Odcizený odložený nákup v Tescu

Od: Datum: 17.05.15 19:03 odpovědí: 10 změna: 18.05.15 06:28

V pátek jsem se přesvědčila,jak není " právně ošetřen" občan v případě,že si odloží zodpovědně pytlík se zbožím (tentokrát z trhoviště) vejde do prodejny a než přijde k pokladně igelitka u pokladny byla ukradenam to funguje tak,že poslední pokladna má za záda regál s dražším zbožím a u pokladny se na odkladací pult v zadní části odkládají zboží odjinut.Jenže na přední části toho pultu prodavačka odkládá namarkované zboží k odebrání po zaplacení.Je jeden pult rozdělený jen pohyblivým ramenem,nic víc.

Opodál je opřený o okno security,ale ten hlídá jen zboží v regálech.

Já to tam nikdy nedávám,ale byla jsem svědkem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.15 19:08
avatar

Nerozumím. Kam si zodpovědně občan uložil nákup z trhu? Na místo k tomu určené? Dostal číslo jako v šatně? Nebo jen volně uložil do nehlídaného regálu a spoléhal na to, že pokladní mu tašku pohlídá? Jestli takto, tak si zodpovědně nákup neuložil. Dal ho na místo, kam může kdokoliv sáhnout a bezprizorní, volně položenou věc si vzít. Je mi ho líto, ale dostal školu. Nic nenechávat bez dozoru. Na odložení věcí je u informací pracovník, který uloží, vydá číslo a pohlídá.

doplněno 17.05.15 19:40:

Od koho měl dostat číslo? Od pokladní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fnufna
Datum: 17.05.15 19:14

Jsem psala,že tam to tak volně funguje.

Kdyby dostala číslo apod,tak by se to nestalo.

Od: je
Datum: 17.05.15 19:19

Nepochopil jsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.15 19:50
avatar

To je nás asi víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 17.05.15 19:52

Pytlík se zbožím uložený za regál poslední pokladny není podle mě uložen zodpovědně ale nezodpovědně.Já bych ho ukázal na informacích ,nechal označit a s dokladem o zaplacení zboží šel nakupovat.Pokud tedy na prodejně není místo k uložení určené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 17.05.15 19:55

Nějak úplně nerozumím napsanému...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.15 19:57
avatar

Nejsou v Tescu drátěné boxy za 10 Kč, kam si odložíte tašky, nákup odjinud apod.?

Nebo v případě rozměrné věci nechat na informacích. Jinak drobný nákup ukazuji ostraze u vstupu, pokud tam není, tak řeknu a ukáži pokladní a jdu k ní potom i platit.

Podle sebe, soudím tebe. To je prostě dáno naší výchovou. Vy byste to nevzal, ale jiní ano, to je vidět, jak dopadneme my slušní v budoucnu. Sorry, ale mám v poslední době opravdu ze všeho moc špatné pocity a deprese.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.15 20:07
avatar

No jo, ale jak chceš "právně ošetřit" někoho, kdo nezodpovědně nakládá se svým vlastním majetkem? Píšeš, že nákup byl odložený, nikoli uložený na místě k tomu určeném. Bylo to svobodné rozhodnutí zákazníka. Kvůli tomu ho nelze hned zbavit svéprávnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.05.15 21:53

Trošku zmatené, odložíte si pytlík se zbožím (kde), vejdete do prodejny a u poklady ukradeno. Nepochapuji, asi to tam máte nějaké zvláštní než jinde. Nakreslete. V samoobluhách, kde byly odkládací plochy za vchodem před pokladnami, za ty odložené věci obchod neručil nikdy. Na vlastní nebezpečí. Jak se právně ošetřuje občan u zodpovědně odloženého pytlíka někde?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.15 06:28
avatar

Pokud jsem na nákupu autem, nechám předchozí nákup v kufru a dál s sebou nic netahám.

Pokud jsem na motorce, předchozí nákup si v Penny a Tescu uložím do těch klecí na zavazadla, s klíčkem, které fungují na desetikorunu. Vejde se mi tam i přilba a batoh.

V Bille ty úschovné boxy nemají. Proto si nechám celý předchozí nákup v koši a při placení upozorním, že to není od nich. Na přání ukážu účtenku.

Nemá cenu odkládat své věci někam, kde to není přímo určeno pro tyto účely, nějak zajištěno a hlídáno. To si dotyčný naběhl sám.

Před pár desítkami let vzpomínám na tehdejší sámošky. Při příchodu, za kasami, byla dlouhá lavice, kam si měli zákazníci odkládat tašky. Pokladní markovala, neměla čas koukat za sebe na tu lavici. Víte, co se tam ztratilo tašek? I několik týdně! Proto na takovéto místo nikdy. To si ji raději vezmu s sebou a pokladní ochotně ukážu, že v ní žádné zboží od nich nemám. Co mi může udělat? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.