Šibenice na protestní akci?

Od: Datum: 04.07.15 09:45 odpovědí: 19 změna: 04.07.15 22:15

Zdravím všechny v těhle parných dnech - asi jste o tom slyšeli...protestovalo se kolem uprchlíků a objevila se i šibenice... Co si o tom myslíte? Já osobně jsem byl vždy pro, aby taková protestní akce mohla být maximálně liberární jak do tématiky tak do použité symboliky - kromě fyzických ataků. Kde jinde vyjádřit svůj názor změny, třebaže extrémní než právě na takévé protestní akci? Protestant, demonstrant přeci musí nějak a nejlépe expresivně vyjádřit svůj názor - to je přece ústavní právo. Kde jinde se mění dějiny, politici nebo dokonce ústavy, než skrze většinové mínění - a tedy expresivně na stávkách, prostě protestních akcích. Co je to za demokracii, pokud Slávek Sobotka a jeho pohunek proti této nejzákladnější svobodě brojí? Nikdy jsem nebyl na žádné stávce ale mám pocit, že se tahle vláda snaží okleštit naše nejzákladnější práva. Nejsem extrémista proti uprchlíkům, to jen tak mimochodem ale nikdo nám nesmí brát přeci právo stávkovat a nikdo nás nesmí v ničem ani symbolice omezovat. Jakékoliv omezení je vlastně jen snahou udržovat režim nebo negativní jev společnosti nedotknutelným, nesvržitelným. Vlastně jako totalitní režim, který je v určitých mantinelech. Stávka je tu od toho aby mantinely bořila, tak kde je problém. Politicky nebo filozoficky jsou to přece jasná fakta.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 10:04
avatar

Všimněte si, že je v tisku a jiných médiích cenzura ohledně imigrantů. V zájmu politické korektnosti.

Všechno se jim hodí. Oni si udělají stejně to, co chtějí oni a ne, co si přeje většina národa. Ještě veřejnost uklidní sliby, ale za zády udělají přesný opak. Viz Sobotkovo vyjádření. Jsem pesimista, že to bude jinak. Jedině vystoupit z EU, i když by to finančně bolelo a tím nás budou strašit. Ale možná se položí sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 10:08
avatar

Já si myslím, že když protestující, ikdyž mají svaté právo, použijí nevhodné způsoby (šibenice, zdemolovaná auta, vymlácené výklady) jejich protest ztrácí na síle. Pro všechny lidi se stávají nedůvěryhodnými individuí, toužících po extremním zviditelněním se, případně prezentací síly a agresivity, která není na místě. Myslím si, že aby protest splnil účel, musí protestující dodržovat pravidla, která v dané společnosti panují. Jinak se i ti, za které protestovali, postaví proti nim. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnypech
Datum: 04.07.15 10:30

S fyzickou demolicí čehokoli také nesouhlasím - s tímto nemám problém. To s čím problém mám, je symbolika. Pokud někdo bude omezovat symboliku transparentů, použité rekvizity., zlomí tím také expresivitu celého pochodu. Tohle je omezení stávky a vyjádření jasného názoru na věc. Je to prostě jenom snaha postupně otupovat možnosti protestujících tak, aby to všechno bylo v zákonech - následně bylo, jak vy píšete "musí protestující dodržovat pravidla, která v dané společnosti panují". Jinak řečeno, aby zde existoval pak zákonný důvod, proč na demonstrující vytáhnout obušky. Do zákonů vlomí páni u koryt takové omezení stávky, symboliky, realizovatelnosti.. že stávka, což je vlastně odporem proti těm panujícím normám, se stane nefunkční.

Datum: 04.07.15 10:33
avatar

Osobně nevidím rozdíl mezi sdělením vyjádřeným slovně, plakátem nebo 3D modelem. Dokonce si myslím, že verbální výhružky můžou být konkrétnější a nebezpečnější, než mávání nějakými maketami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnypech
Datum: 04.07.15 10:35

Já myslím, že policie udělala dobře, že nekonala. Pokud vám dobře rozumím, vy byste jim ty šibenice vzal nebo na ně vytáhl rovnou obušky nebo slzák? Práskněte na sebe, jaké máte choutky.

doplněno 04.07.15 11:39:

Tak to se omlouvám.

