Věkový rozdíl ve vztahu

Od: Datum: 04.07.15 18:04 odpovědí: 16 změna: 06.07.15 09:52

Dobrý den, jak velký věkový rozdíl ve vztahu (starší žena) považujete ještě za normální? Ptám se díky synovi, kterého jsem dneska viděla s jednou z jeho "kamarádek" při "společné aktivitě". Nechci mu o tom ani říkat, ani vymlouvat,ani nic jiného, ale nevím, kdo z nás je ten "divný". Ona mi vůbec nevadí, mám ji i docela ráda, ale nesedí mi tam na můj cit velý věkový rozdíl. Ráda bych i zjistila, jak spokojený syn je, ale to asi nejde. Přesný věk synovy přítelkyně (pokud ji tak můžu nazývat), ani věk syna nepíšu záměrně, ale dám vám alespoň svůj na přibližný odhad - 43 let.

Doufám, že mě pochopíte, na poradnu chodím docela často, i když málokdy přispívám. Třeba se ozve "babajaga", která píše skvělé odpovědi. :) Děkuji všem, co se ozvou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 18:09

Jsi divná ty. Posuzovat pouze dle věku není dobré.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.07.15 18:39
avatar

Dobrý den. Jestli je váš syn spokojený... no asi ano, jinak by snad neudržoval vztah se starší ženou, ne? Pravděpodobně u této ženy našel něco, co nenachází na svých vrstevnicích. Jako matka asi spokojená nejste, ale to byste možná nebyla, ani kdyby si našel partnerku s odpovídajícím věkem. Navíc píšete, že tato žena je jednou ze synových kamarádek... pokud je jednou z mnoha, tak to ji docela lituji. Chudina se zamiluje do mladšího partnera a doufá, že je pouze ona tou vyvolenou. A ono nic. Podle mě nemá vůbec cenu synovi vztah se starší ženou vymlouvat. Cokoliv byste řekla, stejně by bral jako útok proti sobě a že mu nepřejete jeho štěstí a já nevím, co všechno. Já bych řekla, že si oťuká, co mu vyhovuje, a pak si vybere...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.15 19:16
avatar

Opravdu jsem z toho nepochopila o jak velký věkový rozdíl jde. Někdo ho vidí v rozdílu o 5 let starší žena někdo o 20 let starší žena. Podle mého názoru si každý zvolí partnera jakého chce on, protože někomu stačí jen pěkná tvář a mladé tělo, jiný chce víc a u nás v domě máme manžele, kde on je starší o 15 let a jsou spolu už 32 let, takže bych to nechala na synovi, kterému asi nejde jen o postel, na to má možná ty další kamarádky.;)

doplněno 04.07.15 20:34:

Ona je starší než soused, ted koukám jsem to špatně napsala...sorry.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 19:21
avatar

- se synem bych si starost nedělala - to spíš ta žena bude za pár let chudák !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 04.07.15 19:42
avatar

Dobrý den, je zajímavé, že napíšete různé "pikantnosti", ale to podstatné napsat nechcete.

Zřejmě očekáváte, že zde začneme uvádět, co nám přijde ještě v normálu a co už ne. To takto asi nejde posuzovat. Syn je možná vyhlášený "hřebec" a ta paní dostala o tom informaci.

Nebo Váš syn není vybíravý. Může to být osudová láska nebo flirt. Pokud má Váš syn už alespoň OP, tak to nechte na něm. Na druhou stranu nevidím problém, proč by si matka nemohla s dospělým synem pohovořit (poučení a sexuální výchovu už asi dostal). Zdravím!

doplněno 04.07.15 20:32:

sirius - přesná čísla neznám, ale Jaroslav Dietl měl první manželku asi o 20 let starší a tu druhou asi o 20 let mladší. Patrně i ten první vztah nebyl špatný, ale ta druhá ho rozvedla.

Jenže, to zase nic nevypovídá o tom Vašem problému - není univerzální věkový rozdíl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sirius
Datum: 04.07.15 20:01

No, tady nejspíš nepůjde "jen o postel", ale "i o postel", ale to chápu, bohužel i to je součást synovy budoucnosti.

