Ubytování utečence před válkou

Od: Datum: 16.05.15 19:01 odpovědí: 23 změna: 09.02.16 12:26

Zdravím, nějakou dobu finančně přispívám s rodinou na humanitární katastrofy dnešní doby, počínaje zemětřesením tam a onde a konče Ukrajinou a Sýrií. Rád bych někomu pomohl ale už ne penězi přímo., ale tak, abych pomoc viděl na vlastní oči. Existuje způsob, jak si nějakou rodinu, postiženou válkou, živořící někde ve stanu, nastěhovat k sobě domů? Dvě patra mně zejí prázdnotou a rád bych pomohl tímto způsobem. Nějak tuším, že legislativně toto nebude možné ale nedá mi to, nezeptat se alespoň zde. Prosím jenom k dotazu. Otázky typu..kolik přistěhovalců na bedra našeho státu, kvóty atd nechejme stranou, jejich náklady jsem ochoten hradit sám, dokud se nevrátí zpět do vlasti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gi
Datum: 16.05.15 19:10

Pokud máte potřeba pomáhat, podpořte Klokánky. Promiňte, ale podporovat Ukrainu nebo Sýrii - to si snad děláte legraci. Vy jste mimo prostor a čas.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: akym®
Datum: 16.05.15 19:37

Arabi by se Vám ve Vašem domě tak rozmnožili, nikdy by se domů nevrátili a byl byste psancem ve vlastním domě. Nicméně srdce máte dobré – v naší zemi je přece tolik zoufalých rodin, co nemají střechu nad hlavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 16.05.15 19:56
avatar

Dobrý den, zkuste kontaktovat přímo MZV ČR nebo MV ČR. Možná tam bude Vaše pomoc vítána, když ty uprchlíky musí někde později trvale ubytovat a první pobytová místa jsou jen dočasná. Zdravím!

http://www.mzv.cz/jnp/cz/kontakty.html http://www.mvcr.cz/clanek/dotazy-920075.aspx

doplněno 16.05.15 23:13:

Mohou to být např. i volyňští Češi - nemusí to být lidé zcela jiné kultury. Ovšem, po vlastních nedobrých zkušenostech s pronájmem Čechům, bych možná bral i ty uprchlíky, kteří si to budou považovat. Navíc, také za ně ručí stát a jsou vybíráni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.15 20:23
avatar
Prispivate na humanitární katastrofy ale ty peníze v životě nesly tam kde jste s rodinou chtěli nebo si to mysleli. Zbytecne, podpořte raději rodiny české. Určité budete mít větší jistotu ve všech směrech.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 17.05.15 00:19

Zase myslím, že rodiny české jsou velice dobře zajištěny všemožnými vynálezy současného sociálního státu, že si myslím, že pokud na to nedosáhnou, tak nevím. Asi politici nedělají ještě dostatečnou osvětu. Takže, kdo chce pomáhat v cizině, tak mu to neberte. Dokonce chápu i ty, kteří radši pomáhají zvířatům a přírodě. prostě nad námi lidmi zavřeli hůl. Je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.15 00:52
avatar

Nikomu nic neberu, jak jste si již ráčil/a všimnout. České rodiny "velice dobře" zajištěny nejsou, nejspíš žijete někde v bohaté společnosti, když toto nevíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 17.05.15 00:58

Lubrikante nes...r, Normální české rodiny jsou. ty nesvéprávńé samozřejmě nejsou. A tady to ten současný stát ještě podporuje. Proč Asi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aala
Datum: 16.05.15 22:01

Zkuste si přečíst tento článek - třeba najdete odpověď: http://pravyprostor.cz/imigra…domacim-jejich-obydlene-domy/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lenkaaaa*
Datum: 16.05.15 22:52
Dobrý den, jste bezpochyby šlechetný člověk, kterých je v naší společnosti opravdu málo. Když premyslim nad Vaším dotazem, napadá mne otazka, jestli byste takto nechtel nabidnout bydleni napr. ceskym opustenym matkam s detmi, ktere nemaji fin.prostredky kolikrat ani na obed pro deti ve škole. Bylo by to pro Vás určitě jistější, než si stěhovat do svého lidi, o kterých nevíte zhola nic co se skutečného důvodu azylu tyče, mohou být časem agresivní a ani se s nimi nedomluvite. Proč nepomáhat přímo doma... Vždyť tu je tolik lidi, kteří by Vám ruce utrhli a ještě byste mel o starost méně, kdyby se z nich vyklubali nějací potížisti - s tím je třeba vždy pro jistotu počítat...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.15 00:07
avatar

Zkuste si přečíst tento článek.

Taková pomoc má podle mne větší smysl ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gregpeck*
Datum: 17.05.15 07:22

Taková pomoc, dává smysl, pokud země, jako stát alespoň trochu funguje. Země zmítané několik let válkou, kde nefunguje školství a právo. Kde vám přijde domů zakuklenec a podřízne vaši rodině krk a podpálí dům, kde nefunguje policie, zemědělství.. tam nabídka vzdělání nebo nákupu rýže z článku nemůže dávat smysl.

