Zítra nastupuji do práce a

Od: Datum: 24.05.15 18:42 odpovědí: 22 změna: 25.05.15 13:57

Ahoj.

Dneska jsem si některé z vás popudil svým názorem na korporace, ale stojím si za tím. Teď mám jiný problém.

Zítra nastupuji do práce. Je to moje první práce v životě. Jedná se o podřadnou práci (taky si pořád stojím za tím, že je to podřadné) řidiče dodávky pro firmu PPL. Zatím pouze na zácvik, takže pojedu jako spolujezdec. A mám z toho strach.

Četl jsem o tom, že je to strašná honička, musí toho rozvézt hodně. Mám tam být ráno v 6 a doba návratu záleží, jak to všechno stihnu. Z toho mám největší strach, prý to může být i v 8 večer. Není čas na jídlo, za chyby jsou pokuty a peníze taky nic moc, i když mě říkal, že jich je docela dost vzhledem k tomu, kolik dostávají jinde dodávkáři. Ale asi se bude strhávat.

Zkrátka mi začne pracovní život, který se zastaví až za 50 let minimálně a nějaký starobní důchod ani nebude. Všechno hezké skončí se začátkem práce, teď už bude jen bída, dřina, stres, deprese, myšlenky na sebevraždu. O nějaké přítelkyni nebo dokonce rodině si asi můžu nechat jen zdát. Stejně bych na holku neměl čas a nechtěla by mě kvůli podřadné práci a málo penězům. Všechno je tak strašně demotivující. Vždyť se nebudu moc ani dostat k lékaři. A to jsem se minulý týden zaregistroval pln nadšení do knihovny v sousedním městě. Jsem zvědav, kdy tam vrátím knihy, asi je nebudu moc ani vrátit a přijde upomínka, pak dluhy a exekuce. Mám krásné vyhlídky že?

Můžete mi dát nějaké pozitivní rady?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.15 18:47
avatar

Ano máme. Je v tvém okolí nějaký vysoký most?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.15 18:49
avatar

Haf, haf, Démonický štěku. No, máte práci, dostanete za ni peníze. Určitě vám budou i něco nechávat ještě lidi, když jim povezete balík. Proč se stresujete dopředu? Třeba to zase tak strašné nebude. Horší by bylo, kdybyste neměl práci... A s holkou se klidně můžete seznámit, až jí například povezete balík nějakých pěkných hader z Mallu...

doplněno 24.05.15 20:20:

Popřeji vám hodně štěstí, ať se vám podaří v pořádku a v termínu vrátit zpět knihy do knihovny. A ať se vám v práci daří. Berte to tak, že život - to je jen věčný boj - s časem, se starostmi, se vším. Občas radost. Jestli to má někdo jinak, tak je to asi nějaká světlá výjimka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 19:43

Já nevím proč se stresuju. Asi si myslím, že je lepší se stresovat než být naivní. ale díky za radu, takhle jsem si to nějak představoval.

Datum: 24.05.15 18:53
avatar

A představ si, že ve skutečnosti je to ještě mnohem horší...to bude očistec pro lazy chlapce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 19:07

A co ti ostatní řidiči? Jsou taky sami a v depresích z toho všeho?

Od: ben®
Datum: 24.05.15 18:56
avatar

Dobrý den, ve Vašem případě dát pozitivní radu je zřejmě nemožné. Kolega navrhuje ten most - já mám dojem, že Vy už jste z něho skočil. Říká se, že kalhoty netřeba stahovat dříve, než se najde brod. Vy už chodíte po světě bez kalhot asi dlouho. Mimochodem, myslím, že PPL není zcela česká firma. Zdravím!

doplněno 24.05.15 19:11:

No, jste plný nenávisti, opovržení, pokrytectví a za vše mohou ostatní - v sobě chybu nehledáte.

Ale, tam začněte. Ale, s tou knihovnou jste mě překvapil. To by, při správném výběru knížek, mohl být dobrý začátek. Na ty korporace se vybodněte nebo spáchejte nějakou celosvětovou revoluci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 19:06

Já vím, že se nesmí vzdávat, když je nepřítel ještě daleko. Náhodou já se do té práce docela těšil. Ale pak jsem znejistěl a trochu se vyděsil. Je to snad lepší než být naivní a myslet si, že ve 2 odpoledne budu doma. Je mi jedno, že PPL není česká firma, je to asi korporace a ty já nesnáším, takže moje předešlá diskuze se vlastně strefila.

doplněno 24.05.15 19:37:

Já vždycky rád četl. Ale nevím, jestli vůbec budu moct ještě číst. Já hledám vinu v sobě. Ale jak v čem. To že existujou vykořisťovatelské korporace skutečně není moje vina.