Datum: 04.07.15 11:34
avatar
Pochopil jste mě asi zcela obráceně, ale to nevadí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.07.15 10:34
avatar

Všimli jste si že ti politici co o sobě od roku 1990 říkají že za komančů chodili na demonstrace a podobně i jinak protestovali (podle nich) proti režimu, by dneska nejradši jakoukoli formu protestu proti čemukoliv oficiálnímu zakázali.

Tak holt vypadá demíokracie v praxi.

doplněno 04.07.15 10:39:

Oprava: demokracie v praxi.

doplněno 04.07.15 10:41:

Akorát že já sem to třeba cejtil z Klause už v době kdy byl předsedou vlády.

Což bylo v podstatě už před 20 lety. :( :(

Ohodnoceno: 4x
 
Od: johnypech
Datum: 04.07.15 10:37

Píšete mi z duše, přesně tohle z dnešních politiků cítím. Páchne to z nich na sto honů.

doplněno 04.07.15 10:46:

Cítit jejich strach ze stávky je dobré znamení...to je vlastně cílem stávky, tak trochu.., aby se politik bál hlasu lidu. Prováděl sebereflexe a korekce svých rozhodnutí..

Datum: 04.07.15 10:54
avatar

lujs -

- no vidíte - a přesto se nám mladí posmívají a tvrdí, že by v ovzduší "komunistické" nesvobody nemohli žít.

Jako obyčejná ovečka, které nijak nechyběla "pravda a láska" jsem se cítila tenkrát (hlavně 60-léta) daleko svobodnější ! - i na školu jsem mohla, i když můj otec (dělník) hodil svůj průkaz KČS velice brzy soudruhům "na hlavu" (mám dojem, že ještě v 50-letech) - a ani nebyl uvězněn, či popraven. Jinak nikdo z rodiny v KSČ nebyl a nikdo ho k tomu ani nenutil.

a dokonce v období normalizace (70-80- léta) jsme si mohli dovolit jíst téměř každý den maso, koupit si televizi, našetřit si na auto, na dovolenou v Maďarsku, Bulharsku, Jugoslávii ... je fakt, že otec tvrdě makal (železniční dělník), dělal brigády, matka taky pracovala a hlavně - uměla šetřit. I barák jsme si postavili - na to si ale rodiče museli vzít půjčku, to je fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 11:33
avatar
Tak já nejsem nejmladší, tu dobu jsem zažil a rozhodně bych v ní nechtěl (a snad i nemohl) žít znovu. Na svobodu se lehko zvyká a těžko odvyká.
doplněno 04.07.15 11:40: Mimochodem za pár dní letím na dovolenou na Krétu. Myslíte že bych za komunistů mohl?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.07.15 11:45

jethro:

zrovna na Krétu to za komunistů nebyl zas takový problém ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 11:54
avatar

jethro-

nebojte se - nic už se vrátit nedá, přesto za "dobrý" považuju takový režim, ve kterém jsou spokojeny především ovečky, nikoliv pouze politici a smetánka, případně intektuálští rejpalové, kteří "držkují" proti všemu - ať už takovému režimu říkáte svoboda, nebo "totalita" .

A lidi jako dav (včetně politiků) budou vždy potřebovat smysluplné a pevné vedení a nikoliv anarchii a "bordel". Historii budou vždy tvořit spíše "hitlerové", nežli "havlové" - nějak to tak vždycky vycházelo, pokud kouknete do dějin a myslím, že za jakéhokoliv režimu - nevím - já to alespoň takhle vidím a myslím, že se snažím hodnotit situaci bez emocí a realisticky .. Tak zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 14:43
avatar

Víte Culdo, s tím Hitlerem máte stoprocentní pravdu. Jenže co jiného nahrává takovým ,,Hitlerům´´ víc do karet, než když státní moc jedná v příkrém rozporu se zájmy lidí. Prostě většina lidí nechce žádné uprchlíky - ono totiž v mnoha případech nejde o uprchlíky před válkou a pod, ale pouze o migraci za lepším. To už nemluvím o možné infiltraci islamistickými fanatiky.

