Starobní dúchod u žen

Od: Datum: 22.04.15 23:52 odpovědí: 7 změna: 23.04.15 09:44

vadí mě že jdou ženy do starobního dúchodu etejně jako muži -připadá mi ,že to nikomu nevadí .Zajímá mě váš názor nejen žen -i mužů .Vadí to jenom mě,nebo se pletu.*hej*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 22.04.15 23:57

To jste ještě hodně optimistická. při tomto druhu vládnutí, si myslím,že se budeme muset ještě hodně snažit.

Od: ben®
Datum: 23.04.15 00:01

Dobrý den, myslíte to tak, že by ženy měly jít do důchodu později než muži, když se podle statistiky v průměru dožívají vyššího věku než muži? Zdravím!

Datum: 23.04.15 06:26

Mně mnohem víc vadí (divím se, že se tím nezabývá třeba ombudsman, podle mě je to sprostá diskriminace), že ženám od určitého roku narození se místo 4 měsíců ročně začalo přičítat 6 měsíců - to je něco příšerného: za každý rok, který mi chybí do odchodu do důchodu, musím odpracovat další půlrok navíc.

Datum: 23.04.15 06:27

Nemáte pravdu, rozdíl tady je. Já jsem šla v 60, manžel v 63 letech. Dřív,před pár lety, byl rozdíl ještě větší. Muži stále v 63, ženy třeba v 58, 59 letech.

Teprve časem by se měly ženám přestat počítat děti a měly by chodit stejně jako muži. Zatím ale opravdu rozdíl je. Jaga.

Od: bg
Datum: 23.04.15 07:39

Tak záleží, jak se má tato kompenzace brát - pokud za porod dítěte, má to smysl a ženy by opravdu měly jít do důchodu dříve, neboť muži jak známo rodit děti nemůžou. Pokud to má být kompenzace za výchovu dítěte, přijde mi to nesmyslné, protože v normální rodině se na výchově dětí podílejí oba rodiče a tím pádem není k rozdílu v odchodu do důchodu důvod.

Datum: 23.04.15 08:54

rozhodně nejdou stejně do důchodu

Datum: 23.04.15 09:44

Mi to vadí také,,žena přece se více stará o rodinu.Podle mne..I když muž vydělává peníze ,,žena také,,,a navíc ještě starost která pokračuje doma...Ono i šedesáti končí tak nějak síla/jak u koho/,,ale na nějaké užívání a velké ježdění po světě není už ani chuti. Už má každý člověk nějakou chorobu a pod. Tak co z takového starobního důchodu má...je to jen můj názor jak smýšlíte vy je na vás.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.