Datum: 24.05.15 18:57
avatar

Vidíte to moc černě. Těch balíků bude někdy více, někdy méně. Před výplatou, kdy lidi nebudou mít peníze, tak se určitě nesedřete. Až poznáte rajon a zkratky, tak to tak hrozné nebude.

doplněno 24.05.15 19:57:

Vidím, že Demo..., již tady psal a svěřoval se.

Pochopte, že musíte něco umět, něco nabídnout, zastat nějakou práci, vydělat si na sebe, na nadřízené, nějaký zisk atd.

Na obyčejnou podřadnou práci je tisíce, desetitisíce uchazečů. A nejen čechů, ale i jiných národností. Vy musíte nabídnout zaměstnavateli něco, čeho má málo, co je žádané. Dělníků u pásu, řidičů, doručovatelů je víc než dost. Je to jednoduché, makejte i 12 hodin, vydržíte to dva, tři, čtyři roky, vyždímeme Vás, když odejdete, tak je na Vaše místo deset nových a když ani ti nevydrží, přijmeme další.

To, co jste si zvolil Vás uvrhne do chudoby, budete dělat od vidim do nevidim a budete rád, že zaplatíte nájem a vše okolo. Ale byla to Vaše volba. Na druhou stranu ale někde začít musíte a třeba se odrazíte ode dna a budete stoupat výš.

Proto se máte vzdělávat, anebo jít na řemeslo. Vždy se říkalo, řemeslo má zlaté dno. Myslíte, že byste se nemohl ještě vyučit truhlářem, instalatérem, pokrývačem, zedníkem - obkladačem, kovářem, zámečníkem, eletrikářem, kuchařem atd.. Dělal byste na sebe a byl svým pánem.

Tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 20:45

Ano, ukončil jsem vysokou školu. Stejně mi to tam moc nešlo, takže po vystudování bych asi dělal nějakou jinou podřadnou práci, protože bych byl k ničemu jako většina vysokoškoláků, navíc bez praxe.

Těšil jsem se na tu dodávku, ale pak jsem si o tom něco přečetl a jsem vyděšený. Sháněl jsem práci i jinde a v jednou mě skoro vzali, měl jsem ohromnou šanci, druhý kandidát měl sice hodně praxe, ale pár let před důchodem, tak mi zaměstnavatel naznačoval, že by radši mladšího. Tak jsem tušil, že tu práci dostanu, byla to má vysněná práce, bavilo by mě to a věřím, že bych byl opravdu šťastný a myslel bych si, že je moc dobře, že jsem nechal té vysoké školy. Ale nakonec mě nezvali, prý tu pracovní pozici radši neobsadí.

Jsem rád, že konečně někdo používá pojem podřadná práce

Být řidičem dodávky není moje vysněná práce. Vzal jsem jí jen proto, protože mi to sami nabídli. Koukám dál a asi skutečně půjdu se vyučit i když mi to asi moc nepůjde, ale budu z toho mít dobrý pocit, kdo ví.

Datum: 24.05.15 18:58
avatar
Takže uděláme rekapitulaci..
V životě jste ještě nepřeložil dvě stébla křížem přes sebe, ale už máte deprese z práce kam nastupujete zítra popoprvé?
Hmm, tak to se ředitel PPL o práci zatím bát nemusí, s tímto přístupem se na jeho místo nedostanete ani za 50 let.
doplněno 24.05.15 19:03: P.S. ač nepracuji jako popelář, ani jako uklízečka..v životě bych se neodvážil říct, že jejich práce je podřadná.Takže i to o Vás mnoho vypovídá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.05.15 18:59