Od: mp*
Datum: 17.05.15 00:12

Nechci moc radit, ale kdybych byl ve vaší situaci, tak bych si asi zvolil jako pomoc pro uprchlíky Volyňské Čechy. Ti se prý mají na Ukrajině současně ne moc dobře, mají České kořeny a určitě by u nás zapadli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gregpeck*
Datum: 17.05.15 07:02

Pokud se týče potřeb pomáhat přímo v ČR, doporučujii si najít seznamy sponzorů například dětských domovů, azylových domů pro matky a podobně.Podívejte se tam osobně, možná stačí fotogalerie interiéru nebo fotografie ze zájezdů do zahraničí a pochopíte, že porovnávat stav u nás s válečným stavem v zahraničí, to je tedy parádní rozdíl. V našem útulku pro psy, dostanete mnohdy lepší servis než v zemích o kterých tady píši.

Od: kaletadaniel
Datum: 08.02.16 20:44

Určitě rád poskynu zázemi lidem,kteří díky válce přišli o přístřeši nad hlavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaletadaniel
Datum: 08.02.16 21:12

Jsme ochotní ubytovat rodinu běženců ze Sýrie jj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 09.02.16 09:01

Tak to děláte to nejhorší, co vůbec udělat jde. Nejlepší pomoc je žádná pomoc. Pak možná sami začnou přemýšlet o svém osudu a tak se k němu také postaví. Celé státy se stěhují do Evropy a myslíte si, že jim pomůžete. Mají svou mentalitu, zvyky, korán a tím to končí. Ve své zemi si vše poničili sami navzájem, teď to šíří i v Evropě. Co uděláte, když vám znásilní manželku, syna nebo někoha zabíjí, jak se to děje na všech místech, kde je tato verbež soustředěna? V uprchlických táborech po sobě ty hovada ani nesplachují a neuklízí, dělají to za ně uklízečky. Jestli vám tot nestačí, tak pak si následky neste sám a nechtějte pak pro sebe nějakou pomoc. Což je při vaší naivitě velice pravděpodobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 09:33
avatar

Zjistěte si prosim nějaký fakta o tom, co se v těch zemích dělo například za Bushe...prý ve své zemi si vše poničili sami...xD achjo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 09.02.16 12:08

Jestli vám nestačí informace skutečných lidí ze skutečných táborů, kteří jsou svědky jejich chování, způsobům, pak je to smutné ale bohužel. Já nepotřebuji pokoušet život a zdraví své dcery když vidím, jaký mají přístup k životu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 12:26
avatar

Tak trochu mimo téma, že.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.02.16 08:28

Klobouk dolů, Diensbier, Šabatová, sluničkáři poradí nejlépe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 09.02.16 09:11

Vlk přišel o domov - ubytuješ ho v ovčíně? Jednoho musíš trvale hlídat jinak zadáví ovce. A víc vlků neuhlídáš.

Pokud chceš pomáhat vlkovi, tak za plotem, tahat si ho domu je sebevražda.

Je to naprosto jiná kultura s naší neslučitelná a přirovnání k vlku sedí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 09:34
avatar

V naší zemi je plno lidí kteří se do zoufalé situace nedostali vlastní vinou, stěhovat sem, cizince nepovažuje za vhodné., A uvažovat o Sýrii, jste naivní, mají zakázánu antikoncepci, navíc mají plno příbuzných, az chvíli budete mít z domui ubytovnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 10:06

Otázka je už stará a doufám i neaktuální. Už přesvědčení, že po válce se dotyční vrátí domů je úplně mimo. Jednak tam nikdy úplný mír nebyl a nebude, druhak se u nás prostě budou mít líp a nemají se důvod vracet, což většina z nich ani nepopírá.
Chtít někomu v nouzi je jistě bohulibé, v tomto případě je zde ale další aspekt, a to, že ubytováním neznámých osob - pravděpodobně muslimů z úplně jiné kulturní oblasti tazatel ohrožuje nejen sebe, to je jistě jeho věc, ale dotyčný velmi pravděpodobně nebydlí na opuštěném ostrově, bydlí v nějaké vesnici či městě a má nějaké sousedy. Těmto sousedům může tímto krokem zcela znehodnotit bydlení. Je to srovnatelné třeba s tím, že si řeknu, že mám dost velký nevyužitý dvorek a že si tedy založím útulek pro psy. A co moje okolí? Navíc se to netýká jen nejbližších sousedů, děti těch ubytovaných například začnou chodit do školy a některé naše děti pak budou muset s nimi chodit do třídy. Většina z nás, co chodila někdy do třídy například s Rómem ví, že to je zkušenost, kterou by si klidně odpustili.
Ještě větším rizikem pak je, že za touto rodinou začnou proudit další příbuzní a známí. V okakmžiku, kdy se jim někde podaří založit takovouto diasporu už jejch příliv nic nezastaví.
Tím vším chci říci, že každý jednotlivec by si měl uvědomit, že jeho zdánlivě osobní bohulibé rozhodnutí ve skutečnosti může mít pro nás ostatní zásadní dopad.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.