Jak se vám chodí do práce?

Od: Datum: 30.05.15 19:20 odpovědí: 14 změna: 20.06.15 09:54

Ahoj. Nastoupil jsem do zaměstnání i přes pochybnosti lékařky,že to asi nepůjde snadno.Měla pravdu, v pondělí se chystám skončit ve zkušební době. Ano, mám objektivní zdravotní potíže,ale chápu,že i ostatní mají různé indispozice a do práce nechodí moc rádi. Jaký je tedy mezi námi rozdíl? Potřeboval bych nějak rozklíčovat, kde je skryta hlavní příčina. Chodím na šestou ranní, osmihodinovou. Vadí mi vstávání v pět, když chodím spát už před 21 hodinou? Nebo je pro mne délka osmi hodin ve fabrice příliš dlouhá? Necítím se tam trochu jako ve vězení? Byl bych šťastnější na volné noze? Není pro mne fabrika a zodpovědnost příliš velká,zvládnout údržbu všech provozů, začínat skoro od nuly "na stará kolena"? Nebo na mne špatně působí charakter dílen jako za rozvinutého socialismu bez jediné změny a s kolegy jsoucí tam téměř už od vyučení? Nebo mne naplňuje pesimismem doba samotná,kdy jste jen a pouze pracovní síla a člověk až za druhé? Je trvalé vyčerpání z pracovního procesu normální? Odpočívám celý víkend,abych to přežil pět pracovních dní. Dík za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 30.05.15 20:11
avatar

No , to musíš vědět sám, co zrovna tobě vadí nejvíc.

Mně každopádně vstávání brzo vadí hodně a dělat každý den přesně 8 hodin pořád to samé, je úmorné. Naštěstí obě tyto záležitosti mám v práci nastaveny přijatelně.

Dílnami jako z dob socialismu to nebude, kapitalistické možná někde vypadají opticky lépe, ale způsob práce zřejmě může být mnohem horší.

Trvalé vyčerpání samozřejmě nastávat může, ale pak je s tou prací něco špatně a bylo by rozumné ji změnit, je-li to možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 21:44
avatar
Myslim, že si "depriku" nevážíte své práce. Co by s vámi udělal třísměnný provoz nebo práce u pásu?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 21:40
Dle mého vám vadí práce jako taková.. Mě do práce chodit nevadí, na druhou stranu to taky nemiluju..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.15 04:39

Myslím, že hlavní problém u tebe je ten, že tě ta práce nebaví. Z toho pak plynou ostatní problémy (brzké vstávání, 8 hodin práce, vzhled dílny, spolupracující). Každý den se musíš přemáhat, abys tam šel přetrpět a přežít tu povinnou dobu a měl klid. To samé o víkendu - v soboru si oddechuješ po tom oblbujícím týdnu a v neděli už se zase mentálně a nervově přípravuješ na ten horor příštího týdne.

To fakt nemá smysl. Takhle se nikam nehneš a jen promrháváš omezený čas svého života. Chápu, jestli v okolí není moc práce, že je to asi lepší, než sedět doma na zadku a čumět zadarmo do zdi, ale zkus se porozhlédnout v širším okolí, obejít firmy, které na první pohled nepotřebují někoho s tvojí kvalifikací nebo začít něco sám na sebe jen tak bokem, ze začátku pomalu a sledovat, jestli se to rozjede (už nejsi podle svých slov žádný mladík, tak předpokládám, že jsi se za ty roky něco naučil a v něčem jsi dobrý).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 04:48
avatar

no i nejaky zdravotni problemy psal... musi se zamyslet jestli za ty prachy trochu obetuje a nebo bude sedet s almuznou doma u TV...

clovek se nesmi posrat, moje mati sla na stare roky do nemocnice jako nejaka pomocna sestra nebo co tam dela (po desitkach let jako vedouci buhvikde), a je nadsena a spokojena, ma tam spoustu kamosek, chodi s nima po praci porad parit a nasla na stare roky novou mizu a spolecensky zivot.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 06:06
avatar

Myslím, že se Vám nechce dělat. To je celé. Mít 8 hodinovou směnu od 6 do 14 to je podle mě to nejlepší. Odpoledne se dá doma ještě hodně stihnout.

Dneska si každý zvykl jen natahovat ruku. Začali s tím naši "milí dyškrymynovaní", ovšem časem to přerostlo i na některé "gádži". Za totáče dělali všichni. U sousedů měli neduživého chlapce, těžký porod, hoch byl takový pokřivený, špatně rostlý, kulhal a pajdal. Duševně v pořádku, jen takový jednoduchý. Ale i ten našel práci v Družstvu invalidů. Jezdil do města autobusem, měl příhodné spojení, během práce si i popovídal, měl tam kamarády. Dneska by podobný člověk asi zůstal doma /kdo by ho zaměstnal?/ A byla to velká výhoda, mohl se začlenit do společnosti, vydělal si. A připadat si potřebným.

