Jaký prstýnek?

Od: Datum: 19.07.15 22:05 odpovědí: 6 změna: 20.07.15 09:34

Ahoj holky,chtěla bych poprosit o radu. Přítel mé nejlepší kamarádky se po 2 letech rozhodl ji požádat o ruku. Bohužel jak to tak už bývá, přišel si pro pomoc ke mě, že prý znám Klárku nejlépe, že budu vědět, co by se jí líbilo a i to jak nenápadně zjistit její velikost. Velikost problém nebyla, protože jsme si ve zlatnictvích zkoušeli prstýnky společně nespočetněkrát.
Na problém jsem narazila až při výběru. Musím něco sehnat na internetu, jelikož kam se hnu, jde Klárka se mnou. Jsme jak nerozlučné dvojčátka (pravda je, že obě rády nakupujeme). Je na jednoduché věci, nic moc výrazného a já nevím, kde vybírat. Její přítel mi dal i cenové mantinely, takže o to je to snazší, když vím, že mám téměř volnou ruku, co jsem se dívala, ale nevím na co se zaměřit, protože sama jsem si zásnubami ještě bohužel neprošla. Hodně se mi líbí prstýnky od Rýdla, mají božské stránky, detaily obrázků a popisy a hlavně i varianty materiálu atd. Osobně by se mi k ní hodil a líbil tento http://www.prsteny.cz/zasnubni-prsten-model-love-023-3 je jemný, zároveň krásný a elegantní a cenově v obou variantách pro budoucího ženicha dostupný jen se chci zeptat, máte někdo zkušenosti s rozdílem v zirkonu a briliantu na pohled a co je lepší, a vůbec s prstýnky od Rýdla? Prý je to kvalitní český výrobce, tak mě zajímá zda je to skutečně tak a zda kamínky nevypadávají, zda je kvalita provedení opravdu jako z fotek atd. Nerada bych pokazila špatnou volbou a doporučením zrovna tuto žádost o ruku :). Díky moc za reakce, snad sem i někdo chodí a zareaguje dalo práci najít rozumný web , kde se zeptat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.15 23:59
avatar

Tedy vědět, že zásnubní prstýnek mi nevybíral sám budoucí ženich, ale že jeho výběr nechal na mé nejlepší kamarádce, tak milého ženicha pustim k vodě a zásnuby zrusim...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 20.07.15 07:29

No vidíte, já bych zas ocenil, že není sobec a že se poradil s někým, kdo ji zná. Přeci jen by to mohla nosit celý život. Prstýnek se mi osobně nelíbí. Volil bych tedy levnější verzi a zbytek bych nechal na případnou korekci, nebo společný zážitek. Nebo využít prostřednici- tazatelku, aby zjistila nenápadně vkus obdarované. Ne každá asi chce nosit denně něco dražšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 07:31
avatar

Na opraveném odkazu je ten prstýnek úžasný. Dobrá volba!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 07:50
avatar

Na otázku líbí - nelíbí je těžké odpovědět. Osobně dávám přednost prstenům, kde je kov opravdu kroužek, u zásnubního bych ten symbol nepřerušeného kruhu požadovala snad ještě více.

Ale za nejdůležitější považuji u prstenů denně nošených, aby neměly vysoko posazený kámen. Pokud kámen příliš vystupuje, při běžném nošení zavazí, pokud je kámen navíc upevněný v takových "pacičkách", hrozí , že občas poškodí oblečení z jemné pleteniny, nejčastěji punčochy. Když si prohrábnete delší vlasy, mohou jeden dva vlasy vyškubnout. Tyto prsteny jsou efektní, ale velmi často končí v krabičkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 08:08
avatar

Ne, moc se mě nelíbí. Vadily by mě ty hrany.

Souhlas s Bimbam, aby neskončil v krabičce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 20.07.15 09:34
Nevím, jestli vyberete na netu. Když jsme vybírali snubní prsteny, měla jsem docela jasnou představu. A když jsem pak viděla prsteny na živo, padly mi do oka úplně jiné. Souhlasím s tím, že zásnubní prsten by měl vybrat sám partner. Zvládnul to na jedničku i ten můj a já dodnes žasnu, jak krásný prsten mám. Podobný jsem na netu nenašla. Hodnotu nemá to, jak prsten vypadá, ale od koho a proč ho žena dostala.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.