.

Pokud uděláte nějakou velkou botu, jako je jízda na oranžovou nebo rovnou na červenou, projetá stopka, jednosměrka v závěrném směru, přednost v jízdě nebo když zastavíte na zákazu zastavení nebo proženete chodce po přechodu, pak se může stát, že vás nechá rovnou vystoupit.

Pokut takovou velkou botu neuděláte, ukončíte autoškolu s úspěchem.

A dobře vám radím, udělejte to, co jsem udělal já. Seberte všechnu odvahu a na závěrečnou jízdu se přihlaste jako úplně první. Ledaco vám potom projde. Oni ti zkušební policajti začnou být časem nervní a s nimi jsou nervní i ti řidičákoví adepti. No a pak to jenom lítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 22:08
avatar

Všem moc děkuji za rady a zkušenosti

Od: buss
Datum: 04.08.15 22:13

To není správný dotaz. Může vytknout cokoliv, co není v souladu se zákonem. Takže ho respektovat a chovat se dle něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 22:21
avatar

Mně vyčetl, že moc koukám na tachometr. Prý: "Víte kolikrát jste se během jízdy podíval na tachometr?" A já na to, že tak pětkrát, šestkát. A on na to: "Počítal jsem do šestnácti a pak už mě to přestalo bavit" Prošel jsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnikdo
Datum: 04.08.15 22:40

Tak já taky přidám, pár těch menších, kterých smíte udělat asi 5. Kontrola auta před vyjetím, držení volantu oběma rukama, správné najetí do křižovatky v jednosměrce, pohledy do zrcátek tu zazněly, Nepřejíždět do levého jízdního pruhu pokud míjíte najížděcí pruh s autem. Normálně se to dělá, ale u zkoušek je to chyba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.