Lidé se naučili chodit pro dávky. Pokud jste normální a relativně zdravý /to jste nám nenapsal/, nechápu, proč chcete končit v práci. Co chcete dělat dál? Z čeho hodláte žít? Jaké jsou vaše další představy o práci, další vyhlídky? Když skončíte, máte pod palcem hned další práci? A co když ani ta se Vám nebude líbit? Kdo Vás bude živit?

Važte si toho,m co máte, někteří lidé jsou na tom hůř, jak už tady někdo psal, třeba ten 3směnný provoz. Já dělala na 2 směny, odpolední končila ve 23,15. Pak na kole přes lesy 10 km domů. Sama, nikdo nejezdil mým směrem. A pokud ano, tak autem. Zažila jsem několik nepříjemných setkání. Pokaždé to dopadlo pro mě dobře. Přesto mě nenapadlo ani na chvíli skončit. Práce nebyla a složenky a žaludek se neptaly, kde na to vezmu.

Tak se pochlapte, jste dospělý a nikde Vám nebudou lítat pečení holubi do huby. Říkejte si, že bude líp. Ve zkušební době se mnohdy člověk necítí dobře, ale pak si zvykne a řekne si, že ono to zase až tak hrozné není. Máte tam jistě kolegy, kamarády. A ti tam vydrží. Tak proč ne Vy? *bzum*Jaga.

Když tam pracují lidé dlouho dobu, někteří už odvyučení, asi to není až tak špatné. To už by utekli také a dávno před Vámi. Spíš Vy nic nevydržíte. 8 hodinovou směnu budete mít zřejmě všude. Někde i 12 hodinovou. Tak na co si stěžujete? Ostatní dělají totéž, co Vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 31.05.15 14:09

Hledáte důvody jak nedělat. Tak si nedělejte násilí a zůstaňte doma, je to jen VAŠE VOLBA. Každý svého štěstí strůjce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa1122
Datum: 02.06.15 21:27

Tak to máte tedy opravdu "velké problémy" . Já chodím také na šest, takže vstávám pravidelně 4:35 hod. Práce má trvat do 14:30 hod., ale takto jsem skončil za 3 roky snad5x. Jinak každý den do 17 hod. nebo déle. Za loňský rok 540 hodin přesčasů. Předloni 750 hodin. Když jsem si zpětně kontroloval pásku tak jsem zjistil, že mi proplatil necelou polovinu každý měsíc. Nedostáváme totiž výplatní pásky každý měsíc ale jednou za čas naráz. Navíc to dělá tak, že vždy je tam pouze zákoný fond hodin a přesčasy tam nefigurují vůbec, pouze částka jako výkonostní odměna. V podstatě nevíme, za kolik děláme. Na dotazy ohledně pásek jen sdělí, že je dodá a zase je měsíc pryč.

Takže na co si vlastně stěžujete...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 02.06.15 21:32
avatar

1)vezměte si bílý papír - A4

2)přeložte ho na půlky

3)na levou stranu napište ty otázky, které jste sem uvedl - a připište i další

4)narovnejte papír

5)pište odpovědi (upřímné) vpravo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 21:42
avatar

Dobrý den, vzdal jste se moc brzy. Není to škoda? Podle vašeho nicku předpokládám, že zdravotní potíže budou spíše asi psychického rázu, ne? Pokud vám vadí pravidelná pracovní doba a máte na to být na volné noze, možná by stálo za to zkusit pracovat tímto způsobem, nemyslíte? Je to jen na vás. A vám vadí vstávat v pět ráno, když už od devíti od večera spíte? To jste spíš přespaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.06.15 22:21

Na to si musíte odpovědět VY sám, nebo jděte ke psycho. Nomem omen. Jistou dobu jsem vstával ve 4,30, jel 40 km tam a 40 zpět. Co vy a to?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 01:43
avatar

Když se někdo dozví kolik vydělám, spadne mu brada a závidí. Pokud se dáme do řeči a já mu řeknu co má práce obsahuje, tak mi řekne, že by to nedělal. Vše je o tom co obětujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.15 23:41

Promin, chápu, že tě to asi trápí a je dobře, že hledáš příčinu, ale pokud se pracovat chce, tak je nutné překonávat překážky. Bud rád, že práci máš, né všichni jsou na tom tak dobře jako ty!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 20.06.15 09:54

Pokud vás práce v ošuntělé fabrice, kde děláte hasiče průserů a nemá to perspektivu, deprimuje, tak to berte jako nutné zlo nebo si najděte lepší ! Osobně mohu říci, že za celý život nelituju jediného kroku, který jsem udělal ! Lituji jen kroků. které jsem neudělal !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.