"Kamarádky" jsem napsala už automaticky, spojení "s jednou z kamarádek" jsem myslela "s tou druhou", zas tolik jich nemá, nebo o nich ani nevím.

Mluvit mu do toho určitě nechci, jsem vlastně ještě ráda, že se spolu neschází někde úplně tajně, jenom aby ode mě byli co nejdál a nemohla jsem je potkat ani omylem. Takovou zkušenost sice osobně nemám, ale známá (z Pardubic) jednou mluvila o své dospívající dceři, jak ji potkal příbuzný v Praze, přitom měla být u kamarádky doma

@culdabulda1, no právě, trochu chudáci oba. Kdyby spolu vydrželi, tak... Získám prima snachu. Syn bude mít starší přítelkyni/manželku, ona zase tchýni o pár let starší, než je ona sama... Co děti? Komu by vlastně taková situace vyhovovala?

Sama nevím, jestli bych jim přála, aby ten vztah vydržel, je sice krásné vědět, že synova "holka" není žádná pochybná existence, ale vidím v tom plno slabých míst... Nevím a nechci do toho nijak zasahovat, působila bych pak jako Chytrá Horákyně, doufám, že situace dostane čas a dokončí se sama. Buď se rozejdou, nebo...

Prostě mě jenom zajímalo, jak velký věkový rozdíl může podle vašich názorů fungovat.

@ben, občanku už samozřejmě má. A já že píšu pikantkosti? Neřekla bych, spíš jsem to psala tak, aby z toho vyplynula situace, ale ne detaily. :)

Datum: 04.07.15 20:36
avatar

je to uplne jedno, jestli je spokojeny, tak co vam je do toho :) ona je se zajdou spokojena urcite :) je uz casem provereno, ze to neni vztah navzdy :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.15 20:37

Přiznám se odpověď na tuto otázku by mě taky zajímala. Ale podle mě o věku to NENÍ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nico13
Datum: 04.07.15 21:55

Tak zalezi kolik je synovi, ono je rozdil pokud mu je 14, nebo 30. Ale pokud mu neni tech 14, tak mi to neprijde az tak hrozne. Asi to nebude navzdy, ale bude to dobra skola pro syna. Take mam radeji starsi ;) takze to synovi prejte a nic mu nerozmlouvejte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.07.15 05:40

"Kamaradce" je odhadem 43, tazatelce je "o par let vice" (rekneme 50), takze jejimu synovi bude s nejvetsi pravdepodobnosti tak 25-30.

doplněno 05.07.15 05:46:

Na druhou stranu, tazatelka o synovi pise jako o nejakem mladsim cloveku, mozna 20? *nevi*

Rozpeti meho odhadu veku je opravdu mizerne. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 04.07.15 22:43
Na starem kole se nejlepe nauci jezdit. Dokud s ni neceka dite nebo se s ni nechce zenit, at si uzyva. A vy si najdete tez nejakeho mladeho hrebecka, at nezavidite...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 09:11
avatar

jj, známá věc. Když vy holky máte to štěstí, že natrefíte na pořádné chlapy a ne na nějaká nemehla, pak vám chuť na sex vydrží i přes padesátku.

No ale k vašemu dotazu. Z vlastní zkušenosti vám můžu říci, že mít starší a zkušenou milenku, to pro kluka vůbec nemusí být špatná situace. Spíš naopak. Bylo mi osmnáct, nic moc jsem neuměl a ty moje stejně staré známosti taky nic moc neuměly. Většinou ležely a čekaly co bude. Stávalo se, že nebylo nic. Pak jsem potkal jednu, která byla starší než já. Uměla úplně všechno a taky mě úplně všechno naučila. I když jsme se později rozešli, přesto na ni rád vzpomínám.

A ještě něco ve vašem dotazu čtu. Vy zřejmě nevíte, že chlapi jsou na vrcholu aktivity ve dvaceti a ženy ve třiceti. Jaký je potom ten správný věk a nejlepší věkový rozdíl?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.07.15 06:57
avatar

Dobrý den, Sirius, děkuji Vám za pochvalná slova. Ale není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem. Není to až tak dávno, co mě tady paní zvochlovala tak, že ze mně lítaly chlupy. Možná je taky máte na monitoru. :-D A byla jsem v tom nevinně. Bránit se přesto nebudu. Proti blbosti není léku. A čím víc domluv, tím víc pomluv.