Ano, tak mladý a máš problém, navštiv psychologa, nebo už psychiatra. Jaké máš vzdělání? Všeci jsme jednou někde začínali a mnoho se pak šplhalo dále, studovali. Doby, kdy se po vyučení či škole nastoupilo a vydrželo na jednom místě jsou už dávno tomu pryč. Ale to se musí chtít a ne hned bečet, věšet se. Víš jak je to o tom brodu a gatích? Co jiní řidiči, pošťáci, dělníci u pásu aj.? Ty neřídíš, budeš jen sedět na řiti, volat, předávat, nebo jen sledovat zatím... K čemu tě vedli rodiče? Ještě jsi v životě udělal kulové, nevíš, co to je těžká práce, žádná sebedůvěra! Pokud tak budeš v životě pokračovat dál nečekej na důchod.

doplněno 24.05.15 19:39:

Ale ty si jen stěžuješ, můžeš si také udělat z něčeho radost, z něčeho se radovat? Proč se netěšit na něco nového, proč čekáš to nejhorší? Tak tam nenastupuj. Raduj se, třeba že jen vyjde slunko, usmívej se na holky, ony to vrátí! Umíš něco, že by jsi dělal na sebe? Jen k psycholožce docházej! Zamysli se, proč jsou jiní úspěšní?

doplněno 24.05.15 20:22:

Být tebou, tak moc nebrečím, jestli máš, můžeš přijít o řidičák! Tak bacha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 19:12

No vystřídal jsem spoustu brigád i na směny bez přestávky v hluku výrobní haly a bylo to celkem fajn. Já jsem se do té práce těšil, ale ted už se moc netěším. Kdybych se těšil, tak byste mě považovali zase za naivku. Ke psycholožce chodím už nějakou dobu, ale budu muset přestat, protože na ní nebude čas kvůli té dodávce :-D

Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 20:16

Ale naopak, já se raduju z maličkostí. Každou chvíli se z něčeho raduju. Jenže pak si vzpomenu na něco, co mi nevyšlo a je to důležitější než ty maličkosti. A pak jsem z toho špatný.

Datum: 24.05.15 19:16
avatar

Celý tvůj pohled na svět, na život, na budoucnost je úplně na hlavu. Vlastně ne na hlavu, ale na most. Skok z něho. Myslím to vážně. *hej* Proč podřadná práce? Jezdí k nám do baráku firma PPL. Kluci jsou úžasní! Zasmějem se, posrandujem, nechám, takovému fajn člověku, tringelt. Je na něm vidět, že je rád na světě a takové lidi já ráda vidím. Posledně jsem zrovna vytáhla plech buchet z trouby a tak jsem mu kousek vzala. Byl rád a hned jsme oba měli den hezčí. Takhle žije většina lidí celý život. Spokojení, s milovanou ženou a dětmi.;) Řekni, co by sis představoval? A ještě řekni, co jsi pro ten svůj sen udělal? *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 20:18

Tak to je pěkné Já si představuju právě tu ženu, vlastně spíš holku, děti ještě ne. Ale nemůžu ji mít. Nemám to totiž v hlavě v pořádku a je to jen má vina.

Datum: 24.05.15 19:31
avatar

Na co si vlastně stěžuješ? Na cestu, kterou sis svobodně zvolil? Co tě nutilo opustit VŠ s vidinou kamioňáka nebo řidiče autobusu? Byl jsi líný se učit a přitom ti muselo být jasné, že dostat se k "lepšímu volantu" taky něco obnáší. Přečti si své předchozí dotazy a zamysli se nad tím, co z nich vyplývá. Pro mě tvoje neochota cokoli investovat nebo obětovat své budoucnosti. Ať se to týká školy, práce, ale i vztahů. Ve 22 letech bys už mohl přemýšlet trošku jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demonickystek
Datum: 24.05.15 20:20

Nelituju toho, že jsem opustil tu školu. Stejně by mě odtamtud vyhodili sami. Neochota cokoli investovat? To není pravda. Ucházel jsem se o práci ve vzdálenějších místech s tím, že bych tam bydlel ve spolubydlení a vzdal se všech lidí z místa bydliště jen proto, abych získal praxi.