Takže lidé jsou proti, nicméně vláda plánuje přijmout další. Což logicky vyústí ve zvýšení preferencí populistických stran a vzestup lidí, jako byl Hitler. Historie se prostě opakuje ve spirálách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: letadlo
Datum: 04.07.15 18:37

Jen aby nespadlo letadlo. Co by jsme si tady počali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 04.07.15 11:49

Pomalé oklešťování občanských svobod potažmo práva na stavku je soustavně oklešťováno již 20 let, mocní aneb ti co si to o sobě myslí ztrácejí po 1-2 letech sezení v ministerské funkci nebo v parlamentu sebereflexi a soudnost, dělají toho tolik pro stát a pro lidi a oni ovčané to nechápou, že jim chtějí pouze dobře.

Vystoupení kašpara z ministerstva vnitřní bezpečnosti tomu jen nasvědčuje je absolutně mimo mísu a ještě ve své oddanosti věci pořádku požaduje vysvětlení po policii, proč nezasáhla...Tento náš banánystán je absolutně nepoučitelný - řešení cikánské otázky se táhne už zhruba 50 let a nic se nevyřešilo, tento stát není schopen přiznat, že cikánská menšina není schopna a ani se nechce integrovat..., imigrantská otázka muslimů je obdobná a dopadneme za generaci jako francie a jiné státy...první generace je nadšena že zmizela z válečné zony a chudoby a pracuje jen se z ní kouří a přizpůsobí se , druhá a třetí generace se stává ortodoxní ve svém náboženství a jen přemýšlí jak společnost rozvrátit a převrítit ke své víře ...Je škoda že za 20-30 let až to tady vypukne nebudeme moci soudit dnešní mocné a vrátit jim dobré umysly i s úroky...Bohužel tehle stát / myslím tím vládnocí kliky / vždycky hledá nějakou 3 cestu, ať v privatizaci, justici, likvidaci zbrojního průmyslu, finanční správě, dálniční síti tedy dopravě, školství a každé jiné oblasti na kerou narazíte a kterou si vymyslíte a boužel stojí to vždy za fekálii, nakonec to dojde k tomu, že nejsou peníze...ho...no, pozavírat ty hajzlíky co to tady rozkradli a nezaplatili privatizaci - počínaje Klausem přes Dybu, Dlouhého, Stehlíka a jiné, konče dnešní vedením MPO, pokud nevěříte jakou lumpárnu chystají v souvislosti s limity těžby - tak se do toho hlouběji ponořte a zjistíte, že nejde o uhlí ale o rodej neziskových společnosti které vycucali až na dno a teď je chtějí vnutit státu když nepovolí průlom limitů, lobisti makají a slibují a korumpují...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.07.15 13:05
avatar

je to jen nafoukla bublina, aby mely media o cem psat, a aby s tim mohli spojit Pitomia, ktery tam mel hodinovy projev a odesel :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 18:49

Já bych to přirovnal k tomu, když chcete narovnat ohnutej pružící drát. Musíte do protisměru a ještě trochu víc "za", aby drát zůstal tam, kde chcete vy, jestli chápete. Tady se je dobře, že se to lehce přehnalo, dokud budeme všichni na čáře a nikdo si netroufne za ní, doplatíme na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 21:15
avatar

Já bych to netrestal. protože buď je to jen vyjádření názorů, pak není o čem mluvit, nebo je to návodné jednání, které ale nebude mít žádný dopad na společnost.

Rozhodně se dav nevydá na popud nějaké šibenice někoho věšet. A když už by se dav k něčemu takovému odhodlal, znamená to jen jedno: že situace ve společnosti je zralá na změnu, a pak nějaké šibenice nad hlavami demostrantů nebudou potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pamatuji
Datum: 04.07.15 22:15

Pamatuji jak po roce 89 Havel kritizoval zákony co se týkalo vlajky a různých vládních činitelů. Vše bylo zrušeno a postupně se zase pomalu zavádí.

Taky pamatuji ten oblíbený slogan, že v demokracii je vše dovoleno co není zakázáno. Ano jsou zakázány nějaké symboly, ale šibenice tam není.

Taky pamatuji, že v demokracii soudy musí trestat za činy a nikoliv jen za domněnky. Kolik již po roce 89 bylo odsouzeno lidí na základě domněnky, nepřímých důkazů a pochybných pachových stop. To očuchá čokl. A po letech z toho je justiční omyl.

Někdy je to naopak. Prachy jsou prachy. Hoch z Hořic je najednou nevinný, Bureš nebyl agent StB.

Přijde doba kdy se budu bát promluvit v hospodě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.