Omlouvám se Vám,můj mozek si nějak v těch vedrech vzal dovolenou. Jedna babča řádí, druhá nepříznivě posoudí každé jídlo, které jí dovezu. Přesto, že kuchařka jsem dobrá. Ale nějak jsem na konci svých sil a nemůžu dál. Snad ně srovná týdenní pobyt na Sázavě, uvidíme.

Proto se nezlobte, nevím, co bych Vám tak nejlíp napsala, Znám kolem sebe páry s velkým věkovým rozestupem, někdy to funguje, jindy ne.

Tak se nezlobte, že neodpovídám podle Vašich představ. Jsem taky jenom člověk a mám právě období, kdy jsem úplně vyhořelá, na dně a myslím si, že i na té Poradně jsem plat prtná. Prostě pitomé období. Máme ho snad každý. Hlavně, aby to netrvalo moc dlouho, začínám být protivná dokonce i sama sobě. Mějte se hezky *slunce*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 07:57

V neděli v Litomyšli v supermarketu korpulentní dáma odhadem 180/100, věk 50-60 let platila u kasy, na dotaz nemáte 2 korunky drobné, bojuji tady s drobnýma, dáma k obsluze rázně nemám, vedle se krčil tak odhadem 160/60 junior nejistého věku odhadl bych 20 let dále obsluha a vnuk nemá nějaký drobas. Dáma vypěnila, to je manžel a už si nechte hloupejch keců a kasírujte, nemám čas tady stravít půldne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 09:52
avatar

bambula -

pro tazatelku -

- nedá mi to - je to sice hezký odstrašující případ, ale vhodný do let tak 30-tých, kdy si chudí študentíci brali bohaté zajištěné paničky, ale dnes tomu až tak není,

příklad - Vojta Dyk a T. Willhelmová, kdy ona rozhodně nevypadá jako jeho "mamina " !. Podobný pár jsem poznala dokonce už i v letech 70-tých, kdy bylo mužovi 25 a paní 40 - ovšem nevím, jak to s nimi dopadlo, tenkrát měli čerstvé mimčo a byli velmi šťastni (paní taky vypadala jako ptáčátko)

A pokud žena na sebe dbá a udržuje se, může i v 60-ti vypadat lépe, nežli její 50-letý manžel. V reálu takovou dvojici taky znám, paní je 75, pánovi 62 - manželství je šťastné, mají dvě děti, paní vypadá stále dobře, manžel je domácký typ. Ovšem znám i jinou dvojici, paní byla pěkná (a je pěkná i jako babka v 80ti letech) , manžel ne tak pěkný, ale mladší taky asi o 10 let - a když nabral "druhou mízu" tak jí ulétl za mladší, paní zůstala dost zlomená. Taky spolu měli dítě a manželství nějakých 15 let dobře fungovalo.

U mužů vidím to nebezpečí, že téměř všichni muži (s výjimkou gerontofilů) koukají, biologicky naprosto přirozeně, po mladších až mladinkých holkách. A nezadaných mladých holek je stále dost, jsou dneska pěkné a starší zajištěné muže mnohé vyhledávají ! Starší manželky pak zůstávají v, pro ženy tom nejhorším věku, opuštěny - a už staré. Ostatně - dobrý příklad vidíme i u našich politiků..

Krátce řečeno, takové vztahy fungují a pokud je muž domácký, submisivní, nebo "mamánkovský" typ, může manželství spokojeně fungovat "dokud je smrt nerozdělí" . Jako žena ale musím stále počítat s tím, že budu opuštěna, což je v případě. že jsem už stará, docela strašné!

Ale, vyjimky potvrzují pravidlo, mnoho takových vztahů funguje (a nejen kvůli sexu) - takže obecná rada neexistuje. Ale jako žena musím být připravena na vše a spíše na to horší, což Vám, jako tchyni a matce muže může být nakonec jedno !, protože Vám se přirozeně jedná o to, aby byl šťasten syn. Tak zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.07.15 09:33

Co je to normální? Je na to norma? Pokud mu to vyhovuje, co když mu něco v dětství chybělo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.