Od: moula*
Datum: 24.05.15 20:11

Pozitivně ti radím, že jsou ještě výrazně podřadnější práce, takže máš vysněnou perspektivu zajištěnu !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.05.15 21:10

to je na mě už moc, to je prostě .ebil, dlouho jsem tu nebyl, a tohle mi stačí. ještě je dobrý to řešení, jestli má jiý našinec do kina a nebo ne a když už tam šel, tak si ta jeho sqwaw přidává jeho kámoše do svého fb, prostě děsnýýý

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 21:22
avatar

Když jsi měl ještě volný čas před prací, tak jsi měl zajít za odborníkem přes hlavu. Tohle bude pro tebe očistec a tvrdá realita dneška.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 08:52
avatar

Nezlobte se, ale jste hloupý jako boty, plný hořkosti a negativity. Proč? To si myslíte, že jste jediný člověk v republice, který chudák, musí pracovat? Ostatní nedělají nic a jsou rentiéři? Svatá prostoto, co Vás vede k tomu, že se takto chováte? Vaše lenost, nebo hloupost?

Nemyslete na to, že budete dělat chyby. Ano, chybami se člověk učí a když chybu jednou udělá, pokud je rozumný, dává si sakra pozor, aby se stejné chyby příště vyvaroval. Protože párkrát lze chybu v začátcích udělat, pokud se to ale opakuje pořád, je pak člověk za oslíka. A to není příjemné žádnému.

A že všechno hezké skončí: Hezké to bude tak, jak si to uděláte sám. Budete jezdit, sbírat zkušenosti, až se zajezdíte, budete rychlejší, přidají Vám peníze, najdete si dívku, s ní třeba založíte rodinu...a budete rázem v ráji. Nebo v pekle. Ale to záleží čistě jen na Vás. Třeba já bych takového ufňukánka, který se bojí práce, nechtěla.

V životě mě nenapadlo uvažovat kvůli práci o sebevraždě. A že jsem prošla různými zaměstnáními. Třeba jako provozní technik. Měla jsem zapisovat příjmy a vadání - šroubení, niple, armatury, baterie, spojky, ...a já si ani nedovedla představit, co to je. A taky jsem se naučila. Kdo chce, naučí se.

A že jste si půjčil knížky a bojíte se exekuce? Najdete si prostě chvíli, kdy je vrátíte. Určitě nelítáte celý den jako na péro. Určitě budete v tom daném městě, popadnete knihy a vrátíte je. 5 minut ještě nikoho nezabilo. Když nemáte čas vrátit knihy, jak to budete řešit s tělesnými potřebami? Také to nepůjde? Také nebudete mít čas? V tom případě budete asi první pracovník, který se z práce podělal! Fuj! :-D

Prostě každému z nás jednou skončí či skončilo dětství, doba učení či studia a musel se vrhnout do pracovního procesu. Čím víc se budete těšit, tím lépe to snesete a zapadnete do toho. Já jsem před lety jezdila po půlce republiky, stovky kilometrů a docela se mi po tom dneska stýská. Musíte se prostě naučit pracovat rád a ne být pořád naštvaný a zapšklý. Takového pracovníka nikde nemají rádi.

Prostě se do toho dáte, zaběhnete se, budete makat a vydělávat. Pokud ne, skončíte mezi bezdomovci. Žádní rodiče si určitě nebudou doma pěstovat dospělého hamsáka, který by mohl dělat a nechce se mu. Takže opravdu záleží jen na Vás. A na příspěvky od státu také moc nespoléhejte. Na ty už čekají cikáni. ;) Jaga.

A že je práce řidiče PPL podřadná? Potřeboval byste následující: Projít uličkou ze všech řidičů PPL s tím, že by Vám každý z nich uštědřil pořádnou facku. Snad by se Vám rozsvítilo. Co je na té práci podřadného? Kluci mají ŘP, nezískali ho zadarmo. Musí umět jezdit, dodržovat předpisy, orientovat se v ulicích města, doručit řádně nepoškozené zboží a taky s odpovídajícícm slušným chováním. Co je na tom ponižujícího?

V jednom kempu jsem viděla záchodky, tak zaneřáděné, že nebylo kam stoupnout. To byste měl uklízet, pak byste si teprve uvědomil, že za volantem PPL jste někdo. Stírat lejna do kbelíku je určitě daleko, daleko horší. A přesto i to musí někdo udělat, když jsou lidé prasata. Neohrnujte nos nad žádnou prací, každá je potřeba. A ta PPL není vůbec špatná. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mohajkova*
Datum: 25.05.15 13:57

nemusíš se vůbec stěžovat. deprese z práce?bože...pracuji každý den už několik let a nikdy mě nenapadlo uvažovat kvůli práci o sebevraždě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.